“Tiešām “moči” jāpiesaka!?” Ogrēnietis ierodas Ventspilī uz vadīšanas eksāmenu, bet paliek bešā

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

2 komentāri

“Bez Tabu” skatītājs Gvido no Ogres jau sen lolo sapni par A kategorijas jeb motocikla vadītāja apliecības iegūšanu. Tomēr ceļā uz mērķi topošais motorizētā divriteņu transportlīdzekļa vadītājs gan saskaras ar vairākām problēmām.

Gvido
vēlas just vēju matos

Man kolēģi daudz braukā ar močiem. Un izdomāju, ka es arī gribētu. Tas jau bija pagājušais gads, kad iesāku. Tad nesanāca, aizbraucām prom. Pārliku teoriju šogad.

Gvido pēc tam sekmīgi tiek galā ar tā dēvētajām figūrām. Tomēr nākas piedzīvot vilšanos pārbaudījumā, braucot pa galvaspilsētas ielām.

Gvido
vēlas just vēju matos

Es īstenībā skatījos, kur ātrāk var pieteikties, lai ātrāk [varētu vēlreiz kārtot eksāmenu]. Rīgā varēja apmēram pēc mēneša. Tad domāju, kur vēl ātrāk varētu. Skatos, skatos, skatos… Ventspilī!

Gvido liktenīgajā 17. septembrī mēro tālo ceļu no Ogres uz Ventspili. Ierodoties Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) bāzē, ogrēnietis saņem aukstu dušu.

Gvido
vēlas just vēju matos

Es stundu ātrāk jau tur biju. Samaksāju. Tad prasīja, vai esmu pieteicis motociklu. Pateica, ka Ventspilī uz eksāmenu esot jāpiesaka moči.

Ogrēnietis gan norāda, ka vadīšanas eksāmenu piesaka elektroniski. Un informācijas aizpildīšanas laikā nevienā vietā neesot pamanījis norādi, ka Ventspilī netiek nodrošināti motocikli eksāmenam.

Gvido
vēlas just vēju matos

Es tur vienam [autoskolai, kas varētu izīrēt motociklu] arī zvanīju Ventspilī, kas tur bija. Viņš saka, ka nav nekādu problēmu – sūtiet e-pastu. Es gan teicu, ka man jau pēc pusstundas ir eksāmens. “Nē, pēc pusstundas mēs neko nevaram izdarīt!” Viss! Un tā es paliku ar garu degunu.

Gvido atgriežas mājās un saprot, ka lieki iztērēts gan laiks, gan arī degviela, gan arī nauda par eksāmenu. Ogrēnietis zina, ka vadīšanas eksāmenā jāierodas ar savu inventāru, taču par motociklu neesamību Ventspilī Gvido dzird pirmo reizi.

Gvido
vēlas just vēju matos

Esmu Rīgā vairākkārt pieteicies, un man nekas tāds nekad nav bijis. Kāpēc lai es domātu, ka Ventspilī – pilsētā ar rītdienu – man jābūt kaut kādam mocim. Es tiešām to nevarēju iedomāties.

CSDD pārstāve Ieva Bērziņa uzsver, ka direkcijā esot izveidota sistēma, kas nosaka, ka motociklus eksāmeniem CSDD nodrošina tikai galvaspilsētā. Savukārt reģionos topošajiem motociklistiem iepriekš esot jāsarunā braucamrīks ar kādu no autoskolām.

Bērziņa arī norāda, gluži kā Gvido gadījumā, arī citiem eksāmena kārotājiem, piesakoties elektroniski, vairākkārt tiekot piekodināts, ka reģionos CSDD nenodrošina motociklus.

Arī topošā autovadītāja Laura piedzīvo problēmas ar CSDD nodaļu Ventspilī. Teju divus mēnešus rīdziniece gaida rindā, lai nokārtotu vadīšanas eksāmenu ar automātisko ātrumkārbu. Lauru arī nošokē fakts, ka Kurzemes pusē esot pieejama tikai viena šāda eksāmena automašīna.

Laura
grib atkal satvert stūri

Viena mašīna… Tātad, pa cik lielu teritoriju? Eksāmens ir pieprasīts, rinda ir gara uz Ventspili. Tad, kāpēc ir tikai viena mašīna. Es uzskatu, ka tas nav normāli, ka netiek pilnībā nodrošināts pakalpojums.

CSDD atbild, ka Kurzemes reģionā gan esot, nevis viena, bet gan divas šādas vadīšanas eksāmena automašīnas ar automātisko ātrumkārbu. Viena no tām atrodas Liepāja, bet otra – Talsos, kas arī apkalpo Ventspils reģionu.
Ieva Bērziņa
CSDD pārstāve

Covid-19 ierobežojumu dēļ CSDD šogad gan nespēj iegādāties jaunas automašīnas ar automātisko ātrumkārbu, pārliekot šos plānus uz nākamo gadu.

Laura gan tā arī nesaņem konkrētu atbildi par eksāmena datumu. Tikmēr, izpētot galvaspilsētā pieejamos laikus, rīdzinieci samulsina grafika īpatnības – pazudušas dienas un momentā izķerti laiki.

Laura
grib atkal satvert stūri

Jau bija mēnesis pagājis kopš Ventspilī es gaidu. 5. septembris, mēģinu pierakstīties uz Rīgu. Pagāja kaut kāda pusotra diena, uzradās viens datums, kas stundas laikā bija pilnīgi tukšs. Diemžēl es uz to nepaspēju pierakstīties.

CSDD gan norāda, ka – ja vadīšanas eksāmena pieteicējs regulāri ielūkosies CSDD interneta vietnē vai mobilajā aplikācijā, tad noteikti atradīs kādu nupat parādījušos laiku eksāmenam.

Gvido rūgtā pieredze nu ir vēsture, jo A kategorijas vadīšanas eksāmens, šoreiz gan atkal Rīgā, ir nokārtots. Tikmēr Laurai satraucošais un atbildīgais brīdis vēl tikai priekšā.

CSDD norāda, ka gandrīz visās kategorijās esot milzīgs pieprasījums, tāpēc arī rodas rindas. Taču visiem jābruņojas ar pacietību un regulāri jāskatās, vai tik neatbrīvojas kāda vietiņa eksāmenam.

Starp citu, tieši pēc “Bez Tabu” izrādītās intereses CSDD uz piektdienu, 25. septembri, atbrīvojās divi eksāmena laiki. Un Laura pieteicās vienā no tiem. Cerams, ka vadītāja apliecība ir rokās un būs iemesls svētkiem piektdienas vakarā.