Tīrākā naudas izkrāpšana! 10 dienu termiņš nekur uz saskaņotā paziņojuma nav norādīts

11 komentāri
Tīrākā naudas izkrāpšana! 10 dienu termiņš nekur uz saskaņotā paziņojuma nav norādīts

Satiksmes negadījums. Tas var gadīties ikvienam, pat ja neesi konkrētajā situācijā vainīgs. Bet tad seko visiem zināms scenārijs – ja nav vairāk par divām cietušajām automašīnām, jāraksta saskaņotais paziņojums!

Tā arī izdarījis kāds Bez Tabu skatītājs Emīls! Bet interesantākais seko pēc kāda laika! Lūk, ko viņš raksta:

“Labdien! Pirms gada izraisīju avāriju, uzrakstījām saskaņoto paziņojumu, es savu vainu atzinu.

Izrādās, ka neiesniedzu savu saskaņotā paziņojuma kopiju noteikto 10 dienu laikā un man apdrošinātāji atsūtīja Regresa prasību, kurā teikts, ka man jāatmaksā cietušā auto remonts vairāk nekā 3000 eiro apmērā!

Tas ir neloģiski, jo uz saskaņotā paziņojuma nekas tāds par noteiktajām 10 dienām nav minēts!

Vairāk nekā skaidrs, ka tā ir naudas izkrāpšana uz cilvēku nezināšanas pamata. Nešaubos, ka neesmu pirmais, kurš uz šo iekritis. Gada laikā nesaņēmu nevienu zvanu vai brīdinājumu. Ar cieņu

Emīls”

Šāda situācija nav dzirdēta pirmo reizi! Arī raidījumā Bez Tabu vairākas reizes ir piekodinājuši par šīm 10 dienām, kuru laikā ir jāiesniedz sava saskaņotā paziņojuma kopija.

Bet tomēr, kāpēc ir tik grūti šo vienu teksta rindiņu uzrakstīt saskaņotā paziņojuma aizmugurē, kur norādīti visi pārējie notikumi par satiksmes negadījuma pieteikšanu un apdrošinātāju prasībām! Kādēļ šis termiņš – 10 dienas nav uzrakstīts un norādīts?

Jānis Abāšins
Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents

Tā ir starptautiska veidlapa, un, ja tādu izmaiņu veic, tad tā jāveic ne tikai visā Latvijā, bet tā izmaiņa jāveic pa visu zaļo karšu sistēmu! Tas nav tik vienkārši!

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins, lai nedaudz varbūt pabaidītu un vēlreiz atgādinātu par šo desmit dienu termiņu, norāda, ka apdrošinātājam, kurš apdrošinājis jūsu civiltiesisko atbildību, gadījumā, ja jūs neiesniedzat saskaņoto paziņojumu 10 dienu laikā un arī nepabrīdināt savu apdrošinātāju, viņam ir tiesības saskaņā ar likumu iet pret jums regresā un beigās tāpat piedzīt naudu.

Nekādi argumenti, attaisnojumi vai fakti, ka nezinājāt, neko neattaisnos. Tāpat būs jāmaksā!

Tā kā lūdzu, lūdzu, ja jums gadījies negadījums un jūs esat vainīgs, uzreiz dodieties pie sava apdrošinātāja un iesniedziet sava saskaņotā paziņojuma kopiju. Jo ātrāk, jo labāk, vai vismaz šo 10 dienu laikā!

11 komentāri