Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

26 komentāri

Iedomājieties situāciju. Jūs braucat mājas, bet, piebraucot pie iebrauktuves ēkas pagalmā, kuru remontē, un saprotat, ka ar savu spēkratu iebraukt nevarēsiet. Labi, varēsiet, bet – riskējot apskādēt savu auto. Teiksiet, tas nevar būt, tas ir absurdi. Nekā, var gan. Par to liecina gan sociālajos portālos publicēti video, gan skatītājs Kristaps, kurš vēršas Bez Tabu.

”Labi, ka man kāds garāmgājējs palīdzēja pieturēt bamperu, citādi tas pilnībā būtu norauts. Viena puse palika klāt, otru norāvu.”

Runa ir par iebrauktuvēm sētās Elizabetes ielā, kur šobrīd norit ielu un ietvju remonts. Šobrīd redzams, ka pirms iebrauktuves pacēluma ir sabērtas šķembas, kas obligāti jānodrošina būvniekam, lai iedzīvotāji nebojā savus spēkratus, bet brīdī, kad to šķērsoja jaunietis, to tur nebija.

Remonta laikā iebrauktuves pārbūvētas, tās kļuvušas stāvākas. Bez Tabu veic eksperimentu ar darba auto, kas ir standarta augstumā. Izmēģinām veiksmi vairākās iebrauktuvēs sētā. Pārliecināmies, ka kustība jāveic ļoti uzmanīgi, jo starp betona plāksnēm un auto bamperu paliek ļoti maz vietas.

Vien daži centimetri. Ja mūsu spēkrats būtu zemāks, bez bojājumiem neiztikt. Savukārt citā vietā par uzbraukšanu varam pat nesapņot. Attiecīgo ielu posmu pēc Bez Tabu zvana pārbaudījuši arī Rīgas domes Satiksmes departamenta darbinieki.

Viņu pārstāve Una Ahuna-Ozola lepni paziņo, ka ar departamenta auto varēts šķērsot visas uzbrauktuves.

 • Departamenta pārstāve: Mūsu automašīnai sagādāja grūtības pārbraukt pacēlumam, bet mēs to paveicām.
 • Žurnālists: Mums savukārt ir nofilmēts, ka mūsu auto to nespēj.

Iespējams, ka projektētāji, darbu veicēji ir piemirsuši, ka visi auto nav vienāda augstuma. Kad ielas pabeigšot, asfalts būs augstāk. Bez Tabu sazinās ar būvniekiem, firmu “Roadex”, bet viņi ar Bez Tabu runāt atsakās.

”Atminoties visu notikušo, rodas galvenais jautājums – kurš atmaksās remonta laikā radušos bojājumu izmaksas? Satiksmes departaments vai būvnieks?”

”Remonta darbu laikā par objektu atbild būvnieks. Ja kādam ir radušies zaudējumi, jāvēršas pie viņiem.”

Pārstāve aicina gan puisi, gan citus iespējamos cietušos rakstīt vēstuli uz departamentu, kur sūdzību izskatīs. Te vēl piebilstams, ka, esot ielas malā, redzam, ka dažam labam zemāka auto īpašniekam arī krustojuma izbraukšana var sagādāt nepatīkamus mirkļus.

Neatbildēti paliek divi jautājumi. Pirmais – kad beidzot būvnieki iemācīsies nodrošināt pārvietošanās apstākļus gan autovadītājiem, gan kājām gājējiem, lai arī remontu laikā viss notiktu korekti. Otrais – vai atbildīgais departaments beidzot sāks uzraudzīt darbu veicējus kā pienākas, lai jau laikus novērstu nebūšanas, nevis pēc tam, kad jau notikusi kāda nelaime.

Foto

TOP komentāri

 • Rob.
  +2 +2 0

  Rob.

  Aizbraucat uz holandi paskatities, ka tur ir veikti celu remonti! Uz brauktuvem nav aku utt.
 • Ērika Krimska
 • Normunds
  +2 +2 0

  Normunds

  Sāksim ar to, kurš ir devis komandu, un kurš ir apstiprinājis, tas arī stāvēs pie kauna staba!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl