VIDEO! “Kāpēc nevar sodīt tos idiotus?” Rīdziniekus nokaitinājuši nakts drifteri

19 komentāri

Rīgas automašīnu stāvlaukumus līdz ar pirmo sniegu apsēduši karstgalvji. Tur “met saulītes”, deldē riepas, traucē apkārtnes iedzīvotāju naktsmieru, citkārt pat bojā lielveikalu īpašumu.

Bez Tabu novēro, ka pat darba nedēļas viducī nakts aizsegā pie lielveikala Maxima Deglava ielā karstgalvji tikai un vienīgi pie BMW spēkratu stūres apsēduši stāvlaukumu. Tiesa stundas laikā, ko raidījuma komanda tur pavada, novērojot adrenalīna tīkotājus, nemana nevienu policijas ekipāžu.

Iedzīvotāju naktsmiers – kas tas tāds?

Foto: LETA

Foto: LETA

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis

Arī tad, ja policija nepaspēj aizbraukt uz notikuma vietu, jau fakts, ka par šo vietu ziņo, liks reaģēt nākotnē, iekļaujot vietu patrulēšanas maršrutā.

Tiesa, apkaimē dzīvojošie teic, ka nekad nav redzējuši policiju sodām pārgalvjus. Izrādās, drifteri mēdz bojāt arī lielveikala iepirkumu ratu novietnes un ceļazīmes, informē Maxima Latvija pārstāve Zane Udrase.

Populārākās nelegālā drifta vietas ir tieši stāvlaukumi pie lielveikaliem. Īpaši iecienīts ir lielveikalam Elkor Plaza piegulošais stāvlaukums, kas nakts aizsegā pārtop teju par trasi, kur kauc daudzu spēkratu riepas, kas traucē iedzīvotāju naktsmieru.

“Vai kāds var pateikt man iemeslu, kādēļ policija nevar aizbraukt un sastādīt protokolus šādiem idiotiem, kas traucē nakts mieru blakus ēkas dzīvojošajiem?” dusmīgs ir apkaimes iedzīvotājs.

Policijai rokas sasietas

Valsts policija (VP), kas uzrauga satiksmi, skaidro, – ironiskā kārtā par sānslīdēm šoferus nav iespējams sodīt, jo neviens normatīvais akts neparedz atbildību par driftēšanu, izņemot gadījumus, kad tiek nodarīts kaitējums.

Tomēr policijā norāda, ka, ierodoties notikuma vietā, karstgalvji vairumā gadījumu rimstas, un nereti viņi tiekot sodīti par citiem pārkāpumiem – braukšanu alkohola reibumā, sēšanos pie stūres bez tiesībām to darīt, naktsmiera traucēšanu.

Lai gan drifteru vidū pastāv uzskats, ka tukšos stāvlaukumos viņi nevienu neapdraud, likumsargi norāda, ka šāds apgalvojums ir aplams – apdraud paši sevi, citus karstgalvjus un skatītājus, kas nereti vēro izdarības.

Bīstamajām izpriecām drīzumā tabu

Der atgādināt, ka pirms dažiem gadiem vienā no populārākajām drifteru pulcēšanās vietām – Rumbulas lidlaukā – šādas šķietami nevienam nekaitīgas izklaides beidzās letāli.

Tur vīrietis braucis uz motorollera un aiz sevis vilcis ragavas ar sešus gadus veco dēlu tajās. Notikusi sadursme ar citu asu izjūtu cienītāju, kā rezultātā vīrietis guva smagus savainojumus, bērns – gāja bojā.

VP izstrādāti grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, lai apzinātās sānslīdes radīšana tiktu atzīta par agresīvu braukšanu. Drīzumā, kad grozījumi stāsies spēkā, drifteriem draudēs līdz pat 160 eiro liels naudas sods un seši soda punkti.

Foto

TOP komentāri

 • eriks
 • eriks
  +8 +6 -2

  eriks

  vienmer var cinities ar sekam un ar celonjiem,celoni ir tadi ka ir velme pielveidot ziema brauksan iemanjas,trases nav piejamas,vai prasa kosmiskas izmaksas,luk rezultas,un risinajums ka lv ir parasti visu aizliegt un sodit sodit iekaset!
 • 628
  +7 +4 -3

  628

  Iemaaciities braukt bez saansliides var tikai braucot saansliidee.
  Un kur tad to dariit?
  Uz ielas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl