Video, kas sacēla kājās pašmāju internetu! Drona nofilmētās avārijas izraisītajam draud sods par mukšanu!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

43 komentāri

Pirms pāris nedēļām Bez Tabu rādīja sižetu, kas sabiedrībā izraisīja plašas diskusijas. Tas bija stāsts par A7 šoseju, pa kuru no Rīgas var tikt uz Ķekavu. Filmēšanas laikā raidījuma operatoram izdevās nofilmēt autoavārijas brīdi, kā arī to, kā vainīgais šoferis fiziski izrēķinās ar otru autovadītāju un pēc tam pamet notikuma vietu.

Nofilmētajos materiālos ir redzams, ka pa A7 šoseju no Rīgas, Ķekavas virzienā, vēlas izbraukt divi auto. Zilas krāsas buss un vieglais auto. Busiņš no kreisās joslas pāri nepārtrauktai līnijai vēlas pārkārtoties labajā joslā, bet notiek sadursme. Vairāk lasi šeit!

Abi vadītāji nobrauc malā, izkāpj un notiek neticamai. Lai arī pārkāpis ceļu satiksmes noteikumu, busiņa vadītājs iesit otram šoferim. Tad, apskatījis savu braucamo, pamet notikuma vietu.

Video liecību redzējis arī Valsts policijas pārstāvis Normunds Krapsis. Viņš saskata vairākus pārkāpumus.

Normunds Krapsis

Normunds Krapsis
Valsts policijas pārstāvis

Tur ir redzama agresīva braukšana. Busiņa šoferis vēlas pārkārtoties vietā, kur to vairs nedrīkst darīt.

Izraisa negadījumu un pēc tam pamet negadījuma vietu, par ko paredzēts naudas sods no 70 līdz 700 eiro, kā arī vadītājam uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem var atņemt tiesības.

Tā kā šajā gadījumā vadītājs ir pārkāpis vairākus likumu punktus, sods pienākas par smagāko. Notikuma vietas atstāšana. Likumsargi vēl skaidro, kura persona tajā brīdī vadīja auto, bet šādi negadījumi tur nav retums.

Sākotnēji ir divas braukšanas joslas, no kurām viena pēkšņi izbeidzas. Izbeidzas, jo no tās var tikai apgriezties braukšanai pretējā virzienā.

”Nav jāiet skolā, nav jāmācās ceļu būve, lai izbūvētu tik idiotisku vietu. Kur vēl pasaulē var atrast šādas vietas, kur pēkšņi, izbraucot no pilsētas, kreisā josla pazūd,” skaidro Pauls Timrots!

Normunds Avotiņš

Normunds Avotiņš
Auto eksperts

Diemžēl, bet tā ir vēsturiska situācija. Savulaik izbūvētā brauktuve nav paredzēta tik lielai auto plūsmai, kāda ir šobrīd.

Mums nekas cits neatliek, kā paciesties un gaidīt.

Jāpaciešas un jāpagaida, visticamāk, kā jau ziņots, būs vēl pāris gadi, jo, ja melns kaķis nepārskries pār ceļu, tad pārbūves projektēšana un darbi tiks uzsākti 2020. gadā. Līdz tam laikam nekādas izmaiņas nebūs.

TOP komentāri

 • Zigmārs Ancveirs
  +8 +8 0

  Zigmārs Ancveirs

  Tu arī rīkojies kā kroplis - prāta kroplība izpaužas tajā, ka piesauc cilvēcību un atbalsti pautu, kurš pārkāpis CSN, palaiž rokas un aizbēg no notikuma vietas. Tu pārāk mētājies ar vārdiem - "fascinē", "kroplis" un "speciāli izraisīja avāriju". Ir acīm redzamās lietas, interpretācijas un prezumpcija. Šeit ir acīm redzami, kas notika - zilais pauts gribēja visus pataisīt par lohiem, aizbraucot pa kreiso joslu līdz vietai, kur tā nodalās un pāriet kustībai pa kreisi. Normāli cilvēki jau pirms Rimi pagrieziena, tad, kad redz zīmi par joslu sadali, apstājas un gaida, kad kāds palaidīs. Mažori un visādi citi plānā prātiņa īpašnieki dzīvo dogmās par nerakstītajiem CSN noteikumiem un savu varenību...
 • Agnese Mezinska
  +9 +8 -1

  Agnese Mezinska

  Vai tad ceļa norādēm nav nekādas nozīmes? Ja tās neņem vērā, tad, protams, ceļš pēkšņi beidzas 🤤
 • Roberts Rotelis
  +6 +6 0

  Roberts Rotelis

  Zigmārs Ancveirs
  ir taisnība par visiem 200%
  Ilya Golovin
  tātad Tu pats esi no tiem,Tevis sauktajā vārdā. Tāpēc arī tur korķis ir, ka tādiem "pis tur stāvēt" , maukšu kā sanāk. Varētu padomāt tālāk situācija mainās .. Tas pats korķis, tik krāns par 3cm garāks, jo apdzini 3-4 auto un ietaupīji... nu hujzin, max 5 sekundes no dzīves. Loģika vienkārši nepārspējama 👍
  Es ar to pidaru nelaistu speciāli, nav ko tēlot pašus gudrākos. Visi uz ceļa ir vienlīdzīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl