Uzmanies, braucot ar nomas auto ārzemēs! Parādu piedzinējs uzklūp par maksas ceļa izmantošanu Portugālē

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Parādu piedzinējs vēršas pret sievieti par pirms diviem gadiem nesamaksātu nodevu par maksas ceļa izmantošanu Portugālē. Sieviete ir neizpratnē un norāda, ka piedēvētais parādnieces statuss ir nepamatots.

Latviete Inga pirms diviem gadiem draugu kompānijā ciemojās Portugālē, kur nomāja automašīnu no kompānijas ”Goldcar”. Auto nomas firma, kas darbojas vairākās Eiropas valstīs, klienti informējusi, ka transportlīdzeklī iebūvēta ierīce, kas reģistrē uzbraukšanu uz maksas ceļiem. Šādai ierīcei šķietami bija jāatvieglo pārvietošanās, jo, uzbraucot uz maksas ceļiem, nebija katrreiz jāstājas un jāmaksā. Ierīce fiksēja maksas ceļu izmantošanu, savukārt naudu par nodevu vēlāk atskaitīja no klientes iepriekš iemaksātās depozīta.

”Kad uzbraucām uz maksas ceļiem, ierīce pīkstēja, tā sapratām, ka reģistrē uzbraukšanu uz šādiem ceļiem,” teic Inga.

Atdodot auto ”Goldcar”, Ingas kontā tika atskaitīta depozīta starpība. No kopējās sākotnēji iemaksātās naudas summas tika atrēķināti nepilni 100 eiro, ko ieturēja, lai apmaksātu maksas ceļu nodevas.

Liels bija Ingas pārsteigums, kad šogad, vasaras beigās, vairāk nekā divus gadus pēc ceļojuma, no starptautiskā parādu piedzinēja ”Euro Parking Colletcion plc” (turpmāk – EPC) saņēma paziņojumu, ka ir palikusi parādā: pārvietojoties ar ”Goldcar” automašīnu, nav nomaksājusi 24 eiro par maksas ceļa posma izmantošanu. Tāpat Ingai par pārkāpumu liek samaksāt soda naudu 4 eiro apmērā.

Inga
neizpratnē par parādnieces statusu

Parādu piedzinējs [EPC] min datumu, laiku, kad esmu braukusi, kā arī to, par kuru ceļu nav samaksāts. Šajā datumā, 30. maijā, mēs lietojām automašīnu. Tas varētu būt bijis, tad, kad paņēmām automašīnu no lidostas. Es uzticējos auto nomas firmai [”Goldcar”]. Viņi mums teica, ka ir tas čips, kas pīkstēs, kad brauksim pa maksas ceļiem. Summa nav tik liela, bet pieturos pie principa. Ir pagājuši vairāk nekā divi gadi, kad pēkšņi atsūta rēķinu, soda sankcijas. Es uzskatu, ka esmu visu samaksājusi. Ja ”Goldcar” ir kļūdījies, tā nav mūsu vaina!

Parādu piedzinējs EPC ir bāzēts Londonā. Sadarbojas ar daudzām Eiropas valstīm, kas EPC deleģējušas tiesības piedzīt parādus par neapmaksātām auto stāvvietām un nesamaksātām nodevām par maksas ceļiem.

Informāciju par automašīnas nomnieci EPC nodevusi firma ”Goldcar”, kas vairāku vairāku dienu laikā nav sniegusi atbildes uz ”Bez Tabu” jautājumiem.

”Bez Tabu” sazinās rakstveidā arī ar EPC. Turpinājumā atbildes fragments.

”Euro Parking Colletcion plc”

Parāda piedziņu esam apturējuši, pamatojoties uz apstākļiem, ko esat minējuši. Lai pieņemtu lēmumu, var nākties lūgt informāciju konkrētām iestādēm. Centīsimies sniegt atbildi 28 dienu laikā, tomēr, iespējams, lietas izskatīšana var ieilgt.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve iesaka Ingai sazināties ar auto nomas firmu un parādu piedzinējiem.

Evija Lene
PTAC pārstāve

Tā kā, kā jūs minējāt, automašīnā iebūvēta sistēma, kas automātiski fiksē maksas ceļus, varbūt notikusi kāda tehniska problēma. Patērētājam jāvēršas pie komersanta, jāinformē un jālūdz skaidrojums. Ja komersanta piedāvātais risinājums neapmierina, jāvēršas Eiropas Patērētāju informēšanas centrā, tā mājaslapā  interneta vietne šeit), kur jāaizpilda forma, jāsniedz visa prasītā informācija.

PTAC nesen uzsācis informēšanas kampaņu, kurā dalās ar padomiem, lai auto noma nesagādātu galvassāpes. Vairāk par kampaņu uzzini šeit.