“Te daudziem tos “plāksterus” līmē!” Rīdzinieks sašutis par nekorekti ierīkotu stāvlaukumu

21 komentārs
“Te daudziem tos “plāksterus” līmē!” Rīdzinieks sašutis par nekorekti ierīkotu stāvlaukumu

Rīdzinieks Viktors vienā no darbdienas rītiem Gunāra Astras ielā 2 saņem sodu par neatļauti novietotu automašīnu. Šoferis tomēr uzskata, ka sodīts nepamatoti. To pierādot līdzās novietotajam transportlīdzeklim esošā ceļazīme.

Viktors
vēlas brīdināt citus šoferīšus

Es tāpēc iebraucu tur, jo zīme, pēc manas saprašanas, ir no baltās līnijas 50 metrus uz priekšu. Un tur ir jāliek pulkstenis. Bet es neliku pulksteni, tāpēc, ka tur nestrādā tā zīme pēc loģikas. Es tur noliku mašīnu. Ātri ieskrēju veikalā. Nu, pagāja 20 minūtes.

Iznākot no tuvējā veikala, Viktoram par lielu pārsteigumu aiz automašīnas logu tīrītāja slotiņas atradās sveiciens no stāvvietas uzturētājiem “Cityparks”.

Viktors
vēlas brīdināt citus šoferīšus

Tas “plāksteris” mums sastāda 30 eiro. Bet man teica, ja es nepaspēšu to nomaksāt, tad atdos parādu piedzinējiem. Un tur, protams, cipars jau, kā parasti, aug lielāks.

Viktors arī vēršas ar iebildumiem pie “Cityparks”, taču atbildes vēstulē saņem negatīvu lēmumu.

citāts no “Cityparks Latvija” atbildes

Dotajā gadījumā apstāšanas laiks netika norādīts, kā arī netika veikta stāvvietas apmaksa. Komisija rūpīgi izskatīja šo gadījumu un pieņēma lēmumu, ka nav iemesla anulēt vai samazināt piemēroto līgumsodu.

Viktors spriež, ka visi cilvēki tiek maldināti, jo neesot nekādas zīmes

Viktors
vēlas brīdināt citus šoferīšus

Lai viņi tad uzliek līnijas vai vēl kaut ko. Lai cilvēki saprot, ka tur nedrīkst likt. Vai arī – lai uzliek pulksteni. To zīmi var pārnest. Kaut kā tā var izdarīt. Domāju, ka es neesmu vienīgais. Jo nākamajā dienā, kad es atbraucu, inspektors te staigāja un lika, viņš arī tur diviem “plāksterus” ielīmēja. Tad sanāk, ka daudzi cilvēki cieš no tās maldinošās zīmes.

Rīdzinieks vēl stāsta, ka nākamajā dienā atkal devies uz šo pašu nelaimīgo stāvlaukumu. Uz vietas arī izdevies sastapt stāvvietas kontrolieri.  “Viņš pateica, ka šeit pēc loģikas ir jābūt dzeltenajām līnijām pie trepēm, taču tās vēl neesot uzliktas. Bet darbiniekiem tik un tā paziņots, lai liek sodus. Ja tur nav nekādas apzīmējošās zīmes, ka tur nevar likt mašīnu un nav jāliek pulkstenis, tad – kāpēc man tur ir sods.”

Māris Priednieks
“Cityparks Latvija” valdes loceklis

Papildu zīme, kas ir uzstādīta – 50 metrus pa kreisi, tā tika uzstādīta ar nolūku, lai parādītu autovadītājiem, kurā vietā stāvlaukums beidzas. Jo šis stāvlaukums ir īpašs ar to, ka tas savienojas ar atkal blakus esošo zemesgabalu. Tad tie 50 metri norāda, kur ir stāvlaukuma beigas un līdz kurienei darbojas autostāvvietas lietošanas noteikumi.

Bez Tabu: Vai šī vieta, kur autovadītājs atstājis savu automašīnu, ir stāvēšanas vieta vai nav?

Tā ir maksas autostāvvieta, un uz to attiecas ceļazīme pie iebraukšanas – maksas autostāvvieta ar papildzīmi.

Stāvlaukumā Gunāra Astras ielā 2 ir pat trīs ceļazīmes. Tajās norādīts, kā tad tiek organizēta automašīna atstāšana stāvēšanai. Un visām klāt ir papildzīme – viena stunda bez maksas, norādot apstāšanās laiku.

Aplūkojot citas automašīnas stāvlaukumā, lielākā daļa no šoferīšiem tomēr atstāj uz paneļa pulkstenīti ar norādīto laiku, kad tad viņi ir ieradušies šajā laukumā un atstājuši automašīnu. Bet šajā situācijā ir arī otra galējība – cilvēki atstāj pulkstenīti, norāda ierašanās laiku, bet atvēlētā stunda sen ir kā garām. Un arī šādā gadījumā šoferītis var tikt pie naudas soda.

Viktors
vēlas brīdināt citus šoferīšus

Es ieteiktu labāk likt tos pulksteņus, jo šādā situācijā, ja neesi 100% pārliecināts… Kaut gan es domāju, ka tiešām tur nevajag likt. Labāk ir uzlikt tos pulksteņus, lai nesanāk šāds te papīrītis, lieks “plāksteris”.

Viktors apzinās, ka tomēr nav izdarījis visu līdz galam, lai izvairītos no soda saņemšanas. Tāpēc arī šoferītis aicina citus, iebraucot stāvlaukumā, rūpīgi pārliecināties, kas ir jāizdara, lai izvairītos no šādiem nepatīkamiem pārsteigumiem.

Atsaucoties uz “Cityparks Latvija” sacīto, iespējams, Gunāra Astras ielas 2 stāvlaukumā drīz varētu parādīties vēl kāda zīme vai jauna līnija, lai likvidētu jebkādas šaubas.