Tukumā policijas automašīnas traucē citiem autovadītājiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

10 komentāri

Pagājušajā gadā blakus Valsts policijas iecirknim Tukumā atvērta pirmsskolas izglītības iestāde, kurai regulāri jāpiegādā dažādi pārtikas produkti. Kravas automašīnas vadītāji nevar aizbraukt līdz bērnudārzam, jo pie iebrauktuves teritorijā novietoti likumsargu spēkrati.

Brīdī, kad skatītāja norādītajā vietā ierodas “Bez Tabu”, redzamas septiņas Valsts policijas trafarētās automašīnas un viens robežsardzes spēkrats. Tie visi ir novietoti perpendikulāri brauktuves malai. Ceļu satiksmes noteikumu 116. punkts paredz, ka spēkrati jānovieto paralēli brauktuves malai. Par šādu noteikumu neievērošanu paredzēts naudas sods 30 eiro apmērā.

Laukumā nav uzstādītas ceļa zīmes par tur esošo stāvlaukumu, kā arī veidu, kā automašīnas jānovieto. Tāpat improvizētajā stāvlaukumā nav redzams arī horizontālais krāsojums.

Cik liels stāvlaukums ir ceļu policistiem? Es ar savu 10 metrus garo transportlīdzekli nevaru iebraukt tajos vārtiņos. Nevaru iztaisnot spēkrata sastāvu, jo tur stāv ceļu policijas automašīnas. Tur nav uzstādītas ceļa zīmes, kur sākas stāvlaukums. Man produkti jānes 300 metrus.

Nejauši sastaptais Elmārs, kurš arī piegādā produktus bērnudārzam, piekrīt sava arodbiedra teiktajam.

Elmārs
Piegādā produktus

Nevar iebraukt. Būtu mazāk mašīnu, es iebrauktu. Policijas inspektoriem jāliek mašīnas…, ja neliktu, varētu iebraukt. Šī mašīna novietota vēl tā puslīdz… Ir mašīnas, kas novietotas tuvāk vārtiem. Kad brauc ārā, tad ar mašīnas aizmuguri brauc stabā.

“Bez Tabu” komanda nolemj ziņot Tukuma pašvaldības policistiem par skatītāja norādītajiem spēkratiem, taču atbraukušie Tukuma pašvaldības policisti uzskata, ka pārkāpums nav izdarīts.

Tukuma pašvaldības policists

Šobrīd pārkāpumi šeit netiek saskatīti. Šeit drīkst iebraukt tikai tie, kuri šeit dzīvo, strādā. Viņi savā pagalmā automašīnas novieto kā savā stāvvietā, savā pagalmā.

Likumsargs norāda, ka uz apmalēm dažviet redzams krāsojuma atlikums, līdz ar to pārkāpums neesot izdarīts. Pēc sarunas ar “Bez Tabu” kārtības sargi iesēžas automašīnā un pabrauc dažus metrus uz priekšu. Tur viņi nostāv vairāk nekā 10 minūtes, līdz atkal saņemas sarunai ar “Bez Tabu”. Šoreiz pašvaldības policists stāsta, ka aicinās Valsts policijas kolēģus atjaunot horizontālo krāsojumu.

Janeks Bahs
Valsts policijas Tukuma iecirkņa priekšnieks

Šeit vienmēr ir bijis horizontālais apzīmējums, kas nosaka, kā jānovieto transportlīdzekļi. Šobrīd tas ir pabalējis. Es šeit strādāju 20 gadus, un 20 gadus horizontālais apzīmējums šeit ir bijis, un 20 gadus mēs šādi novietojam transportlīdzekļus. Šī nav brauktuve, tā nav iela. Šī ir iebrauktuve, tāpēc abās pusēs ir attiecīgās ceļa zīmes, ka šeit drīkst iebraukt tikai tie, kuri dzīvo vai strādā šeit.

Iecirkņa priekšnieks norāda, ka sazināsies ar pakalpojumu sniedzēju, lai informētu, ka nepieciešams atjaunot horizontālo apzīmēju. Lai to izdarītu, nāksies sagaidīt piemērotus laikapstākļus, bet tikmēr likumsargi turpinās savu spēkratus novietot tāpat kā līdz šim.

10 komentāri