29 komentāri

Kopš šā gada 1. novembra patiesi var teikt, ka autovadītāja apliecības iegūšana tiešām vairs nav ”lēts prieks”, jo stājušies spēkā jauni apmācības noteikumi.

Ja veiksmīgi esi ticis šim procesam cauri, priekšā vēl eksāmenu kārtošana CSDD, kas arī nav par velti, un dažs labs topošais autovadītājs par to ir neizpratnē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Pieteicos CSDD uz eksāmenu, par braukšanas stundu samaksāju noteiktos 38,52 eiro, bet diemžēl figūru laukumā negāja tik gludi, kā gribētos, un izkritu. Mana sāpe ir nevis par nenolikto eksāmenu, bet par to, ka no manis pieprasa samaksāt visu naudas summu par braukšanas stundu, bet neļauj to izmantot. Cik tas ir korekti?

Estakāde, apgriešanās, kases aparāts, iebraukšana stāvvietā atpakaļgaitā. Figūras, kuras topošajiem šoferiem jāizbrauc laukumā, pirms CSDD eksaminētājs viņiem ļaus turpināt braukšanas eksāmenu.

Katras figūras izbraukšanai doti divi piegājieni, ja to nevar izdarīt, esi izkritis. Un neceri, ka tad maksa par eksāmenu būs mazāka. Bez Tabu uzrunā gan tos, kuri jau nokārtojuši autovadītāju eksāmenus, gan tos, kuri to tikai grasās darīt.

Atbildes ir vienādas. Ja neesi izmantojis visu braukšanas stundu, nedrīkst prasīt pilnu samaksu.

CSDD šādu kārtību skaidro ar to, ka tādējādi tiek atsijāti tie topošie lielceļu “vagotāji”, kuri nav gatavi tiesību saņemšanai.

Katram kandidātam papildus tiek dota viena iespēja – pirms oficiālā eksāmena izmēģināt izbraukt to figūru, par kuru viņš nav pārliecināts. Ja nevari tikt galā ar figūrām laukumā, uz ielas nav ko darīt.

Juris Teteris, CSDD Kvalifikācijas daļas priekšnieks

Jā, šādas situācijas ir iespējamas. Jāsaka, ka pēdējos gados braukšanas apmācības līmenis ir cēlies. Pēc mūsu statistikas figūru laukumā izkrīt tikai četri procenti no visiem eksāmenu kārtotājiem.

Eksaminētāju uzraugi saka, ka izmaiņas apmaksās kārtībā nav gaidāmas. Direkcijas pārstāvis atzīst, ka arī kopumā situācija ar topošo vadītāju zināšanām, iemaņām ir uzlabojusies.

Jāatgādina, ka kopš 1. novembra spēkā ir stājušies jaunie noteikumi, kuri nosaka kārtību, kā iegūstama autovadītāja apmācība.

Tie paģēr, ka topošo šoferu apmācību programmas teorētisko kursu papildināt ar jauniem elementiem, varētu tikt ieviesti atsevišķi kursi par bīstamu situāciju prognozēšanu un risku novērtēšanu.

Tāpat palielināta minimālo vadīšanas nodarbību skaitu – B kategorijai no 14 līdz 20 braukšanas reizēm, kā arī topošo autovadītāju apmācība uz slideniem ceļiem un tumsā.

Autoskolām obligāti būs jāizmanto braukšanas mācību laukumi. Visi ”jaunievedumi” sadārdzinās procesu, par kuru līdz šim aptuveni bija jāmaksā 600–800 eiro, bet nu tā būs par 5–10% lielāka.

Foto

TOP komentāri

 • tieši tā!
  +7 +7 0

  tieši tā!

  kad mans dēls mācījās, braukājām pa vakariem, brīvdienās laukumā, parkoja, parkoja, kamēr izdevās perfekti. Un eksāmenu arī perfekti nokārtoja.
 • okejs
  +6 +6 0

  okejs

  Neviens neliedz atrast laukuminu un treneties kamer slikti paliek, nav ko sperties uz eksamenu ja nevari izpildit prasibas, nav ko raudat par naudu. nemaki tad ari to vajag atzit.
 • sviesc
  +5 +5 0

  sviesc

  Izbrauksi no laukuma, izgāzīsies pirmajā krustojumā, arī jāprasa atlaides? .. jo neizbrauci taču visu atvēlēto laiku... Pilsētā vēl varētu būt dažādas situācijas, bet figūras ir standarta situācijas vai nu tās māk vai nemāk. Un ja divos mēģinājumos pārliecinoši izgāzies, tad neesi vēl vadītājs... Man tiesības ir kabatā..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl