VIDEO! Avārijas situācija uz līdzenas vietas – “mikriņu” agresivitāte kļūst kaitinoša!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs
VIDEO! Avārijas situācija uz līdzenas vietas – “mikriņu” agresivitāte kļūst kaitinoša!
Foto: ekrānuzņēmums

Sabiedriskā transporta vadītāji regulāri rada bīstamas situācijas un apdraud citus satiksmes dalībniekus.

”Mikroautobusa šoferis izlaiž pasažierus, kur vēlas, pat neparādot pagriezienu un nepiestājot pie malas. Sāku filmēt un uzmanīties, jo nojautu, ka var šādi gadīties. Gandrīz katru dienu tā notiek. Kā pret to cīnīties?” retoriski vaicā Bez Tabu skatītājs Viesturs.

Viesturs ir riteņbraucējs, kurš pārvietojas pa ceļa braucamo daļu, viņa priekšā regulāri pēkšņi atveras minibusa durvis un uz ielas izkāpj pasažieri. Šādi tiek radītas bīstamas situācijas – riteņbraucējs var ciest negadījumā, saduroties ar pēkšņi atvērtajām durvīm.

Tāpat tā saucamais mikriņš tiek apturēts neatļautā vietā, rezultātā citi autovadītāji spiesti strauji bremzēt.

Noteikumi paredz, ka sabiedriskais transports pasažierus izlaist un uzņemt drīkst tikai pieturvietās, taču Bez Tabu eksperimentā pārliecinās, ka, stāvot pat nepilnus 50 metrus no pieturvietas, minibusa vadītājs rupji pārkāpj noteikumus un līkumā apstājas, lai uzņemtu pasažieri.

Maija Lagzdiņa, ”Rīgas mikroautobusu satiksme” pārstāve

Ieradumus ir grūti mainīt, īpaši pasažieriem. Vairākus gadus atpakaļ minibusi pasažierus varēja uzņemt un izlaist jebkurā vietā. Mums ir iekšējās apmācības, kurās regulāri informējam autovadītājus, arī par to, ka pasažierus drīkst uzņemt tikai un vienīgi pieturvietās.

Lagzdiņa norāda, ka ar autovadītājiem tiks veiktas pārrunas, pārkāpējiem tiks izteikts rājiens.

Foto

1 komentārs