Trilleris uz Jūrmalas šosejas! Vainīgais pēc avārijas pat neapstājas, bet policija “piever acis”!

27 komentāri
Trilleris uz Jūrmalas šosejas! Vainīgais pēc avārijas pat neapstājas, bet policija “piever acis”!

Nekaunīgs autovadītājs, kurš rada nopietnu apdraudējumu citu satiksmes dalībnieku dzīvībai, uz Jūrmalas šosejas izraisa avāriju, kurā ir cietušie. Tomēr no policijas izpelnās pārsteidzošu žēlsirdību – tiek sveikā vien ar niecīgu naudas sodu.

Dāvis kopā ar dzīvesbiedri pārvietojušies pa Jūrmalas šoseju, kad puiša vadītajai automašīnai aizmugurē strauji un cieši pietuvojies apvidus Infinity spēkrats. Vēloties pēc iespējas ātrāk dot ceļu nemierīgajam, Dāvis pa trešo joslu apsteidzis otrajā joslā braucošo automašīnu un, signalizējot ar virziena rādītāju, vēlējies palaist trauksmaino šoferi, pārvietojoties uz otro joslu.

Bet tobrīd, izpildot bīstamus manevrus un nelietojot pagrieziena signālu, otrajā joslā jau atradies nekaunīgais Infinity šoferis, turklāt viņš jau uzsācis pārvietošanos atpakaļ uz trešo joslu, “nogriežot” ceļu Dāvja vadītajai automašīnai. Rezultātā puisis nav spējis saglabāt kontroli pār auto un avarējis – ietriecies brauktuves atdalošajā metāla norobežojumā.

Dāvis, stāsta par pasažieres miesas bojājumiem

Draudzenei konstatēja pātagas cirtienu, respektīvi, atsitās pret jostu un galvu atsita atpakaļ! Viņai bija arī trauksmainība, emocionāli pārdzīvojumi. Pie automašīnas stūres nevar sēsties. Pat iesēžoties kā pasažieris, viņai šķiet, ka automašīnas ir par tuvu. Viņa sāk raudāt, kliegt. Automašīnas remonts izmaksātu vairāk nekā tās vērtība.

Lai gan avāriju izraisījušais šoferis aizbraucis, neliekoties ne zinis par avāriju, lieti noderējusi aculiecinieka video reģistratora fiksācija. Pateicoties tai, bīstamo manevru autors saukts pie atbildības, tiesa, piemērotais naudas sods 20 eiro apmērā par ceļa nedošanu, kā uzskata Dāvis, neveic preventīvu funkciju – šo un citus bīstamos indivīdus neatturēs no līdzīga apdraudējuma.

Foto


Lai gan Valsts policijā atzīst, ka citkārt, iespējams, sods būtu bargāks, tomēr neņemas apstrīdēt kolēģu lēmumus.

Ansis Pumpurs, Valsts policijas RRP Kārtības policijas priekšnieka vietnieks

Man ir grūti spriest, kas ir par maz, kas ir par daudz. Pēc jūsu [Bez Tabu] iesaistīšanās esmu runājis ar visām amatpersonām, kas lietu izskatījušas. Bet ir lietas, kuras es, sēžot šajā amatā, nevaru ietekmēt!

 

Tiesa, cietušais Dāvis uzskata, ka no bargāka soda izbēgt palīdzējušas koruptīvas darbības: “Viņš [šoferis] ir saistīts ar naftas biznesu, nedaudz dzirdēts, ka viņš no kriminālajām aprindām, tādu neoficiālu informāciju esmu ieguvis. Kaut kur viņam rokas ir aizstiepušās.”

Par ceļa nedošanu maksimālais piemērojamais sods ir 70 eiro. Kāpēc piemēroti vien 20 eiro, nav skaidrs, jo likumsargs A. Pumpurs pēc vairākkārtējiem lūgumiem nosaukt vainu mīkstinošus apstākļus, to nespēj izdarīt.

Arī apdrošināšanas sabiedrības ERGO pārstāvjiem sods šķiet pārlieku niecīgs. Lai gan Dāvja spēkratam ir vien OCTA apdrošināšana, zaudējumi segti pilnībā, pateicoties video fiksācijai.

Dāvis, informē par apdrošinātāju nostāju

Pie apdrošinātājiem ir tā, ka, ja esi notikuma vietu pametis, izmaksā atlīdzību regresa kārtībā. Es biju uztraucies, ka no viņa nepiedzīs, jo viņš nav atzīts par vainīgu, bet apdrošinātāji teica – nē, mēs materiālā redzējām, kā viņš pamet notikuma vietu. Pat apdrošinātājiem tas ir skaidrs.

Notikuma vietas pamešana – tieši šādu traktējumu vēlas panākt cietušais, jo tādā gadījumā bīstamajam šoferim būtu liegtas autovadītāja tiesības. Turklāt Valsts policijas lēmumā minēts, ka avārijas izraisītājs ir Infinity šoferis.

Lai gan avārijas izraisīšanas gadījumā Ceļu satiksmes noteikumi paredz palikt negadījuma vietā un saukt policiju, Infinity šofera aizbraukšanu likumsargi netraktē kā notikuma vietas pamešanu, jo “nav bijusi abu transportlīdzekļu sadursme”.

Arī jurists Edgars Džeriņš neņemas apgalvot, ka notikusi negadījuma vietas pamešana, tomēr uzskata, – sods ir nesamērīgs nodarītajam.

Edgars Džeriņš, jurists

Tā ir klasiska agresīva braukšana. Par to paredzēti seši uzskaites punkti un naudas sods no 70 līdz 280 eiro. 20 eiro ir neadekvāts sods, jo uz Jūrmalas šosejas tādus manevrus veikt ir ļoti bīstami. Tur varēja būt grūtniece vai kāds nepieredzējis šoferis.

Video

27 komentāri