“Varēja beigties letāli!” Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Pēc ceļu satiksmes negadījuma Salaspilī, Skolas ielā, kur automašīna nobrauca no ceļa, šķērsoja ietvi un ietriecās skolas teritorijas vārtos, vein veiksmei paglābjot gājējus no notriekšanas, Pierīgas pilsētas iedzīvotāji pieprasa pašvaldībai ieviest satiksmes organizācijas izmaiņas intensīvajā ielā, lai pasargātu gējējus, tai skaitā bērnus, no nelaimes mācību iestādes iestādes tuvumā.

Oktobrī, kad skolās vēl notika mācības klātienē, darbdienas vidū, Salaspilī automašīna nobrauca no Skolas ielas braucamās daļas, vietā, kur gājēji iznāk uz gajēju pārejas, uzbrauca uz ietves un, to šķērsojot, ietriecās Salaspils pamatskolas teritorijas vārtos. Internetā atrodamas aculiecinieku foto un video fiksācijas. Kāda skolēna māte sociālajā tīklā “Facebook”, Salaspils iedzīvotāju grupā, paudusi, ka brīdi pirms avārijas ar mazu bērnu soļojuši pa ietvi tieši šajā vietā. “Bez Tabu” uzklausītais Aleksandrs, Salaspils pamaskolas audzēkņa tēvs, uzsvēra, ka vien veiksme paglāba kādu no notriekšanas, jo Salaspils ielā ir intensīva gājēju, tai skaitā bērnu, kustība.

Aleksandrs
skolēna tēvs

Iebrauca vārtos, tieši galvenajā ieejā skolas teritorijā, kur varēja būt bērni un citi cilvēki. Brīnums, ka neviens necieta. Lasīju internetā, ka cilvēki tieši tad tur gāja, ka pagriezās un ieraudzīja avāriju viņiem aiz muguras.

Konkrētais ceļu satiksmes negadījums noticis distances neievērošanas dēļ, proti, neieturot drošu attālumu no priekšā braucošā, avarējušās automašīnas šoferis, lai izvairītos no sadursmes, nolēma nobraukt no braucamās daļas, uzbrauca uz ietves, bet tāpat avarēja, ietriecoties vārtos, informēja Valsts policijā.

Foto: Salaspils iedzīvotāja foto

Pēc ceļu satiksmes negadījuma salaspilieši aktualizējuši satiksmes drošības problēmu Skolas ielā, kas ir viena no intensīvakajām ielām pilsētā. Tās tuvumā ir ne vien mācību iestāde, bet arī daudzdzīvokļu namu masīvs, daudzi veikali. Automašīnu un gājēju plūsma ir ļoti intensīva. Gan interneta vidē, gan “Bez Tabu” kameras priekšā iedzīvotāji uzsvēra nepieciešamību gādāt par drošību Skolas ielā. Pauda uzskatu, ka jāsamazina atļautais braukšanas ātrums un jāveic citas korekcijas satiksmes organizācijā.

Aleksandrs
skolēna tēvs

50 km/h mašīnām tur ir parāk liels ātrums. Tur ir ļoti garš, taisns posms, kurā mašīnas mēdz ļoti paātrināties. Arī virs atļautā braukšanas ātruma. Tur jebkurā brīdī uz gājēju pārejas var iznākt bērni, kuri dodas uz skolu. Būtu labi ieviest zemāku atļauto braukšanas ātrumu – 30 km/h.

Līzīgu viedokli pauda skolēna māte Alīna.

Alīna
skolēna māte

Tas nav normāli! Bīstami! Te ļoti daudz bērnu, viens no viņiem ir mans. Tiem cilvēkiem laikam bērnu nav, tāpēc nesaprot, ka bīstami. Varēja beigties letāli! Automašīnas nedrīkst steigties, jāievēro atļautais braukšanas ātrums, kam jābūt zemākam – 30 km/h, ne vairāk. Kaut ir gājēju pārejas, nereti arī gājēji ir neuzmanīgi, izskrien. Viņus var nepamanīt. Es pati, būdama autovadītāja, saprotu, ka varu nepaspēt noreaģēt, braucot uz 50 km/h, bet uz 30 vienmēr pamanīsi! Te bērni izbrauc uz ceļa ar skrejriteņiem. Nepieciešami gulošie policisti, lai autovadītāji piebremzētu.

Valsts policijā atgādināja, ka jāizvēlas situācijai atbilstošs braukšanas ātrums, pat mazāks par  posmā maksimali pieļaujamo. Braucot, jāņem vērā laikapstākļi, kas var pasliktināt redzamību un ceļa stāvokli, un citi faktori, uzsvēra Valsts policijā. Vienlaikus likumsargi piekrita salaspiliešiem, ka lieti noderētu arī drošākas ceļa infrastruktūras risinājumu ieviešana.

Kaspars Rekscs
Valsts policijas Salaspils iecirkņa priekšnieks

Noteiktu objektu tuvumā, kur ir gājēju pārejas var izvietot plastikāta norobežojumus ar atstarojošiem elementiem, kas sašaurina braucamo daļu pirms gājēju pārejām. Tāpat var ieviest zīmju paspilgtinājumus, gaismas signālus, kas noreaģē, kad gājējs ir pārejas tuvumā.

“Bez Tabu” vērsās Salaspilns novada domē, lūdzot paust pašvaldības viedokli par satiksme organizāciju Skolas ielā. Noskatoties sižetu, uzzini, vai plānoti kādi uzlabojumi.

2 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

"Ir vajadzīgas bērnu nāves?" Krustojumā Āgenskalnā gājēju pāreju nesteidzas ierīkot!

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!