Turpmāk par driftēšanu Pierīgas novadā nāksies maksāt ievērojamu naudas sodu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

60 komentāri

Carnikavas centrālo ielu iecienījuši asu izjūtu cienītāji, kuri pa līkumoto ieliņu labprāt brauc sānslīdē.

Iestājoties tumsai, pa Carnikavas ielām savu ceļu sāk autovadītāji, kuri labprāt izmēģina savas un spēkrata spējas. Autovadītāji sānslīdē dodas pat pa centrālo Carnikavas ielu. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ nenotiek sadursme ar citiem spēkratiem, garāmgājējiem.

Par šādiem autovadītājiem iedzīvotāji regulāri ziņo arī pašvaldības policijai. Līdzšinējie pašvaldības saistošie noteikumi un ceļu satiksmes noteikumi neparedzēja sodīt autovadītājus, kuri brauc sānslīdē, tādēļ Carnikavas novada deputāti nolēma likt galvas kopā un papildināt saistošos noteikumus.

Imants Pastors
Carnikavas novada pašvaldības policijas priekšnieks

Par braukšanu sānslīdē paredzēts brīdinājums vai naudas sods līdz 250 eiro.

Par braukšanu uz pakaļējā vai priekšējā rata paredzēts naudas sods līdz 200 eiro.

Pret drifteriem vērsušies arī Saldus, Tukuma un Ādažu deputāti. Visos gadījumos par pašvaldību saistošo noteikumu papildināšanu Vides aizsardzības reģionālās attīstības ministrija sniegusi negatīvu atzinumu, tomēr nav likusi noteikumus apturēt.

Šobrīd Latvijā nav izstrādāti vienoti noteikumi par aizliegumu driftēt uz koplietošanas ceļiem, tādēļ atsevišķas pašvaldības spiestas tērēt laiku un resursus, lai labotu Satiksmes ministrijas ierēdņu neizdarību.

Tieslietu ministrija jau 2015. gada vasarā Satiksmes ministrijai norādījusi par nepieciešamību izstrādāt noteikumus par aizliegumu vadīt transportlīdzekli sānslīdē. Satiksmes ministrija divu gadu laikā nav nonākusi pie rezultāta.

Kā norāda Satiksmes ministrijas Autosatiksmes departamenta direktors Tālivaldis Vectirāns, tad šādu noteikumu pieņemšana arī tuvākajā laikā nenotiks.

Kādēļ Satiksmes ministrijas darbinieki tik negribīgi vēršas pret driftētājiem? Izsaki savu viedokli komentāros!

TOP komentāri

 • Vnk Raivis

  Vnk Raivis

  Protams jā piekrītu ir jaizvertē kur velies radīt asas izjūtas slidinotiea.kur neapdraudi citus.tadeļ neuzskatu ka tukšā veikala stāvlaukuma naktī butu bīstami vienam izkustināt dzelzs rumaku....
 • Vnk Raivis
  +7 +5 -2

  Vnk Raivis

  Tāpat runājot par muļķīgajiem fotoradariem.tas viss tak ir naudas pelnīšanai.viss efektivakais veids ka cilvekam likt vajadzigajas vietās likt braukt ar noteiktu atrumu ir guļošais policists un tu gribedams nevaresi parlidot.jo pārlidojot drošvien kartera cena pirmā Tev iesitīs pa kabatu...lai radaram vislaik ir izmaksas.pats radars.licence.sertefikāts.algota persona kas to uztur utt...bet GP tikai 1x jauzlej.tā būtu viena no pirmajām lietām ar ko valsts varetu sakt ekanomēt no nodokļu maksātāju naudām.valstī ir bardaks.un nedomāju ka bus labāk kamēr pie stūres sēdēs mantkārīgas personas ar lielumānijas sindromiem.
 • Igors Visockis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl