Tas nav joks! Turpmāk numurzīmes nepieciešamas arī elektriskajiem velosipēdiem, skrejriteņiem un pat populārajiem ”segvejiem”

Mārtiņš nokļuva policijas redzeslokā pēc tam, kad viņu uz trotuāra apdzenot apgāza riteņbraucējs. Policija rūpīgi safotografēja Mārtiņa braucamrīku un nu plāno sodīt par to, ka CSDD nav reģistrējis savu braucamrīku un pārvietojies bez OCTA.

Atpakaļ uz rakstu

107 komentāri

 • Vladlena Gabura

  Vladlena Gabura

  Ja velosipēdisti pārvietojas pa braucamo daļu,viņiem arī būtu nepieciešamas tiesības.Citādi bieži brauc..kā grib..pat nestādās priekšā kādas bīstamas situācijas viņi izraisa ar savu nezināšanu
 • Renārs Grams

  Renārs Grams

  Tad jau sanāk, ka mans putekļu sūcējs arī jāreģistrē CSDD, jo tā jauda pārsniedz 250w un pa istabu mierīgi vizinos 26km/h 😂😂😂
 • Tas Pats Ziediņš

  Tas Pats Ziediņš

  Vispār visi,kas pārvietojās da jeb kādā veidā vajag CSDD iziet apskati un nopirkt OCTA. Galvenai nr.zīmi vajag piespraust,lai var piefiksēt pārkapējus!
 • Agnis Meirens
 • Mārtiņš Riežnieks

  Mārtiņš Riežnieks

  Manuprāt CSDD vēlas saskatīt problēmu, kur tā vēl tik liela nemaz nav.
  Vienkārši ir jāievieš skaidrība.
  Ja vari pārvietoties "nospiežot pogu", tad tu nedarbini muskuļus lai pārvietotos (visi invalīdu ratiņi, skrejriteņi, segway, žiroskūteti, mobilitātes skūteri utt.)
  Ja nedarbini muskuļus, tad tas nav velosipēds.
  Ja tas nav velosipēds, tad uz to neattiecās 250w, kas noteikti pie velosipēda definīcijas Ceļu satiksmes likumā. Tikai VELOSIPĒDAM pārsniedzot 250w velosipēds =mopēds.
  Tātad, jāskatās kuram obligāti reģistrējamam pārvietošanās līdzeklim ir mazākās prasības. Mazākās prasības ir mopēdam.
  Mopēda definīcija nosaka, ka tam ir jāspēj pārvietoties ātrāk par 25km/h. Ja nevar pārsniegt ātrumu 25km/h, tad tas NAV mopēds. Jaudas sliekšņa mopēda definīcijā nav! Pie mopēda definīcijas nav noteikts 250w, kā kritērijs un nevajag arī, jo jārēķinās, ka, ja skaitās mopēds, tad drīkst pārvietoties tikai pa brauktuvi vienā plūsmā ar auto.
  Tad kas tas ir, ja nepārsniedz 25km/h, bet iet uz elektrību?
  Manuprāt tas ir atpūtas inventārs, kas minēts Ceļu satiksmes noteikumu 8.punktā.
  Ar atpūtas inventāru (arī tad, ja to darbina elektrība) likumīgi drīkst atrasties uz ietves/veloceliņa, protams priekšroku dodot gājējiem, rūpējoties par drošu pārvietošanos ikvienam utt.
  Arī CSDD šādu viedokli sviedza savā mājaslapā līdz 10.09.2018. man ir saglabātas kopijas no CSDD mājaslapas vēsturiskajām versijām. Nesaprotu kādēļ CSDD tagad pauž viedokli, kas ir klajā pretrunā Ceļu satiksmes likumā noteiktajam.
 • Mārtiņš Riežnieks

  Mārtiņš Riežnieks

  Kopš 2010.gada arī Policijai ir savi Segway.
  Policijas segway gan jauda, gan ātrums noteikti pārsniedz 1500w un 15-18km/h.
  Ja CSDD attiecībā uz konkrēto gadījumu turpinās uzskatīt, ka tas ir "mopēds" tad Policijai būtu jāsāk ar savu segway reģistrēšanu un turpmāko pārvietošanos tikai pa brauktuvi.

  Par to, ka policijai ir savi segway var pārliecināties google ierakstot "policija ar gravitamobiļiem".
 • Mārtiņš Riežnieks

  Mārtiņš Riežnieks

  Piemērs
  Vecss cilvēks (ne invalīds) ar mobilitātes skūteri mājās esot pārbauda:
  1 - vai man elektro ratiņu jeb mobilitātes skūtera OCTA?
  2 - kurš mani aizstums līdz brauktuvei? Sanāk, ka tagad es pa ietvi braukt nedrīkstu. Es pārvietošanās līdzekli pa ietvi drīkstu tikai stumt, bet pastumt es nevaru dēļ locītavu sāpēm - vajag palīgu.
  3- kur ir mana ķivere? - tā taču ir obligāta, lai pārvietotos ar mopēdu pa brauktuvi.
  4 - cerams, mani nenotrieks, kad braukšu pa brauktuvi ar 10km/h, kas ir max.
  5- cerams, ka veikala personāls būs iejūtīgs un mani neizdzīs no veikala ar visu manu "mopēdu".
 • Edijs Mucenieks
 • Henrijs Jodis

  Henrijs Jodis

  Jāievieš izmaiņas likumā, vnk pirms dažiem gadiem šādi braucamie nebija populāri. Lai policija un csdd lauza galvas un domā.
 • Andrej Puxlov

  Andrej Puxlov

  Octa tiesibas Un numurs. Un vini var braukt pa celjam 20 km stunda. Forsi bus brauc 20 uz auto aiz viniem:))))

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!