14 komentāri

Auto video reģistratoru īpašniekiem Latvijā ir jāreģistrējas Datu valsts inspekcijā, jānorāda mērķis, kāpēc tiks veikta personas datu apstrāde, un jāsamaksā vienreizējā valsts nodeva – 28,46 eiro (fiziskām personām). To ir izdarījuši 124 cilvēki, bet pa Latvijas ceļiem visticamāk pārvietojas daudz vairāk automašīnu, kuras aprīkotas ar video reģistratoriem.

Kas notiks situācijā, kad video reģistratora īpašnieks iemūžinās nelaimes gadījumu? Vai policijā video materiāls tiks uzskatīts par vērā ņemamu pierādījumu? Vai arī automašīnas īpašnieks saņems sodu par nereģistrētu filmēšanu?

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis

Valsts policija, ja tās rīcībā šāds video ieraksts nonāk, jebkurā gadījumā vērtē to, kas ir redzams šajā ierakstā. Neatkarīgi no tā, vai ierīce ir reģistrēta vai nav, tas nemaina faktu, ka video ir redzami negadījuma apstākļi.

Video reģistratora īpašnieks, vismaz no Valsts policijas puses, arī netiktu saukts pie atbildības par ierīces nereģistrēšanu.

Foto: Bez Tabu

Foto: Bez Tabu

Video reģistratori paglābuši daudzus autovadītājus no soda saņemšanas. Jurists Edgars Džeriņš uzskata, ka šobrīd tas arī ir autovadītāju labākais draugs un lielākais aizstāvis, arī pats nesen pierādījis savu taisnību, pateicoties video reģistratoram.

Edgars Džeriņš, Jurists

Ir tik daudzas ierīces, kuras aprīkotas ar videokamerām – mobilais telefons, dators, planšete, kāpēc Valsts datu inspekcija ir iedomājusies, ka tieši video reģistrators ir tā īpašā ierīce, kuru nepieciešams reģistrēt?

Piemēram, Austrijā video reģistratori ir aizliegti, savukārt, Vācijā tā ierakstu drīkst izmantot tikai, lai aizstāvētu sevi. Video materiālus nedrīkst publicēt internetā, vai iesniegt policijā, lai sodītu citus autovadītājus.

Foto

Datu valsts inspekcijā uzsver, netiek reģistrētas ierīces, bet gan personas datu apstrāde konkrētam mērķim, piemēram, īpašumu aizsardzībai vai pierādījumu iegūšanai. Ja tiek veikta novērošana un ieraksti tiek saglabāti, tad jāveic apstrādes reģistrācija.

Ja personas datu apstrāde tiek veikta bez reģistrācijas, tad fiziskām personām sods is sākot no brīdinājuma vai naudas sods no 140 eiro līdz 700 eiro, juridiskām personām, naudas sods var sasniegt pat 14 000 eiro.

Datu Valsts inspekcijas pārstāve Olga Graudiņa skaidro: “Tas ir konkrētās iestādes ziņā, vai šāds video tiek ņemts kā pierādījums vai nē, bet otrai pusei jārēķinās, ka tā puse, kas redzama video, var ar sūdzību vērsties Datu valsts inspekcijā.”

Tātad, cietušais, iesniedzot materiālu no nereģistrēta video reģistratora Valsts policijā, beigās var kļūt par vainīgo Datu valsts inspekcijā un saņemt sodu, jo nav samaksājis valsts nodevas likmi.

TOP komentāri

 • Stasis Uzāns
  +6 +6 0

  Stasis Uzāns

  Galīgs sviests - izdomāts vēl kāds trauciņš, kur var pasmelt naudiņš! Tiešām, tad jau visas videoiekārtas (telefoni, videokameras u. c) arī atbilst ''novērošanas'' statusam un drīzumā arī tās būs jāreģistrē! Tad nu Saeimā Kaimiņš par saviem video maksās brangu naudu!
 • Tavs vārds
  +6 +6 0

  Tavs vārds

  Tad iznāk , ka par 28,46 eiro vari iegādāties ''jumtu'' un imunitāti . Ja nemaksā par ''jumtu'' , tad esi vainīgs , jo video ne ar ko neatšķiras ne pirms , ne pēc reģistrācijas - atšķirība ir tikai vai tev attiecīgo iestāžu ''jumts'' ir vai nav ? :(
 • Edijs Zaķis
  +5 +5 0

  Edijs Zaķis

  kāds sakars reģistrātoram ar novērošanu? tā nav video novērošana bet gan filmēšana
  tad jau sanāk ka videokameras un mobilie arī jāreģistrē?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl