“Uzbrauca “BMW”, labi, ka bija piparu gāze!” Pārdaugavā ik rītu brauc pa ietvi, apdraudot gājējus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

21 komentārs

Pārdaugavā dzīvojošie rīdzinieki ziņo par absurdu situāciju uz vienas no galvaspilsētas ielām: katru rītu tur pa gājēju ietvi brauc daudzas automašīnas, reāli apdraudot gājēju drošību. Arī “Bez Tabu” komanda novēro, kā automašīna uztriecas gājējam, bet turpina braukt tālāk. Absurdā situācija ir nesakārotās satiksmes organizēšanas sekas, kuras atbildīgie no Satiksmes departamenta pat negrasās novērst.

Purva iela, kas atzarojas no Dzirciema ielas Pārdaugavā, katru darbdienas rītu ir ļoti noslogota. Pa to abos virzienos pārvietojas automašīnas, šoferi ved uz izglītības iestādēm savas atvases, apkaimes iedzīvotāji dodas ikdienas gaitās. “Bez Tabu” uzklausītie gājēji stāsta, ka autovadītāji reāli apdraud gājēju veselību, braucot pa ietvi, kur arī pārvietojas rīdzinieki ar bērniem un mājdzīvniekiem.

 Šoferis vai gājējs – kurš noteicējs uz ietves? Noskaidro izrēķinoties

Arī “Bez Tabu” komanda novēro, ka automašīnas viena pēc otras pārvietojas pa ietvi, kur soļo gājēji. Atmosfēra starp gājējiem un šoferiem ir ļoti nokaitēta. Kad “Bez Tabu” žurnālists kopā ar satraukto iedzīvotāju cenšas aizrādīt šoferiem par braukāšanos uz ietves, no šoferu mutes izskan rupji lamuvārdi, dažs uz aizrādījumiem nereaģē un brauc tālāk, citi tver pēc telefoniem un filmē gājēju iebildumus. Tāpat tiek fiksēts arī viens uzbraukšanas gadījums: ”Škoda” spēkrats, braucot pa ietvi, ar automašīnas sānu aizskar gājēju, kurš tobrīd atrodas uz ietves. Pēc acīmredzamiem aizrādījumiem šoferis gan nolemj pamest notikuma vietu.

Apkaimē dzīvojošais Edijs stāsta, ka bijušas arī citas, visai spraigas konfliktsituācijas.

”Kad pastaigājos ar suni, autovadītāja ar ”BMW” pieskārās pie kājas. Savstarpēji izcēlās konflikts. Atteicos iet prom no ietves, uzstāju, lai brauc uz brauktuves. Viņa atbildēja, ka nekur neesot jāsteidzas, ka pagaidīšot. Tajā mirklī bija arī citi dusmīgi šoferi, jo kustība apstājās. Vēl vienā situācijā šoferis izkāpa ārā no savas automašīnas, tuvojās man, draudot. Par laimi, man bija gāzes baloniņš, ar ko aizstāvējos,” par spraigajiem notikumiem Purva ielā stāsta Edijs, kurš arī ir autovadītājs, bet izvēlas neapdraudēt gājējus.

Bezizejā ir risinājums. Vai Satiksmes departaments rīkosies?

Daudzi uzrunātie šoferi vizināšanos pa ietvi attaisno, norādot uz automašīnām, kas “noparkotas” uz ielas. Braucot šaurībā abos virzienos, automobiļiem nav iespējams samainīties, tāpēc izvēlas braukt tur, kur noteicēji ir gājēji.

Vairāki uzklausītie iedzīvotāji (gan gājēji, gan šoferi) uzskata, ka būtu nepieciešams uz ielas izvietot stāvēšanas aizliegumu visas ielas garumā, lai “noparkotās” automašīnas netraucētu divvirzienu plūsmai. Turklāt rīdzinieki bažījas, ka nesen atjaunotajai ietvei kaitē automašīnu pārvietošanās pa tām.

