“Vads tur mētājas vēl joprojām!” Preču piegādātāju soda par nejauši aizķertu vadu, taču iespējamo bīstamību nenovērš

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

6 komentāri

Rinalds par preču piegādātāju strādā jau divus gadu. Pēc kārtējās produktu izkraušanas vienā no Jelgavas veikaliem sēdies pie kravas mašīnas stūres, lai brauktu tālāk, bet sekojusi ķibele – braucot atpakaļgaitā, Rinalds nejauši norauj nepiestiprinātu vadu.

Rinalds apkalpo veikalus visā Latvijā, norāda, ka lielākajā daļā veikalu ir nodrošināta ērta piekļuve kravas automašīnām, lai piegādātu produktus. Tomēr Jelgavas gadījums nav no tiem – autovadītājs jau iepriekš ievērojis nepiestiprināto vadu, kas atrodoties ļoti zemu, tāpēc tas bijis tikai laika jautājums, lai viņš vai kāds no kolēģiem to norautu. Par situāciju informējis veikala vadītāju, viņa sazinājusies ar “Latvenergo”. Speciālisti atbraukšu uz konkrēto vietu, vadu apskatījuši un secinājuši, ka tas nav elektrības vads. Rinalds par situāciju informē likumsargus.

Rinalds
preču piegādātājs

Atbrauca, blociņš ārā un skrāpē protokolu – 15 eiro. Viss, saruna beidzās. Viņiem vispār nebija jautājumu, kas tas par vadu.

Vads teritorijā mētājas vēl šobaltdien – ja Rinalds to tikai aizķēra, tad šobrīd kāds to paspējis noraut pavisam. Rinalds uzskata, ka pēc soda noformēšanas policistiem jābūt pirmajiem, kas parūpējas par iespējamās bīstamības novēršanu.

Rinalds
preču piegādātājs

Nebija pilnīgi nekādu skaidrojumu, piemēram, ka varētu piezvanīt dežūrdaļai, lai dežūrdaļa izsauc attiecīgos dienestus, lai vadu novāktu. Nekas tāds nenotika!

Valsts policijā norāda, ka ekipāžas uzdevumos neietilpst meklēt vada īpašnieku, to demontēt vai par tā sabojāšanu ziņot uzņēmumiem, kas nodrošina elektroenerģijas piegādi.

Dace Kalniņa
Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste

Kam pieder šis īpašums un vads, tas arī ir atbildīgs par savu īpašumu! Par sava īpašuma savešanu kārtībā.

“Sadales tīkls” informē, ka šādu un līdzīgu situāciju gadījumā jāsazinās ar uzņēmumu vai glābšanas dienestu. Šoreiz atbildīgo dienestu informēšana no likumsargu puses izpalikusi, tomēr Bez Tabu uzmanību piesaista kāda komunikāciju kaste – intereses pēc sazināmies ar interneta pakalpojumu sniedzēju “TET”, kas mūs arī aizved pie atbildes uz jautājumu – kam šie vadi pieder?

Lāsma Trofimova
“Tet” pārstāve

Pēc “Bez Tabu” sniegtās informācijas “Tet” eksperti apsekoja objektu Jelgavā, Lielajā ielā, secinot, ka negadījumā norautais kabelis tiešām bija uzņēmuma īpašums. Tā kā tas netika izmantots pakalpojumu nodrošināšanai “Tet” meistari operatīvi veica kabeļa demontāžu. Paldies, ka ziņojāt par bojājumu, aicinām iedzīvotājus līdzīgās situācijās informēt uzņēmumu, rakstot uz e-pastu [email protected]