”Viņš jau divus gadus mūs baro ar solījumiem, policija neko nedara!” Vīrietis paliek bez sešiem tūkstošiem eiro un nopirktā motocikla

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

7 komentāri

Viss sākas pirms vairāk nekā diviem gadiem, kad kāds vīrietis pieņem lēmumu iegādāties motociklu. Kāroto dzelzs zirgu viņš noskata Vācijā un sazinās ar sev pazīstamu cilvēku, kuram lūdz nokārtot darījumu, bet tas beidzas ar palikšanu bez gana dārgā braucamā un policijas izmeklēšanu divu gadu garumā.

Kā stāsta “Bez Tabu” skatītājs, līdz brīdim, kad viņa noskatītais divriteņu zirgs uzsācis ceļu no Vācijas uz Latviju, viss rit gludi. Pa ceļam gadās nepatikšanas, jo motocikls izkrīt no piekabes. Aprēķinātā skāde naudas izteiksmē ir aptuveni viens tūkstotis eiro, jo ir gan vizuāli, gan mehāniski bojājumi. Ar tādu spēkratu vairs nepabrauksi, tikšanās vietā notiek sarunas ar pārvadātāju, kā nesmukumu atrisināt.

”Viņš sākotnēji man piedāvāja motociklu saremontēt, bet pēcāk jau vienojāmies, ka viņš man samaksās visu naudas summu. Sākotnējais termiņš bija divas nedēļas. Tās pagāja…, ne naudas, ne motocikla. Tad atkal sekoja solījumi, kuri netika pildīti. Es palūkoju, kas par attiecīgo vīrieti ir atrodams internetā, un sapratu, ka viss, ir jāiet uz policiju.”

Ziņas, ko Raivis atrod portālā “sūdzības.lv”, ir par to, ka attiecīgais vīrietis tiek apsūdzēts naudas neizmaksāšanā darbiniekiem, nepiemēroti darba apstākļi. Viņa došanās uz policiju, iesnieguma rakstīšana rezumējas ar divus gadus ilgstošu izmeklēšanu. Lai arī vīrietis policijai nodod gan pārvadātāja vārdā Mārtiņš sūtīto īsziņu kopijas, telefonsarunu ierakstus, kuros pārvadātājs atzīst savu vainu, likumsargi ierosināto lietvedību izbeidz.

”Mani tas pamatīgi šokēja. Lai arī ir visi pierādījumi, krimināllietu izbeidz. Protams, ka mēs policijas lēmumu pārsūdzējām!”

“Bez Tabu” arī sazinās ar policijas pārstāvjiem un lūdz skaidrot lietvedības izbeigšanu. Viņi rakstveidā atbild, ka, iepazīstoties ar lietas apstākļiem un nopratinot iesaistītās personas, izmeklēšanas laikā tika secināts, ka piegādātāja darbības neveido Krimināllikuma 179. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīga nodarījuma sastāvu. Līdz ar to uzsāktais kriminālprocess tika izbeigts. Juridisko līkloču eksperts Armands Logins “Bez Tabu” skaidro, ka tas nozīmē, ka policija izmeklēšanas laikā ir pārliecinājusies, ka motocikla pārvadātājam nav bijis nodoma braucamo piesavināties un konfliktu ir iespējams atrisināt civiltiesiskā kārtā.

”Vislielākā problēma, kāpēc šādas lietas nonāk līdz tiesai, ir, ka cilvēki nesarunājas. Arī šajā gadījumā abām pusēm ir jātiekas, jārunā. Tiesa ir pēdējais līdzeklis konfliktu risināšanai.”

“Bez Tabu” telefoniski sazinās ar motocikla vedēju Mārtiņu, kurš neatrodas Latvijā. Viņš skaidro, ka ne pie kā nejūtas vainīgs. Motociklu uz piekabes cēluši un nostiprinājuši citi.

”Es taču jums jau izstāstīju, ka man jums jāparāda dokuments. Lai jūs saprastu, par ko ir runa. Policijā ir iesniegums, no manas puses, kur ir sīki un smalki tas viss aprakstīts. Cienītais, ko jūs pašreiz gribat? Jums saku, es jums to iesniegumu varu parādīt, lai jūs ziniet. Kāpēc man pašreiz ar jums jārunā? Jūs esat valsts iestāde?”

Saruna beidzas ne ar ko. Jau pēcāk uzzinām, ka viņš ir sazinājies arī ar moto pircēju un solījis, ka tuvāko pāris nedēļu laikā viņš braucamo atdos tā īpašniekam.

Foto

7 komentāri