Sēdēt pie Brīvības pieminekļa nedrīkst! Citādi nāksies pamest šo vietu policijas pavadībā…

5 komentāri
Sēdēt pie Brīvības pieminekļa nedrīkst! Citādi nāksies pamest šo vietu policijas pavadībā…
Foto: Ekrānuzņēmums

Kas to būtu domājis, ka mierīga sēdēšana uz Brīvības pieminekļa kāpnītēm var novest pie incidenta ar pašvaldības policiju.

Visai nepatīkama situācija atgadījusies Aleksandram, kurš ikdienā strādā par gidu. Viņam bijusi norunāta tikšanās aiz Brīvības pieminekļa, un, tā kā ārā bijusi laba diena, viņš vienkārši apsēdies uz tur esošajām kāpnēm. Tas noticis brīdī, kad notikusi godasardzes nomaiņa.

Foto

Nepagāja ne ilgs laiks, kad viņam kāda garāmgājēja aizrādījusi, ka tur sēdēt nedrīkst, bet pēc brīža puisim klāt pienācis arī godasardzes kareivis un apgalvojis to pašu. Abi gan nepaskaidroja, kur sabiedriskās kārtības noteikumos šāds punkts ir atrunāts un izsauca pašvaldības policiju. Arī kārtības sargi nav varējuši nosaukt likumīgu pamatojumu, kāpēc jaunietis nedrīkst tur atrasties un vienīgi norādījuši, ka viņam tiek lūgts tur nesēdēt.

Bez Tabu nolēma pārliecināties par policistu un apkārtējo reakciju, tāpēc veica eksperimentu. Ilgi nebija jāgaida, kad klāt jau bija kārtības sargi un palūdza nokāpt no apmales. Jautāti, vai tā vietā drīkst apsēsties uz trepītēm, viņi atbildēja apstiprinoši, taču pēc brīža palūdza nokāpt arī no tām, jo tā esot necieņa pret vēsturisko pieminekli.

Video

5 komentāri