Viltotas numurzīmes – gudrs auto īpašnieku aprēķins! Policija izrāda apbrīnojamu iecietību!

11 komentāri

Bez Tabu skatītājs norāda, ka pa Latviju pārvietojas automašīnas, kam numurzīme, tā vien šķiet, varētu būt viltojums… Bez Tabu noskaidro, ka nereti autovadītāji, sevišķi tie, kuri iegādājušies īpašas un dārgas numurzīmes, mēdz braukt ar mašīnām, kam oriģinālu vietā ir numurzīmju butaforijas. Policija, izrādās, ir bezspēcīga pret šo visatļautību.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā apstiprina, ka skatītāja iesūtītā numurzīme, ko tas fiksējis braucam pa Jūrmalu, ir butaforija.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve

Šī ir butaforija, un ar to ir aizliegts piedalīties ceļu satiksmē, par to stājas spēkā kriminālatbildība.

Tikmēr policijā mūs pārsteidz ar to, ka neviens nesteidz neīsto numurzīmi saukt par viltojumu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ansis Pumpurs, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes kārtības policijas priekšnieka vietnieks

Viltojums tas būtu, ja izvietojums numurā būtu tieši tā, kā paredzēts valsts numurzīmēs. Kļūdas ielaistas apzināti, LV un karodziņš vietām apmainīts apzināti, es tā domāju.”

Ja vieni saka, tas ir pārkāpums, otri, ka nav, rodas jautājums, kāpēc nav izgatavota precīza kopija?

Un te arī ir atbilde – numura īpašnieks labi zina, ka braukšana ar apzināti izgatavotu neprecīzu numura butaforiju nav sodāma. Tas vienkārši ir atjautīgs veids, kā pasargāt sava dārgā īpašā numura oriģinālu.

Jo, kā teic policijā, šī numurzīmes kopija visu nepieciešamo informāciju par automašīnu sniedz – burti pareizi, cipari arī.

Vai tā ir tiesa, ka tā ir tikai numurzīmju sargāšana, skaidrojam, satiekoties aci pret aci ar fotogrāfijā redzamā numura īpašnieku.

Un uz jautājumu, kāpēc viņam ir tāda numurzīme, atbild pavisam īsi: ”Tās ir speciāli izgatavotas numura kopijas, jo daudz braucu uz ārzemēm, uz Maskavu un tur zog numurus, un, ja nozog numuru, nevaru atgriezties Latvijā. ”

Starp citu arī mašīnai, ar ko Konstantīns atbraucis uz interviju, arī esot pasūtītas numura kopijas. Numuru oriģināli parasti glabājas bagāžniekā. Tas tiek darīts tikai un vienīgi tāpēc, lai pasargātu savu īpašo numurzīmi.

Policijas pārstāvis atzīst, – viņam šāda visatļautība nav pieņemama, bet, ja skatās no juridiskās puses, likumsargi ir bezspēcīgi. Likuma robs šobrīd ļauj vaļu īpašo numurzīmju īpašniekiem, bet tas nav uz ilgu laiku.

Policijas pārstāvis sola rosināt izmaiņas administratīvo pārkāpumu kodeksā un šādu rīcību formulēt kā braukšanu ar numurzīmi, kas neatbilst valsts standartam. Sods par to varētu būt no 55-140 eiro.

Foto

TOP komentāri

 • R
  +8 +7 -1

  R

  Sviests, nevajag meklēt problēmas kur viņas nav, ir pietiekoši daudz reālas problēmas mums apkārt
 • Santa
  +5 +5 0

  Santa

  Nu es patiesībā nesaprotu - kur tad tā problēma? Numurs ir tas pats, īpašnieks arī stāsta kam tā.
  Un protams, ka ir žēl, kad numurs pazūd jo to atgūt nevar ne par kādām naudām. Ja būtu kaut mazākā iespēja pie jebkādām summām, tiem kam tas būtu nepieciešams nebūtu vajadzību butaforijas taisīt.
 • Varis
  +5 +4 -1

  Varis

  Bez Tabu laikam aptrūkās tēmas,ka vajag piekasīties lietām kas nevienam netraucē un nenodara kaitējumu pārējiem iedzīvotājiem un arī valstij.Ka tikai cilvēkiem padarīt dzīvi smagāku un sarežģītāku.
  Bez Tabu,kauns jums ir?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl