“‘Uzvedas kā kaut kāda ministre!” Viļānu deputāte bloķē satiksmi iekšpagalmā, policisti jandāliņā bezspēcīgi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

20 komentāri

Daudzdzīvokļu namu masīvā Viļānos vietējās domes deputāte Jevdokija Šlivka, nostājoties pa vidu ceļam, kas ved gar daudzstāvu namu, kurā pati dzīvo, bloķē transportlīdzekļu satiksmi, tādējādi kavējot kaimiņu no citiem apkaimes namiem nokļūšanu līdz dzīvesvietām. Savu rīcību deputāte pamato ar savdabīgu argumentāciju, viņas ceļu satiksmes noteikumu izpratni un pārliecību nespēj satricināt pat aizkavēto iedzīvotāju piesaistītie policisti un autoskolas instruktors.

Uzrādot vairākus aculiecinieku video, Viļānu iedzīvotāji no daudzdzīvokļu nama masīva Nākotnes ielas apkaimē ziņo par Viļānu novada domes deputātes Jevdokijas Šlivkas, viņuprāt, neadekvāto uzvedību. Video iemūžināts, kā Šlivka, apstājusies pagalma ceļa vidū, aiztur autovadītājus, kuri vēlas nokļūt līdz apkaimes namiem. Video redzamas spraigas ainas: savākušies krietnā barā, kavētie šoferi aizrāda Šlivkai pieprasa noiet no ceļa, ļaut turpināt kustību; tikmēr Šlivka, pasitusi padusē pagalmā izpurinātu paklāju, aizrāda šoferiem, ka viņi nedrīkstot pārvietoties pa konkrēto iekšpagalma ceļu.

Kā saklausāms aculiecinieku video, savu rīcību deputāte Šlivka pamato ar savu ceļu satiksmes noteikumu traktējumu. Viņa norāda uz aizlieguma ceļa zīmi “Braukt aizliegts”, kas uzstādīta iekšpagalma ceļa sākumā. Šlivka uzskata, ka tā tā ļauj braukt vien vien tiem, kuri dzīvo zīmei tuvākajā daudzdzīvokļu mājā, tātad viņai un tiešajiem kaimiņiem no konkrētā nama, nevis pārējo masīva māju, līdz kurām ved ceļš, iedzīvotājiem.

Arina
neizpratnē par deputātes uzvedību

Viņiem it kā noprivatizēta visa māja, ko apsaimnieko kooperatīvs. Līdz ar to viņa domā, ka tas ir viņas zemesgabals pie mājas, uzlikuši zīmi, tāpēc uzskata, ka nedrīkst braukt, izņemot tie, kuri dzīvo tajā mājā. Es braucu un džeki, kuri man uz dzīvokli veda logus. Viņus nelaida, mani nelaida. Puiši tur stāvēja no pulksten 11, es piebraucu ap pulksten 13. Tā mēs līdz pulksten 15 tur nostāvējām.

Šlivkas kavētie iedzīvotāji un strādnieki, kuri devās uz citu apkaimes namu, izsauca policistus, kuri ar Ceļu satiksmes noteikumu grāmatu rokās centās Šlivkai paskaidrot, ka konkrētā aizlieguma zīme neaizliedz braukšanu tiem, kuri dzīvo un strādā konkrētajā teritorijā, proti, daudzdzīvokļu māju masīvā, caur kuru vijas pagalma ceļš. Kā redzams aculiecinieku video, pat policistiem un apkaimē dzīvojošajam autoskolas instruktoram neizdodas satricināt Šlivkas izpratni par noteikumiem.

Arina
neizpratnē par deputātes uzvedību

Viņa pat teica, ka sūdzēsies par pašvaldības policistiem, kuri viņai aizrāda, jo, redz, viņa ir deputāte, bet kārtībsargi ir viņas kolēģi no pašvaldības, kuri atļaujas aizrādīt.

Neizpratni par deputātes Šlivkas uzvedību pauž arī Viļānu novada domes priekšsēdētāja Jekaterina Ivanova. Tiesa, viņa teic, ka nevarot pret deputāti vērsties ar sankcijām, bet varot ieteikt viņai turpmāk tā nerīkoties.

Kamēr citu masīva daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji pauž neizpratni par Šlivkas uzvedību, saucot to par patvaļu, nama, kurā dzīvo Šlivka, iedzīvotāji aizstāv deputāti, norādot, ka līdz pārējiem namiem varot piekļūt arī pa citiem ceļiem. Tiesa, kā norāda šo citu namu iedzīvotāji, daudziem tad būtu jābrauc ar līkumu.

Viļānu novada domes priekšsēdētaja Jelaterina Ivanova gan nostājas vairuma iedzīvotāju pusē, norādot, ka bloķēt ceļu konkrētā nama iedzīvotāji nedrīkst. Tāpat ir kļūdaini uzskatīt, ka zeme, uz kuras atrodas ceļš, ir privātīpašums, jo tā pieder pašvaldībai.

Ivanova informē, ka pašvaldība aizlieguma ceļa zīmi izvietojusi uz notektu laiku, kamēr notiek remontdarbi netālu esošajā ielā. Ceļa zīme izvietota, lai pagalmu kā caurbraucamo ceļu neizmantotu tie, kuri nedzīvo konkrētajā masīvā.