“Takšu kapsēta!” Grīziņkalnā pamesti populāru taksometru uzņēmumu sasistie spēkrati

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Automašīnu novietošana pie daudzdzīvokļu mājām ir problēma teju visā galvaspilsētā. Grīziņkalna iedzīvotāji bijuši priecīgi, ka Vagonu iela, kas atrodas pie vairākām daudzdzīvokļu mājām, ir izremontēta un tur spēkratus atļauts novietot bez maksas. Tomēr pēdējo mēnešu laikā vietējie ir pikti, jo tik ļoti nepieciešamās stāvvietas aizņēmuši taksometru vadītāji.

“Sadauzītas, pēc avārijām, neviens tās nevāc prom un neko nedara. Jau mēnešiem,” stāsta iedzīvotāja Iveta, kura ir neapmierināta, ka Vagonu ielā ierīkoti taksometru kapi. Lielākā daļa no automašīnām ir pamatīgi saskādētas, tāpat daļai no tām beigusies tehniskā apskate.

Kuplā skaitā novietoti taksometru uzņēmumu “Bolt” un “Yandex” spēkrati. Vagonu ielā atrodas arī vairāki autoservisi, taču tur visi kā viens atbild, ka par atstātajām automašīnām neko nezinot. Pašvaldības policija nenoliedz, ka izsaukumi uz norādīto adresi ir saņemti.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Būtiska atšķirība ir tad, ja tur tiek atstātas automašīnas ilgstošai stāvēšanai. Proti, tās tiek pamestas. Kad policija šādu informāciju saņem, ierodas notikuma vietā un atstāj brīdinājumu, ka tā ir jāpārvieto. Termiņš ir atkarīgs no tā, vai automašīnai ir izieta tehniskā apskate.

Ja tehniskā apskate ir izieta, termiņš ir 45 dienas, ja nav – 15 dienas. Sazinājāmies arī ar taksometru uzņēmumiem, lai noskaidrotu viņu viedokli par atstātajām automašīnām.

Jānis Ķirsis
servisa “Yandex.Taxi” sadarbības partneru attiecību vadītājs Latvijā

Mēs esam pārbaudījuši automašīnas, kuru numuri ir redzami fotoattēlos, – tie jau kādu laiku sistēmā ir bloķēti, tostarp neatbilstoša automašīnas tehniskā stāvokļa dēļ, un nevar izpildīt “Yandex.Taxi” pasūtījumus. Kas attiecas uz situāciju ar autostāvvietu, mēs esam nodevuši partnerim informāciju par sūdzību un lūdzām risināt šo situāciju. Ja jautājums netiks atrisināts un sūdzības turpināsies, esam gatavi atbilstoši rīkoties, nepieciešamības gadījumā atslēdzot autoparku no pasūtījumu servisa.

Arī “Bolt” sazinājies ar uzņēmumiem, kuru automašīnas atrodas Vagonu ielā.

Kārlis Ķezberis
“Bolt” vadītājs Latvijā

Konkrētie transportlīdzekļi šobrīd ir dīkstāvē ārkārtas apstākļu un vispārējo kustības ierobežojumu dēļ. Uzņēmumu pārstāvji atvainojas apkārtnes iedzīvotājiem un mēģinās rast iespējas pārvietot transportlīdzekļus tur, kur tie netraucētu.