Uzmanību! Pie Dienvidu tilta uzstādītas vairākas ceļazīmes, kas maldina autovadītājus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Dienvidu tilta pakājē uzstādītās ceļazīmes neatbilst reālajai situācijai, radot haosu ceļa satiksmē. Tāpat raidījuma ”Bez Tabu” filmēšanas komanda kļūst par aculiecinieku vairākām bīstamām situācijām.

Novembrī celtniecības uzņēmums ”Merks” mainīja ceļu satiksmes organizēšanas plānu Dienvidu tilta pakājē. Vietās, kur līdz šim bija pa vienai braukšanas joslai, nu izveidotas divas. Tāpat nodzēsta baltā nepārtrauktā līnija, kā arī demontēta ”Dodiet ceļu” ceļazīme.

Tāpat jāpiemin, ka celtniecības uzņēmuma ”Merks” darbinieki līdz pat šim brīdim nav uzstādījuši ceļazīmes, kas atbilstu reālajai situācijai, pamatīgi mulsinot autovadītājus, līdz ar to radot bīstamas situācijas.

Gatis
NOVĒROJIS HAOTISKO SATIKSMI

”Šeit vairs nav nekādas ceļu satiksmes drošības. Tas ir bardaks. Tagad ir ļoti grūti veikt apgriešanās manevru, jo vairs nav nepārtrauktā līnija, bet ir divas joslas.”

Ceļu satiksmes organizācijas izmaiņas saskaņojis Rīgas domes Satiksmes departaments, taču tā darbinieki neredz savu vainu notikušajā. Par ceļazīmju nomaiņa un ielu pārbūvi šajā vietā esot atbildīgs celtniecības uzņēmums ”Merks”, kura darbinieki turpat blakus uzņēmušies tirdzniecības centra ”Akropole” būvniecību. Departaments nav pārbaudījis, kādas zīmes uzstādītas, un paļāvies, ka viss izdarīts kā nākas. Būvuzņēmuma pārstāve Liene Meklere-Kutsare atzīst uzņēmuma kļūdu, norādot, ka centušies horizontālo ielu apzīmējumu labot pirms ziemas iestāšanās. ”Mēs pasteidzāmies sazīmēt ielu marķējumus, jo vēlāk tas nebūtu iespējams. Zīmes nevar uzstādīt ātrāk, pirms tās ir izgatavotas. Atvainojamies autovadītājiem,” nožēlu paužot stāsta būvuzņēmuma ”Merks” pārstāve.

Pēc tam, kad raidījums ”Bez Tabu” norādījis uz nepilnībām, Meklere-Kutsare sola, ka tuvākajā laikā situācija tiks labota, uzstādot pagaidu ceļuzīmes. Jaunās ceļa zīmes būšot gatavas decembra sākumā.

Foto

10 komentāri