Tīreļu iedzīvotāji noraizējušies par savu bērnu drošību, satiksmes izmaiņu dēļ šoseja kļuvusi krietni bīstamāka

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

1 komentārs

Kopš Liepājas šosejas remontdarbiem pie Tīreļiem trīs bērnu māmiņa Diāna bērnus uz skolu laiž ar pamatīgu satraukumu.

Skolēnu autobuss, kurš brauc no Rīgas puses, vairs nevar nogriezties par kreisi un izlaist bērnus pieturā, jo ir uzlikta nepārtrauktā līnija. Tas nozīmē, ka mazajiem ķipariem jāizkāpj ceļa labajā pusē un viņiem pašiem ir jāskrien pāri šosejai.

Māmiņas Diānas bērni uz skolu dodas ar diviem autobusiem. Vispirms iekāpj Valgundes pagastā un brauc līdz Tīreļiem, pēc tam jož pāri ceļam uz Jelgavas autobusu.

Diāna
uztraucas par savu bērnu drošību

Kad man vēl nebija piedzimis jaunākais dēls, es pati braucu viņiem līdzi. Valgundē es iesēdos autobusā, braucu līdz uzpildes stacijai, kāpu ārā un vedu bērnus pāri ceļam. Šeit jau ir bijušas daudz avārijas, pat bērni ir notriekti.

Novērojam, ka tik tiešām autobusu šoferiem nākas pārkāpt ceļu satiksmes noteikumus un šķērsot nepārtraukto līniju, lai iebrauktu pieturā. Diāna pasakās autobusu vadītājiem, kuri neatstāj bērnus vienus pašus nelaimē, bet kāpj ārā un iet viņiem paši pakaļ.

Andris
autobusa šoferis

Pēc ceļu satiksmes noteikumiem autobuss nedrīkst šķērsot šo līniju. Gribot vai negribot ir jāpārkāpj noteikumi. Manuprāt, šā krustojuma pārbūve ir vērtējama ļoti slikta. Arī rītos mēs bērnus izlaižam ceļa labajā pusē, bet mums lūdza, lai iebraucam pieturā, kas ir pāri ceļam.

Arī pašvaldība šajā situācijā ir bezspēcīga, Latvijas Valsts ceļi noraidīja priekšlikumu izbūvēt gājēju pāreju. Veicot kājāmgājēju skaitīšanu, secināts, ka iedzīvotāji šeit neesot pietiekamā daudzumā, lai veiktu izmaiņas.

Maija Lasmane
Valgundes pārvaldes vadītāja

Centāmies panākt, ka šeit ierīko apli, taču ideju noraidīja, jo lielās satiksmes dēļ to nav iespējams izdarīt. Arī atkārtotu iedzīvotāju iniciatīvu Latvijas Valsts ceļi neakceptēja. Šī problēma jau ir gadiem ilgi, jo ciemats faktiski ir sadalīts divās daļās. Vienā šosejas pusē ir benzīntanks, veikals, bibliotēka, kapsēta, pārējais otrajā pusē.

Ceļa uzturētāji skaidro, ka patiesībā veiktās izmaiņas ir veidotas ar mērķi krustojuma šķērsošanu padarīt drošāku.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Veicot seguma atjaunošanu, minētajā krustojumā ir mainīts horizontālais marķējums, padarot krustojuma šķērsošanu un manevrus uz tā drošākus. Uz Liepājas šosejas ir izveidotas joslas kreisā pagrieziena veikšanai, savukārt no pakārtotā ceļa puses joslas ir padarītas šaurākas, lai autobraucēji maksimāli samazinātu braukšanas ātrumu, dotu ceļu pa A9 braucošajiem. Kreiso nogriešanās joslu izveide uz A9 arī padara drošākus kreisos pagriezienus no pakārtotā ceļa, jo tagad ir pārredzamas visas automašīnas, kuras atrodas uz attiecīgās A9 brauktuves.

Autobusa pieturvietā, virzienā uz Rīgu, situācija ar horizontālo marķējumu nav mainījusies, veikt pagriezienu tur liegts visam transportam, izņemot autobusus. Atļaut tur veikt pagriezienus visam transportam nav plānots.

Tāpat tuvākajā laikā krustojuma zonā plānots samazināt braukšanas ātrumu līdz 70/km stundā.

Vēlreiz izvērtējot situāciju, plānots tomēr mainīt horizontālo apzīmējumu pie iebraukšanas autobusa pieturā, tur nebūs nepārtrauktā līnija.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

Ārzemēs vakcinēti latvieši norāda uz iespējamu nepilnību vakcinācijas datos

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

Trīs bērnu mamma: Dzemdēt bija vieglāk nekā slimot ar Covid!

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Vai arī mājsēdes laikā tiek iekasēta mācību maksa privātajos bērnudārzos?

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti