”Vai policija vecos auto tirgo kam vien tīk?” Pār likumsargu galvām atkal savelkas tumši sabiedrības aizdomu mākoņi

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

9 komentāri

“Pirms pāris dienām Bauskas pusē esošās, pamestās alus darītavas teritorijā ieraudzīju sadauzītu policijas auto. Spēkratam vēl joprojām virsū ir trafarējuma uzlīmes. Vai tiešām šādus likumsargu spēkratus var iegādāties ikviens? Ij juridiska, ij fiziska persona? Vai tad policijai nav noteikta stingra kārtība, kā vecos braucamos noraksta?”

Kā jau redzējāt “Bez Tabu” skatītāja uzņemtajos foto, tas tiešām ir gauži sadauzīts policijas spēkrats. Ir zināms, ka likumsargiem, ja tiem dzelzs zirgs vairs nav vajadzīgs, ir divas iespējas.

Ja tas ir atsavināms, to pēc likuma bez atlīdzības ir jāpiedāvā citai iekšlietu struktūrai. Ja tās neņem pretī, tad valsts, pašvaldības vai sabiedriskā labuma organizācijai.

Privātpersona šādu braucamo iegādāties nevar. Tad kā attiecīgais auto ir nonācis pamestajā rūpnīcā? To jautājām Valsts policijas pārstāvim Armandam Možeiko.

”Konkrētā automašīna Bauskā atrodas teritorijā, kuru nomā ”Tolmet”. Tā ir metāllūžņu pieņemšanas firma, ar kuru Valsts policijai ir noslēgts līgums. Kāpēc tā teritorija un kā viņi spēkratu grasās utilizēt, tas jājautā viņiem.”

Kā skaidroja policijas pārstāvis, auto ir paredzēts sagriešanai metāllūžņos, jo ir norakstīts, ko apstiprina akts, un tas ir otrais veids, kā likumsargi atbrīvojas no nevajadzīgiem un neizmantojamiem auto.

Foto

9 komentāri