Vimbukroga iedzīvotājiem liegta piekļuve pie iemīļotās peldvietas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

11 komentāri

Vimbukroga iedzīvotājiem liegta piekļuve pie iemīļotās peldvietas. Vietējā iedzīvotāja Inese atminas, ka pieminētā peldvieta viņas ģimenē iecienīta bijusi vienmēr – aizlieguma zīme teritorijā ienākt, uzradusies reizē ar siltajiem laikapstākļiem, pirms dažām nedēļām.

“Šobrīd ir uzlikta kaut kāda ceļa zīme, pilnīgi nesaprotama, kas, cik zināms, nav legāla un vairs pie Daugavas tikt nevar,” stāsta Inese. Situācija saasinājusies, kad līdzšinējie, blakus esošās mājas saimnieki īpašumu pārdevuši citiem cilvēkiem, kuri peldētgribētājus teritorijā redzēt nevēlas.

Bez Tabu satiek vienu no mājas iedzīvotājām, kura atklāj, ka viņai neesot nekādu iebildumu pret cilvēkiem, kuri vēlas atpūsties pie Daugavas.

Iedzīvotāja: Es viņu neliku.

Žurnāliste: Blakus mājā dzīvojošie uzlika?

Iedzīvotāja: Jā, jauni [saimnieki] nopirka. Es negribu iesaistīties. Man pašai arī tas īpaši nepatīk. To es tikai varu pateikt.

Otra īpašumu durvis paliek neatvērtas – satiktā Vimbukroga iedzīvotāja stāsta, ka kaimiņi, iespējams, mājā vēl nav ievākušies. Tomēr zināms, ka sauszemes josla gar ūdeņu krastu pieejama ikvienam – to pašvaldība nenoliedz, uzsverot, ka problēma rodas tajā, kā līdz tauvas joslai tikt.

Juris Križanovskis
Ķekavas novada domes pārstāvis

Šobrīd ir problemātika. Šī nav ceļa zīme, bet informatīva zīme. Jāsaprot, ka šī zeme ir privātīpašniekiem piederošs īpašums. Acīmredzot, privātīpašnieks ir šo zīmi uzstādījis.

Lai izvairītos no konfliktiem, Ķekavas novada dome uzsākusi risināt jautājumu par publiskā statusa piešķiršanu šim ceļam.