Toreiz un tagad. Rīgas pašvaldības policisti izmanto elektrošoku un asaru gāzi, aizturot taksometra vadītāju!

1 komentārs
Toreiz un tagad. Rīgas pašvaldības policisti izmanto elektrošoku un asaru gāzi, aizturot taksometra vadītāju!
Foto: Ekrānuzņēmums

Viss sākās Krišjāņa Barona un Elizabetes ielas krustojumā. Stāvvieta, kur 15 minūtes ļauts stāvēt autobusiem. Bet kādā rītā klienta gaidās te bija apstājies taksometrs. Kā saka taksists, pēkšņi ar ieslēgtām bākugunīm piebrauc Rīgas pašvaldības policijas auto, likumsargi izkāpj un dodas pie taksista. Sākas trillera cienīgi notikumi.

Bez Tabu toreiz

Kā pērn norisinājās notikumi? Bez Tabu rīcībā esošajā pašvaldības policijas video redzams, ka tiešām divi likumsargi stāv pie taksometra. Saruna nav dzirdama, bet redzams, ka tā risinās aptuveni divas minūtes.

Policisti vadītājam pieprasa parādīt autovadītāja apliecību. Tas atsaka, atbildot, ka to rādīs tikai Ceļu policijai. Ja vajag dokumentus, gatavs uzrādīt pasi vai ID karti. Likumsargiem tas nav pa prātam. Vārds pa vārdam, policisti rauj vaļā auto durvis, šoferi velk laukā.

Lai nogāztu taksometra vadītāju no kājām, diviem policistiem nākas pasvīst. Pēc aizturētā vārdiem, likumsargi izmantojuši gan elektrošoku, gan asaru gāzi.

Foto

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis skaidro, ka no vadītāja puses pret likumsargiem ir bijusi nievājoša attieksme. Turklāt arī pašvaldības policistiem ir tiesības pieprasīt uzrādīt vadītāja apliecību, jo viņi ir varas pārstāvji, kam uzticēts novērst likumpārkāpumu.

Pag, bet vai tad “taksim” nav ļauts apstāties, lai uzņemtu vai izlaistu pasažieri? Policijā skaidro, ka ir, bet šajā gadījumā tā bijusi stāvēšana neatļautā vietā. Neesot notikusi ne pasažieru uzņemšana, ne izlaišana, ne kravas izkraušana vai iekraušana.

Video

Konflikts beidzies ar divu administratīvā soda kvīšu izrakstīšanu: par stāvēšanas noteikumu neievērošanu un par huligānismu. Katrai pusei savs uzskats, kāpēc viss nonācis tik tālu. Risinājums? Iespēja rakstīt sūdzību par policista darbību un vēršanās tiesā.

Bez Tabu tagad

Nu ir pagājis vairāk  nekā gads kopš cīņas starp Rīgas pašvaldības policistiem un taksometra vadītāju. Kāds notikumam ir iznākums?

Ar taksometra vadītāju Bez Tabu sazināties neizdodas, jo raidījuma rīcībā esošais viņa tālruņa numurs neatbild. Dodamies pie pašvaldības policistiem taujāt par lietas iznākumu. Sabiedrisko attiecību speciālists Toms Sadovskis pastāsta, ka ir notikusi tiesvedība. Turklāt divās instancēs.

Pirmā tiesa lēmusi par labu likumsargiem, vaininieks spriedumu pārsūdzējis apelācijas kārtībā. Arī otrā tiesu instance spriedumu atstājusi spēkā.

Foto

Un nu taksometra vadītājam jāmaksā gan sods 30 eiro apmērā par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu, gan vēl 30 eiro par pretošanos policistiem. Tik niecīgs sods par pretošanos policistiem esot ierasts tiesu praksē, lai arī likumsargiem par to rūgtums.

Video

1 komentārs