Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

2 komentāri

Pavisam nesen Valsts policija sabiedrībai atklāja, ka turpmāk uz Latvijas ceļiem dežurēs jauni, netrafarēti likumsargu spēkrati, kas ķers agresīvus lielceļu huligānus. Spēkrati, kuri no ikdienā redzamajiem auto ne ar ko neatšķiras līdz brīdim, kad tiem ieslēdz slēptās bākugunis.

Šis fakts vienam otram ir licis aizdomāties par vairākiem jautājumiem. Kāds raidījuma Bez Tabu skatītājs raksta:

Ja es naktī brauktu un sekotu netrafarētā automašīna ar ieslēgtām bākugunīm un liktu apstāties, tad noteikti to nedarītu, jo nebūtu nekādas pazīšanas zīmes, ka tā būtu policijas automašīna.

Ņemot vēl vērā nesenos notikumus Lietuvā ar nolaupīto “Audi” mašīnu, kur tika nogalināta automašīnas šofere, tad domāju, ka arī citi cilvēki negribētu šādās situācijās apstāties un pakļaut sevi briesmām.

Tāpēc gribēju noskaidrot, kāds ir policijas pamatojums tam, ka netrafarētas automašīnas ir vajadzīgas un ka tās palīdzēs uzlabot iedzīvotāju drošību, jo iedzīvotāju drošības nodrošināšanai, manuprāt, vajadzētu būt policijas primārajam uzdevumam.

Jauno, netrafarēto spēkratu skaits, kuri turpmāk patrulēs uz Latvijas ceļiem un pilsētās, ir 40. Divu firmu – Subaru XT un Škoda Superb. Braucamie ir dažādās krāsās, un no liela attāluma nav iespējams noteikt, vai tas ir policijas, vai kādas citas personas vadīts dzelzs zirgs. Šādu taktiku Ceļu policija izvēlējusies, jo ar šādiem neatpazīstamajiem auto ir daudz vieglāk noķert lielceļa huligānus.

Bez Tabu aptaujātie šoferi nav pat aizdomājušies par to, kā īsti saprast, vai aizmugurē braucošais tiešām ir policists. To taujājām Latvijas galvenajam ceļu policistam Normundam Krapsim, kurš uzreiz steidz mierināt sabiedrību, sakot, ka šādi, ar slēptajām bākugunīm aprīkoti, auto ir tikai policijas rīcībā. Līdz šim nav bijis neviens gadījums, kad kāds ļaundaris vai jokdaris mēģinājis kopēt šādus likumsargu braucamos.

“Autovadītājiem jāatceras, ka policisti priekšā braucošo spēkratu var apstādināt, ieslēdzot bākugunis un dodot skaņas signālu. Pavēle apstāties jāpaziņo pa skaļruni, vai arī piebraucot blakus un pa atvērtu logu, norādot ar roku vai zizli. Tad vadītājam ir jābūt saskatāmam, vai iekšā sēž policijas formā tērpts cilvēks.”

Jaunie auto izvēlēti konkursa kārtībā, galvenā prasība, lai tiem ir pietiekami jaudīgs motors un visu četru riteņu piedziņa. Ja palūko dīleru piedāvājumus viņu mājaslapās, tad “Škoda Superb” ar jaudīgo 2.0 litru benzīna dzinēju, 162 kW/ jaudu maksā no 31 000 līdz 35 000 eiro. Savukārt jaudīgais “Subaru XT”, kuram arī ir 2.0 litru dzinējs un pilnpiedziņa, aptuveni 31 000eiro. Šie abi modeļi ir visjaudīgākie no attiecīgo spēkratu saimes.

 

Normunds Avotiņš

Normunds Avotiņš
Auto eksperts

Ja salīdzina ar citām iespējām, ko nu mēs vispār šeit Latvijā varam piedāvāt, tad šī policijas izvēle ir tuvu ideālajam, ja skatās uz ekspluatācijas izmaksām un cenu. Labs piemērs ir Lietuva, kur Ceļu policijai ir nopirkts viens Audi A6. Tā cena ir divreiz augstāka.

Braucamrīku prezentācijā Valsts policijas priekšnieki solīja, ka visi jaunie auto uz Latvijas ceļiem sāks patrulēt līdz šā gada maija beigām. Cik zināms, tad tos izdalīs visiem Latvijas reģioniem, kas savukārt nozīmē, ka lielceļu huligāniem glābiņa nebūs nekur.

Foto

TOP komentāri

 • m2
  0 0 0

  m2

  tikai atbalstu! Būs mazāk to "steidzīgo" Visus tāpat neizķers un būs arī daļa, kas nebūs informēti par šiem netrafarētajiem spēkratiem. Katrā ziņā lielāka disciplīna uz ceļiem būs. tas nu ir droši. Kaut tik nebūtu nekādu iepirkumu skanālu. :)
 • kaarleens
  0 0 0

  kaarleens

  Kāpēc Śkoda Superb, ja ir pilnpiedziņas Octavia ar tādu pašu dzinēju? Un kāpēc universāls? Sedanam ir labāka aerodinamika, tāpēc degvielas patēriņš būs mazāks. Pie tam šādi auto visu laiku ir kustībā - reāli varētu ietaupīt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl