2 komentāri

Mēneša sākumā Bez Tabu vēsta par Latvijas Universitātes mini dumpi, jo mācību iestādes vadība Burtnieku ielas kopmītņu pagalmā iecerējusi izveidot maksas autostāvvietu. Studenti nav mierā, ka katru mēnesi papildus nu būs jāmaksā teju 43 Eiro.

Universitātes pārstāvis skaidro, ka šī cena nekādi neattieksies uz iestādes audzēkņiem, sola, ka viss nokārtosies. Vai tiešām?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Labdien. Esam studenti, kuri mācās LU un dzīvo Burtnieku ielas kopmītnēs. Jums, Bez Tabu, bija stāsts par autostāvvietu. Cerējām, ka viss nokārtosies, bet nē. Vēl joprojām neko nezinām par cenu, kuru studentiem būs jāmaksā par autostāvvietu. Papildus ir vēl kāda ķibele.

Pagalma lielie vārti tagad visu laiku ir aizvērti, studenti netiek izmest atkritumus un spiesti maisiņus atstāt pie žoga. Lūdzu palīdziet ieviest skaidrību.

Un šis nav vienīgais signāls par attiecīgo adresi. Teju vienlaikus pie Bez Tabu vēršas arī apkārtējo ielu iedzīvotāji.

Labi, ka pašiem pie mājas ir pagalms, kurā var atstāt savu spēkratu. Citādi – vakars uz ezera. Atbrauc mājās, bet vietas, kur nolikt mašīnu, nav.

Tā saka kungs, kurš jau izsenis dzīvo blakus LU kopmītnēm.

Lielākais ”bardaks” apkārtējās ielās ir no agri no rīta un vakaros, kad kopmītnēs ierodas studenti, savus auto atstājot abās ielas pusēs. Kungs, lai nesaskādētu savu un citu braucamos, ir bijis spiests pielocīt spoguļus.

Foto

Teju pirms mēneša Latvijas Universitātes pārstāvis taču teica, ka kopmītņu iekšpagalmu studenti varēs izmantot, maksājot krietni mazāku naudas summu nekā cilvēki no malas. 43 eiro vietā 10 Eiro.

LU studentu padomes priekšsēdētāja skaidro, ka informāciju par to, ka no studentiem grasās ieturēt laukuma izmantošanas maksu, ir uzzinājusi no Bez Tabu sižeta. Tad sākusies skaidrošanās.

Arī šobrīd universitātes pārstāvis Marģeris Počs apstiprina, ka cena paliek nemainīga. Bet – kur ir aizķeršanās, kāpēc studenti neizmanto laukumu?

Es šobrīd gaidu studentu padomes viedokli. Ar rektoru cena ir saskaņota, mēs visu šo informāciju esam iesnieguši studentu padomē, un es no viņiem gaidu atbildi.

Savukārt studentu pārstāvji gaidījuši LU skaidrojumu, kā veidojas cena. Tie saņemti šīs nedēļas sākumā, un nu viss ir kārtībā, piedāvājums akceptēts. Dzirdam, ka, visticamāk, ar nākamās nedēļas pirmdienu studenti varēs par attiecīgo cenu sākt izmantot iekšpagalmu.

Iespējams, ka tas atvieglos arī studentu klāt tikšanu atkritumu urnām, jo mazie vārtiņi te vairs neeksistē. Studentu padomes priekšniece sola, ka arī par šo nebūšanu painteresēsies un paģērēs, lai viss tiktu sakārtots.

Vai beidzot varēs citēt Ostapu Benderu, kurš teica – ledus ir sakustējies!? Atliek cerēt, ka jā.

TOP komentāri

 • Students Tālivaldis
  +3 +3 0

  Students Tālivaldis

  MELI!!! Sandra Pētersone paziņoja, ka tie 43 EUR attiecas uz VISIEM. Arī studentiem un tikai, kad iejaucās Bez Tabu, tad sāka taisnoties "mēs jau nē, mēs jau par studentiem rūpējamies, tas lai citi netiek". Plika dirš*!!!! Un, ja jau tur veidos stāvvietu: 1) vai tāda komercdarbība atbilst MK noteikumiem?; 2) Kāpēc APSARGĀTAS un IEKĀRTOTAS stāvvietas Rīgā maksā mazāk vai tādu pašu summu kā šī pseidostāvvieta?; 3) Kas notiks ar sporta laukumu? Stāvēs mašīnas un bumbu pamētāt nebūs kur?; 4) Kas tā par pašdarbību no LU puses, tagad sava valsts, savs karogs un viss atļauts?; 5) Manuprāt, kojas bija domātas, lai ārpusrīgas studenti varētu atļauties dzīvot un mācīties Rīgā, bet tagad īre+stāvvieta sastāda tādu summu kā kaut kādā luksus viesnīcā (varbūt piemēro īres maksu par tādu "ekskļuziv" kā prusaki, ūdens spiediena neesamību dušās 3-4+ stāvos un miskastu neesamību virtuvēs utt.?
 • Students
  +2 +2 0

  Students

  Nekādas atlaides, studentiem šobrīd piedāvā pulti pa 43 eur mênesī.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl