“Viņa nevarēja nobraukt taisni pa savu joslu”! Nofilmēta policijas darbiniece, kas pārkāpj likumu

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

45 komentāri

Lai arī likumsargi ir tie, kuriem jākalpo par piemēru pārējai sabiedrībai, ik pa brīdim kādam mundierī tērptajam paslīd kāja. Sociālajā portālā “Facebook” jau krietnu laiku klejo kāds video, kurā redzama kādas policijas darbinieces nihilistiska attieksme pret likumu.

Video tapis Jūrmalā oktobra beigās. Tajā redzams trafarēts likumsargu spēkrats, kam pie stūres sēž sieviete. Ne vien sēž un vada auto, bet vienlaikus arī runā pa mobilo tālruni, ko, pie stūres braucot, ar likumu darīt ir liegts.

”Es to auto pamanīju jau pa gabalu, jo tā vadītājs nevarēja nobraukt taisni. Piebraucot blakus sapratu, ka pie tā vainīga runāšana pa telefonu.”

Tā stāsta video autors Gints. Viņš uzskata, ka policijas darbiniekiem, ja paši pārkāpj likumu, par ko viņi var sodīt citus, ir jāparedz dubultbarga atbildība. Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica Bez Tabu pastāsta, ka par šo video likumsargus sabiedrība informējusi uzreiz pēc tā parādīšanās.

”Par šo gadījumu uzreiz tika informēts Jūrmalas iecirkņa priekšnieks, un jau tajā pašā dienā tika noskaidrots, ka tā ir Valsts policijas darbiniece, un pieņemts paskaidrojums.

Pārbaudes uzsāktas gan Rīgas reģiona pārvaldes Disciplināruzraudzības nodaļā, gan arī Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas birojā. Par darbinieces rīcību un administratīvā pārkāpuma lēmumu.”

Lēmumi vēl būs, tad arī kļūs skaidrs, kāds sods tiks piemērots policistei likumpārkāpējai. Te vietā būtu atgādināt, ka likumsargi ne reizi vien pieķerti dažādos pārkāpumos. Privātie spēkrati, kuri izmantoti satiksmē, bet kuriem vai nu nav tehniskās apskates, vai neatļauti logu tonējumi.

Vislielākais cirks ar likumsargu piedalīšanos bija tad, kad Bez Tabu pārbauda, vai policisti lieto auto drošības jostas. Tad pārkāpumus fiksēja teju katram otrajam likumsargam.

45 komentāri