“Tas nav forši!” Smēķēšanas verķu veikalu Limbažos novieto ģimenes autostāvvietā

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Stāvlaukumā pie veikala ”Maxima” Limbažos ir vairākas īpašas vietas – divas paredzētas invalīdiem, bet vēl divas atvēlētas veikala klientiem ar bērniem. “Bez Tabu” ierašanās brīdī vienā no ģimeņu stāvvietām jau bija novietots transportlīdzeklis, taču otru īpašo vietu nemaz nav iespējams izmantot, jo to aizņēmis savdabīgs komerctreileris.

Jānis
nepatīkami pārsteigts

Es ar lielo busu nemaz nevarēju tur īsti garām nobraukt. Kur nu vēl iebraukt šajā ģimenes stāvvietā, jo blakus vietā viena mašīna jau stāvēja.

Bez Tabu: Jūs mēģinājāt arī tad uzrunāt šos darbiniekus un izskaidrot?

Viņi sāka brēkt, ka viņiem par to vietu ir samaksāts. Tad es norādīju, vai tiešām metru no ģimenes stāvvietas un tā tālāk. Un tonis no viņu puses bija diezgan nikns un aizskarošs.

Kā redzams, ielu tirdzniecībai paredzētais treileris aizņem ne tikai ģimenēm paredzēto stāvvietu, bet arī vēl trīs standarta automašīnu novietnes.

“Tas nav forši!”

Veikala apmeklētāju viedoklis

Jānis: Es domāju, ka to [treileri] vispār vajadzētu aizvākt prom. Jūs paši redzat, ka mašīnas nav kur novietot.

Oļegs: Viņš drusku varēja pabraukt. Bet, es atvainojos, šeit kādreiz piebrauc klāt, te stāv ne ģimeņu automašīnas. Viens pats aizbrauc, noliek un aiziet. Tā kā tur neviens jau tam neseko.

Liene: Tas nav forši. Īstenībā daudziem jau vajag tikt, kas krāmē ratus ārā, lai ieietu veikalā ar visu zīdaini, piemēram.

Noskaidrojam, ka treilerī pie ”Maximas” tirgo elektroniskas uzpariktes, ko izmanto smēķētāji. Plašāk tās zināmas kā tabakas karsētāji jeb “Iqos”. Tirgotavas darbinieki gan izbrīnā iepleš acis, uzzinot, ka treileris aizšķērso īpaši izveidoto stāvvietu.

Sanāca, kā sanāca…

Tirgotavas darbinieks

Nu atbrauca cilvēki, novietoja to un tā arī atstāja.

Uzrunātais darbinieks akcentē, ka viss esot saskaņots gan ar pašvaldību, gan ar veikalu tīklu ”Maxima”. Pēc brīža mums pārdevēja iedod savu telefonu, jo klausules otrā galā ir gatava runāt augstāka ranga “Iqos” pārstāve.

Sabīne
“Iqos” tirgotavas pārstāve

Es to treileri tur pati personīgi nenovietoju. Es to vietu viena pati personīgi neizvēlējos. Es noskaidrošu, vai šo vietu mums ierādīja pats ”Maxima” veikals no Limbažu puses, vai viņi paši to mums ir tā kā ierādījuši un pateikuši, lūdzu, šeit mēs drīkstam stāvēt un tieši tur arī mums ir jāstāv, vai arī tā ir bijusi no mūsu aģentūras puses kaut kāda izvēlēta vieta.

Traileris stāvlaukumā pie ”Maxima” veikala atrodas kopš augusta vidus. To apstiprina arī vietējā pašvaldība. Lai arī ielu tirdzniecība tiek saskaņota ar domi, konkrētā vieta ir privātīpašums.

Māris Beļaunieks
Limbažu novada domes izpilddirektors

Tā nu ir attiecīgi “Maxima” kompetencē – ierādīt šo te vietu. Kā mēs redzam, protams, ka tas absolūti nav ģimenei draudzīgi un pēc būtības tas ir diezgan nepieņemami. Bet tā nu ir sanācis.

Vairāki no sastaptajiem iedzīvotājiem arī uzsver, ka šādas iekārtas, kas saistītas ar smēķēšanu, ielā vispār nedrīkst ļaut tirgot.

Inese
pret kaitīgām lietām

Bez Tabu: Jābūt šādām vietām vispār stāvlaukumā?

Nē! Nē! Konkrēti, nē! Es esmu pret smēķēšanu, tāpēc – nē. Ne “Iqos”, ne parastās cigaretes, nekas, nē.

“Vēl jo vairāk, ka šajā gadījumā netiek konkrēti cigaretes tirgotas, bet tikai iekārtas, tad, protams, arī šie te normatīvie akti diemžēl reizēm paredz to, ka pašvaldībai tā atļauja, lai izsniedz, ir diezgan formāls pasākums, ka pašvaldība bieži vien pat nedrīkst atteikt šo te atļaujas izsniegšanu, pretējā gadījumā var iznākt taisnību meklēt tiesu instancēs,” skaidro Limbažu novada domes izpilddirektors.

Kameras priekšā neviens no veikaliņa pārstāvjiem nevēlas komentēt situāciju, kāpēc treileris izvietots tieši šādi un ne citādi. Tomēr ārpus kadra uzzinām, ka atbildīgajam darbiniekam, kuram vajadzēja novietot šo treileri, esot traucējusi kāda cita stāvlaukumā atstāta automašīna. Acīmredzot darbinieks bijis gana steidzīgs, lai negaidītu brīdi, kad atbrīvosies šī vieta, tāpēc novietoja treileri ģimenei paredzētā stāvvietā. Un šmuce uz līdzenas vietas.

“Maxima Latvija” komentārs un problēmas atrisinājums

“Šī situācija radusies pārpratuma rezultātā, jo “Maxima” ir izveidojusi ģimenes stāvvietas, lai ģimenes ar bērniem, atbraucot uz veikalu, varētu ērti iepirkties un novietot savu autotransportu pie veikala ieejas. [..] Esam jau nekavējoties sazinājušies ar šo te uzņēmumu, kas to nodrošina, un šodien pat jau varam garantēt, ka šis treileris tiks pārvietots un vairāk neatradīsies ģimenes autostāvvietā.
1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!