“Vai tiešām nebūtu jābūt uzmanīgākiem?” Valmierieši ziņo par bīstamu gājēju pāreju

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

17. septembra vakarā Valmierā uz Rubenes ielas gājēju pārejas noticis ceļu satiksmes negadījums – automašīna notriekusi gājēju. Apkārtējie iedzīvotāji piebilst, ka šis nav vienīgais negadījums, kas noticis tieši uz “zebras”, tāpēc uzskata, ka tā ir gājāmgājējiem nedroša.

Māmiņa Līga, kuras māja atrodas blakus Rubenes ielas gājēju pārejai. stāsta, ka nedrošas situācijas novērotas bieži – autovadītāji braucot, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu, tāpēc nespējot laikus nobremzēt, radot bīstamas situācijas.

Pirms vairākiem gadiem uz konkrētās “zebras” notriekta sieviete ar mazu bērnu. Arī satiktais iedzīvotājs Maksis stāsta, ka par mata tiesu paglābies no avārijas, jo kāds gados vecs autobraucējs viņu nepamanījis, un tikai laimīgas sagadīšanās dēļ Maksi apbraucis.

Iedzīvotāji uzskata, ka pirms gājēju pārejas būtu nepieciešams ierīkot ātruma valni, luksoforu vai vismaz samazināt atļauto braukšanas ātrumu, lai autovadītāji brauktu lēnāk. Valsts policijas Valmieras iecirkņa inspektore Kristīne Boževniece apstiprina, ka likumsargu rīcībā nonākusi informācija par ceļu satiksmes negadījumiem, kas notikuši Rubenes ielā.

Valmieras pašvaldības pārstāve Inese Kokenberga norāda, ka pēc negadījuma, kad uz gājēju pārejas cieta māmiņa ar bērnu, dome lēmusi uzstādīt papildu apgaismojumu. Šobrīd no drošības aspekta citas problēmas nesaredzot.

Vaicājot par iedzīvotāju ieteikumiem uzstādīt ātruma valni vai mainīt atļauto braukšanas ātrumu, domes pārstāve informē, ka šobrīd nekādi darbi neesot plānoti.

Inese Kokenberga
Valmieras pašvaldības pārstāve

Uz maģistrālajām ielām gulošie policisti netiek rekomendēti, jo maģistrālās ielas ir maģistrālās ielas – šī iela ir ar gājēju ietvēm, šeit nav papildu riski, lai būtu nepieciešams gulošais policists. Nomainot atļauto braukšanas ātrumu, autovadītāji arī to var pārkāpt.

Gan Valsts policijas pārstāve, gan Valmieras pašvaldības pārstāve uzskata, ka, iespējams, problēmas cēlonis meklējams autovadītājos, kuri pārkāpj atļauto braukšanas ātrumu, tādējādi apgrūtinot paši savas iespējas laikus piebremzēt.

Šobrīd neesot plānots gājēju pāreju papildināt ar ceļuzīmēm vai ātruma vaļņiem, taču kājāmgājēji aicināti par drošību, šķērsojot ielu, pārliecināties divreiz, taču autovadītāji neaizmirst, ka atļautais braukšanas ātrums pilsētā ir 50 km/h.