Valsts policijas koledžas studenti automašīnas novietojot pie nepārtrauktās līnijas – drīkst vai nedrīkst?

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

“Bez Tabu” skatītājs Jānis novērojis, viņaprāt, populāru vietu Rīgā, kur autovadītāji pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus – Rīgā, Ezermalas ielā, netālu no Valsts policijas koledžas. Runa esot ne tikai par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, bet arī satiksmes “bremzēšanu” tieši automašīnu, kas novietotas pie baltās, nepārtrauktās līnijas, dēļ.

Jānis raidījuma “Bez Tabu” redakcijai nosūtījis vēstuli, kurā stāsta, ka konkrētajā posmā ceļa vidus daļā esot uzzīmētas nepārtrauktās līnijas. Tās tiekot ignorētas – automašīnas pie tām tiekot atstātas.

Jānis

Tur neatļauti stāv automašīnas. Visticamāk, ka pašu studentu. Varētu jau teikt, kuram traucē? Bet traucē! Brīžos, kad kāds brauc no Ķīšezera ielas uz Viskaļu ielu, šīs automašīnas traucē apbraukt auto, kas vēlas nogriezties pa kreisi. Tas nevajadzīgi kavē satiksmi!

Tāpat Jānis piebilst, ka teritorijā esot daudz vietu, kur automašīnas drīkstot atstāt.

Jānis

Laikam jau jaunajiem censoņiem tās kājiņas vājas, ka nevar tik tālu aiziet! Bet tad kādi policisti mums izaugs ar vājām kājām?

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis informē Jāni un citus iedzīvotājus – konkrētajā vietā, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, novietot automašīnu drīkst!

Rīgas pašvaldības policija saņēmusi izsaukumu uz konkrēto vietu, taču pārkāpumi neesot konstatēti. Attālumam no automašīnas līdz nepārtrauktajai līnijai jābūt vismaz trīs metriem. Likumsargi izmērījuši attālumu, un tas bijis ievērots. Taču gadījumos, ja automašīna novietota mazāk nekā trīs metru attālumā no nepārtrauktās līnijas, satiksmes noteikumi ir pārkāpti un var tikt piemērots sods.

Tāpat autovadītāji savus spēkratus raduši atstāt pretī iebrauktuvei, kur var nokļūt Valsts policijas koledžas un citu iestāžu teritorijā, taču Toms Sadovskis informē, ka arī tur ir atļauts atstāt savu automašīnu.

“Tur automašīnu drīkst novietot, jo uz iebrauktuvēm attiecas citi noteikumi nekā uz krustojumiem,” informē Toms Sadovskis.

 

1 komentārs