“Tur saskrienas tie, kas zina, kā bija.” Rīgā jauns ceļu satiksmes “melnais punkts”?

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

11 komentāri

“Bez Tabu” skatītāja Gunta, atrodoties pie automašīnas stūres Rīgā, Dzelzavas ielas sākumā pie Zemitāna tilta, novēro avāriju, kas liek apšaubīt satiksmes organizācijas korektumu vienā no krustojumiem.

Gunta

Krustojumā ir jocīga organizācija izveidota, kā izbraukt joslas. Tur sanāk tā, ka tā autobusu josla un attiecīgi vidējai joslai pēc krustojuma ceļš ir jāveic pilnīgi slīpi uz kreiso pusi. Bet tur ir reāli avārijas situācijas ļoti bieži. Un tikko piezvanīt man lika reāla situācija, ko es ieraudzīju, un sapratu, – viss, pēdējais brīdis piezvanīt jums, saskrējušās divas mašīnas. Vai jūs varat aizbraukt uz to vietu, visu izpētīt un uztaisīt sižetu, lai arī pievērstu autovadītāju uzmanību uz to, ka tajā krustojumā ir tik sarežģīta, nepierasta situācija.

“Bez Tabu” skatītāja uzskata, kā Dzelzavas ielas un Gustava Zemgala gatves krustojums pēc ieviestajām izmaiņām neviļus kļuvis par vienu no Rīgas satiksmes melnajiem punktiem.

Vēl pērnā gada vasarā spēkā bija ierastā kārtībā, kreisā josla tikai pagriezienam pa kreisi, vidējā – pa kreisi un taisni, bet labā josla – tikai taisni. Tagad uzreiz pēc krustojuma izveidota sabiedriskā transporta josla.

Tas ietekmē pārējo joslu trajektorijas. Zem sniega, sāls un netīrumu slāņa atrodas ceļa horizontālie apzīmējumi, kas norāda, ka ir mazliet jāpārkārtojas pa kreisi. Ja vien tās līnijas ir redzamas.

60 metrus pirms krustojuma un arī tieši pirms luksofora izvietotas ceļa zīmes. Un arī tās norāda, kā jāturpina braukt pēc krustojuma šķērsošanas.

Īsi pēc sabiedriskā transporta joslas izveidošanas Dzelzavas ielā Rīgas domes Satiksmes departaments esot saņēmis ierosinājumus no iedzīvotājiem, ka šajā krustojumā nepieciešams uzstādīt atbilstošākas ceļa zīmes ar joslu skaitu, virzienu, tostarp arī ar trajektorijas maiņu.

Arī televīzijas pārraides ”Zebra” autors Pauls Timrots iepriekš akcentēja, ka šajā krustojumā ir nepieciešami uzlabojumi. Tomēr satiksmes jomas eksperts norāda, ka ziemā tomēr ir apstākļi, kas ietekmē braukšanu.

Arī “Bez Tabu” novēro avārijas situācijas šajā krustojumā, turklāt konkrētajā gadījumā pat seko jau apzināta avārijas situācijas radīšana, vēloties atriebties citam autovadītājam, strauji nobremzējot braucošas automašīnas priekšā.

Pauls Timrots
satiksmes jomas eksperts, raidījuma “Zebra” autors

Tur saskrienas tie, kas zina, kā bija, kad varēja redzēt līnijas, ar tiem, kas īsti neko neredzēja. Tātad puse no tiem, kas izraisa konfliktu, zina, ka viņi izraisa konfliktu. Tātad – ko tu dari? Tu tīšām brauc kādam virsū, jo tev ir taisnība, tev ir priekšroka… Nu, ej ratā. Tev vajag sadzīvot ar cilvēkiem uz ceļa. Ja zini, ka tu darīsi pareizi, bet otrs, visticamāk, kļūdīsies, tad tu vienkārši esi ķēms, kāpēc tu tā dari. Tu tīšām provocē kādu uz sadursmi. Tātad, ja tu zini, ka tur ir problēma, tad skaties divreiz uzmanīgāk. Sadzīvo uz ceļa. Ziemā nekur nav līniju. Un ir jāsaprot. Un, ja tu esi tas gudrais, kurš zina, kā bija agrāk, tad tu esi ļoti slikts cilvēks, ja tu otram brauc sānos un stāsti, ka tev ir priekšroka.

Šogad sabiedriskā transporta joslu paredzēts izveidot arī Raņķa dambī un Dzirciema ielā, kā arī vēl vienā ielā, ko Satiksmes departamenta pārstāve Lelde Rudzika gan neatklāj.

Pirms satiksmes organizācijas izmaiņu veikšanas Satiksmes departaments visus plānus saskaņojot ar Latvijas Valsts ceļiem.

11 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu