Vai tu būsi nākamais? Pazīmes, pēc kurām tiek noskatīti auto CSDD ārpuskārtas tehniskajām pārbaudēm lielceļu malās!

48 komentāri
Vai tu būsi nākamais? Pazīmes, pēc kurām tiek noskatīti auto CSDD ārpuskārtas tehniskajām pārbaudēm lielceļu malās!
Foto: Ekrānuzņēmums

Tas, ka ik pa brīdim lielceļu malās var redzēt apvienotās Ceļu policijas un CSDD ekipāžas, kuras vētī garām braucošos smagos auto, nav nekāds pārsteigums. Bet nupat abas iestādes kopdarbojoties ir sākuši veikt arī vieglo auto pārbaudes. Kāds tam ir iemesls? Un kam baudītāji pievērš uzmanību?

Ir darba dienas vidus, kad Bez Tabu ierodas Spuņciemā, kur lielceļa Rīga–Ventspils malā notiek spēkratu pārbaudes. Ir redzams tik ierastais smago auto bremžu pārbaužu stends. Papildus izlases kārtā tiek stādināti arī vieglie auto.

Pārsvarā tiek apstādināti auto, par kuriem ir aizdomas, ka tiem iemontētas nepiemērotas ksenona gaismas, kā arī braucamie, kuri ražoti 90. gados. Arī džipi, jo tiem esot paradums grēkot ar riepām. Šogad ir pārbaudīti jau vairāk nekā 2000 auto, no kuriem 4% ir problēmas ar riepu stāvokli, bet 11% uzstādīts neatļauts apgaismojums.

Foto

Vieglo spēkratu pastiprināta vētīšana uzsākta pēc pērnā gada traģiskās avārijas uz Ķeguma šosejas, kad, apgāžoties VUGD auto, tas uzkrita vieglajam spēkratam nogalinot divus cilvēkus.

Speciālisti saka, ka viņiem līdzi vienmēr ir arī tehnika, ar kuru pārbaudīt atgāzes. Ja nu pamana kādu spēkratu, kurš nelabi dūmo.

KAS NOTIEK, JA AUTO PĀRBAUDĒ ”IZGĀZIES”?

Kas notiek, ja auto neatbilst tehniskajām prasībām? Ir trīs vērtējumi. Pirmais – maznozīmīgi bojājumi, par kuriem izsaka aizrādījumu. Otrais – būtisks apdraudējums satiksmes drošībai, cilvēkiem, videi. Tad auto piešķir tautā tā saukto ”slimības lapu” uz mēnesi. Bojājumi jānovērš, jāiet tehniskā apskate. Trešā – bīstams apdraudējums. Auto noņem numura zīmes, ceļu var turpināt tikai ar evakuatora palīdzību. Šogad šādā veidā apskates vietu nācies pamest 15 transportlīdzekļiem!

Mūsu klātbūtnē tiek konstatētas nebūšanas vairākiem auto. Kādam smagajam ir problēmas ar bremzēm, cits nobraukts līdz pēdējam. Pakaļējā tilta bukses ir tā nodilušas, ka auto nāksies pēc mēneša iet atkārtotu tehnisko apskati.

Ko saka autovadītāji? Par šāda veida ārpuskārtas pārbaudēm. Visi kā viens, lai arī paši iekrituši, tās atbalsta. Ņemot vērā, ka pārbaudes notiek katru dienu un visā Latvijas teritorijā, vadītājiem ir jārēķinās, ka viņus apstādināt var jebkur. Tāpēc, ja ir dzelzs rumakam piemontēts kas neatļauts, vai ja pats jūt, ka ar tehnisko stāvokli kaut kas nav kārtībā, labāk defektus novērst. Novērst. Novērst, novērst nav velti jāiedzīvojas soda protokolos.

Video

48 komentāri