Pierīgas skolotāji pieprasa veikt izmaiņas algu reformā, jo pretējā gadījumā algas samazināsies

Komentāri

Par Izglītības un zinātnes ministrijas piedāvāto pedagogu algu reformas modeli trešdien, 11. maijā, sprieda Pierīgas skolotāji. Viņi pieprasa samazināt skolēnu blīvuma kritēriju – proti, skolēnu skaitu uz vienu skolotāju.

Jau ziņojām, – vairākumā Pierīgas skolu atalgojums pēc reformas nevis palielināsies, bet, labākajā gadījumā, paliks nemainīgs vai pat samazināsies.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vissmagāk tas skaršot mazās pašvaldības, kur skolēnu klasēs nav tik daudz.

Savukārt reformā iestrādātas normas pieprasa palielināt skolēnu blīvumu gandrīz divreiz – līdz 14 bērniem uz vienu skolotāju, iepriekšējo 8,12 vietā.

Dzintra Knohenfelde, Baldones vidusskolas direktore:

Baldones pašvaldība ir vismazākā Pierīgā. Un mākslīgi uzlikt visai Pierīgai šādu attiecību, tas ir ļoti nekorekti. Mēs nevaram līdzināties ar savu bērnu skaitu lielajām pašvaldībām. Jaunais modelis ļoti skaisti. Taču, ja skolotājs zaudē 200 eiro uz vienu likmi vai skola deviņus tūkstošus, pēc ļoti provizoriskiem datiem, es domāju, priecāties par šo jauno modeli pedagogi nevar.

Pierīgas skolas pieprasa samazināt plānojamo skolēnu blīvumu vismaz līdz 12 skolēniem uz vienu skolotāju.

Video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl