“Varēja vispirms kaut kā pabrīdināt!” “Lidl” būvdarbu laikā “aizbarikādē” auto stāvlaukumu; šoferi saņem sodus

20 komentāri

Straujiem soļiem Latvijai tuvojas jauns lielveikalu milzis “Lidl”. Rīgā vien taps desmit tirgotavas. Un pie vienas no tām iedzīvotājiem jau rodas lielas problēmas.

Rīgā, Augusta Deglava ielā 160, rit aktīva rosība – te top viens no veikalu tīkla “Lidl” tirdzniecības namiem. Tomēr apkārtējie iedzīvotāji nu saskaras ar vairākām problēmām. Uzmanības centrā – automašīnu novietošana starp būvlaukumu un daudzdzīvokļu ēkām. Meklējot risinājumus, daļa rīdzinieku pat saņem sodus.

“Līdzko te sākās būvniecība, visas tuvākās stāvvietas ir projām, jau visur apkārt ir aizņemtas. Es te pirmajā stāvā dzīvoju, un es redzu, ka tagad tiešām pa taisno brauc. Bet nav cilvēkiem kur apbraukt. Ja būtu viens ceļš atstāts vaļā, lai var izbraukt vismaz. Teiksim, uzliktu zīmes – izbraucat tajā laikā, var izbraukt. Bet te jau nekas nav – aiztaisīja ciet. Es braucu mājās no darba, bet netiek iekšā tur, pa Deglava ielu braucot,” stāsta būvdarbu zonai  pretī esošā daudzdzīvokļu nama iemītniece Anita.

Nogriežoties no Deglava ielas un braucot minētā stāvlaukuma virzienā, redzam, ka ceļš ir slēgts. Tomēr ir vēl viens piebraucamais ceļš, bet arī šajā pusē novietots žogs un izlikta aizlieguma zīme “Iebraukt aizliegts”.

Laukumā stāvēšanai novietotas vairākas automašīnas. Daļa ir būvnieku transports, bet pārējie ir iedzīvotāju pārvietošanās līdzekļi. Apzinoties, ka ceļš no abām pusēm slēgts, Rīgas pašvaldības policija veic sodu izrakstīšanas maratonu.

Konkrētajā placītī vairāku automašīnu vējstiklus rotā administratīvā pārkāpuma protokols, kurā minēts, ka nav iespējams piebraukt, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Sods par šādu pārkāpumu – 30 eiro.

Valērijs
sodīts bez brīdinājuma

Automašīnas te stāvēja vēl pirms šī visa. Bet nebija nekādu brīdinājumu. Varēja vispirms kaut kā pabrīdināt, es tā uzskatu. Un tikai pēc tam, ja neviens nerīkojas, sākt izrakstīt soda kvītis.

Valērija paziņam piederošo auto trīs dienu laikā izrotā pat divi identiski protokoli.

Vēl pirms “Lidl” būvniecības iepretim atrodas liela maksas stāvvieta vairāk nekā simts automašīnām. “Google” satelītuzņēmumos un ielu navigācijā redzama situācija pirms vērienīgajiem būvdarbiem, taču tagad tā ir pagātne. Un drīz vien Bez Tabu arī novēro iedzīvotāju pieminēto manevru – pa taisno pāri pļaviņai.

“Saskaņā ar darba organizēšanas projektu pilnīgi viss ceļš ir būvlaukuma teritorija. Mēs vienkārši tā žoga novietošanu nedaudz atlikām, lai dotu kaut kādu laiku viņiem pierast. Drīz mēs sāksim vecās ēkas demontāžu, vecais žogs arī pazudīs. Tāpēc mēs pielikām priekšā to gabalu, lai viņi saprastu, ka šīs mašīnas ir jāizved ārā,” izveidojušos situāciju skaidro būvprojekta vadītājs Roberts Grīnfelds.

Speciālists arī norāda, ka pie žoga arī pieliktas lapiņas ar sarga numuru. Gadījumos, kad nepieciešams izbraukt no būvdarbu zonas, varētu vienkārši tikt ārā. “Šis ir tas mirklis, kad viņiem vajadzētu izbraukt ārā, lai sameklētu citu vietu automašīnu novietošanai. Citādāk mēs palīdzēt nevaram.”

Tikmēr veikalu tīkls “Lidl” komentāru par šo situāciju klātienē sniegt nevar – uzņēmuma runas cilvēks Latvijā parādīšoties rudens otrajā pusē. “Bez Tabu” tomēr saņem formālu atbildi. “Lai nodrošinātu atbilstošās drošības prasības, celtniecības laukums būvdarbu laikā ir iežogots. Pēc darbu pabeigšanas, iedzīvotājiem ceļš atkal būs pieejams,” tā norāda “Lidl” pārstāvis Valdis Lopeta.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns apstiprina, ka Deglava ielā 160 viss ir likuma ietvaros. Apspriestais ceļš pieder “Lidl” attīstītājiem, taču tas iekļauts pilsētas sarkanajā zonā. Tiesa gan, būvdarbu laikā ceļa slēgšanu atbalstījis Rīgas domes Satiksmes departaments.

Iedzīvotāji ļoti cer, ka būvdarbi beigsies to noteiktajā termiņā. Un pēc tam “Lidl” ļaus apkārtējo namu iemītniekiem izmantot veikala stāvvietu, lai naktīs tur varētu atstāt savas automašīnas.

Novietot automašīnas pie daudzdzīvokļu namiem Rīgas mikrorajonos jau tā reizēm ir izaicinājums. Bet te ar vienu būvnieku vēzienu viss kļūst vēl sarežģītāk. Un veikala pārstāvji tā arī nespēj simtprocentīgi atbildēt, vai atļaus tuvējo māju iedzīvotājiem atstāt savas automašīnas veikala stāvlaukumā.