Satiksmi nesakārtos

Rīdzinieks Edijs stāsta, ka vērsies ar ierosinājumu Satiksmes departamentā, tomēr tas nav devis rezultātu. Turpinājumā Satiksmes departamenta pārstāves Beātas Dambītes skaidrojums:

”Tipiski šādos gadījumos zīmes būtu jānovieto abās brauktuves pusēs, tātad pilnībā liedzot iespēju novietot transportlīdzekļus. Savukārt šāds risinājums rezultētos faktiskā ātruma palielinājumā. Tiklīdz atbrīvo brauktuvi, pieaug braukšanas ātrums, kas šajā situācijā nebūtu vēlams.”

Pēc iedzīvotāju domām, lai šoferi nepalielinātu faktisko braukšanas ātrumu pēc ceļazīmju uzstādīšanas, būtu nepieciešams izvietot ātrumvalni, kas šeit, viņuprāt, noderētu, jo, lai gan iela ir dzīvojamajā zonā, kas nosaka, ka ātrums nedrīkst pārsniegt 20 km/h, pēc rīta braukāšanās pa ietvi, šoferi ieskrienoties virs atļautā ātruma.

Tomēr Satiksmes departamenta pārstāve Dambīte norāda, ka viens ātrumvalnis Purva ielā jau izveidots, vēl vienu nevarot izveidot.

Beāta Dambīte
Satiksmes departamenta pārstāve

”Arī ātrumvaļņiem ir dažādi normatīvi, kas nosaka arī izvietošanas attālumu no krustojumiem un savstarpējo attālumu. Šajā zonā vairs īsti nav vietas, kur novietot ātrumvalni, lai tas atbilstu visām prasībām. Lai būtiski atrisinātu situāciju, būtu jāveic ielas pārbūve, tomēr tas tuvākajos gados nav plānots. Tas nav arī iespējams, ņemot vērā daudzās vajadzības, kas pilsētā nepieciešamas. Gribu uzsvērt, ka te jārunā par autovadītāju savstarpējo kultūras līmeni, piemēram, novietojot transportlīdzekļus tā, lai rēķinātos ar citiem satiksmes dalībniekiem. Tāpat svarīgi ir ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Nepieciešamības gadījumā jāpalūdz policijai pastiprināti veikt kontroli šajā posmā.”

Foto

TOP komentāri

 • Andis Feldmanis
  +8 +8 0

  Andis Feldmanis

  Debilas atrunas no RD puses. Kā var nesaprast, ka iedzīvotājiem neinteresē iemesli un atrunas, kāpēc to nevar izdarīt. Viņiem svarīgi dzirdēt kas ir darīts un kādas darbības paredzēts veikt, lai situāciju uzlabotu.
  Vai tiešām pie varas esošie (šajā gadījumā RD darboņi) būs spējīgi domāt tikai tad, kad notiks kārtējā nelaime?
 • Mārtiņš Vītols
  +6 +3 -3

  Mārtiņš Vītols

  Guļošo policistu izvietošanu nosaka normatīvi, bet braukšanu pa ietvi tie laikam neregulē.RD laba loģika. :D Pagaidām gan gājēji un braucēji varētu būt savstarpēji saprotošāki, jo no laba prāta neviens uz to ietvi nebrauc un ātrums arī nav tāds, ka varētu apdraudēt.Autovadītāji taču arī nebrūk virsū katram gājējam kurš uzrodas uz braucamās daļas tam neparedzētā vietā.
 • Rīta braucējs Purva ielā
  +2 +2 0

  Rīta braucējs Purva ielā

  TV sižets žurnālistam tāds stipri viltots sanāca. Tos kadrus, kur varēja redzēt, kā paši provocē vadītājus, lai sanāktu “žurnālistikas šedevrs” ir izgriezuši. Situācijas risinājums uz šīs ielas ir vienkāršs, kā 1+1 - abās pusēs “Apstāties aizliegts” zīmes un normāli atbrīvosies iela, lai nav šis ik rīta “kipišs”. Šaubos gan ka iedzīvotājiem šis risinājums patiks, jo savus spēkratus būs jānovieto stipri tālāk no mājām.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl