Vietējie iedzīvotāji netiek uz centru! Kazahstānas pilsoņi bloķējuši ceļu

0 Komentāru
Vietējie iedzīvotāji netiek uz centru! Kazahstānas pilsoņi bloķējuši ceļu

Liepas iedzīvotājiem tagad uz centru jāmēro daudzus kilometrus tālāks ceļš nekā iepriekš. Proti, līdzšinējais ceļš, kas līdz šim visiem bijis pieejams, līdz ar Liepas muižu nonācis Kazahstānas pilsoņu īpašumā. Jaunie īpašnieki ceļu bloķējuši – privātīpašums!

Liepas muiža līdz šim bijusi pamesta novārtā, bet tagad nonākusi Kazahstānas pilsoņu rokās. Tagad notikušas pārmaiņas – īpašnieki ne vien sakopuši muižu, kas ir pozitīvi, bet arī noslēguši ceļu vietējiem uz pagasta centru. Tagad ceļš ir norobežots ar pamatīgu barjeru. Īpašuma otrā pusē uzstādīta vēl viena barjera – tie ir nepārvarami šķēršļi ne tikai spēcīgiem autovadītājiem, kas barjeru dažreiz vienkārši aizbīda malā, bet arī citiem – piemēram, invalīdam Gunāram, kurš šādus smagumus nevar cilāt.

Lai risinātu situāciju, 23 tuvāko māju iedzīvotāji vērsušies pašvaldībā ar lūgumu darīt ko lietas labā. Iedzīvotāji tagad ir neizpratnē, kādēļ ceļš, kuru pašvaldība līdz šim uzturēja par saviem līdzekļiem, nodots privātīpašniekam.

Izrādās ceļš, kas ved gar mājām, pieder dažādiem privātīpašniekiem, kuriem ir visas tiesības ceļu slēgt un liegt to izmantot citiem iedzīvotājiem. Pašvaldībā atzīst, ka pierādījumi jeb dokumenti, ka šis ir vēsturisks ceļš un pieder pašvaldībai, ir kaut kur pazuduši.

Tagad pašvaldība meklē iespēju izveidot alternatīvu ceļu, taču, kad un vai sāksies tā celtniecība, šobrīd neviens nevar pateikt.

Jauna ceļa izveidošana izmaksātu 35 tūkstošus eiro.

Foto

Video!

0 Komentāru