“Tā ir nāvinieku brigāde!” Auto eksperts skarbi kritizē ātrās palīdzības automašīnas riepu stāvokli

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

7 komentāri

Tūjas iedzīvotāja Edija tuviniecei pasliktinājusies veselība, tāpēc ģimene zvanīju neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Brigāde ātrā laikā ieradusies no Limbažiem – par sniegto palīdzību Edijs nesūdzas, tomēr mediķu automašīnas riepu stāvoklis gan licis šausmās ieplest acis.

Edijs
šokēts par mašīnu

Es piefiksēju, ka ātrās palīdzības mašīnas riepas ir nekādas. Es piegāju tuvāk un secināju, ka tur bija palicis knapi milimetrs. Tas nav normāli!

Edijs savu sašutumu neslēpis arī no automašīnas vadītāja. Šoferis piekrits, atklājot, ka problēma meklējama finansējumā. Mediķiem neesot liekas naudas, lai nomainītu automašīnas riepas. Tomēr Edijs ir neizpratnē, vai tiešām šādi drīkst riskēt ar brigādes un pacientu veselību.

Edija uzņemto video parādam arī auto ekspertam Uģim Vītolam, kurš maigi sakot ir šokēts par redzamo riepu stāvokli, uzskaitot to trūkumus.

Uģis Vītols
auto eksperts

Šī riepa jau kādu laiku nestrādā. Malas, kuras riepai vispār nav, nodrošina riepas saķeri pie manevrēšanas ātrumā. Tā nav ātrā palīdzība, tā ir nāvinieku brigāde.

Transporta nodrošinājuma nodaļas vadītājs nepiekrīt, ka riepa savu laiku būtu nokalpojusi. Primāri automašīnas tehnisko stāvokli pārbaudot konkrētā spēkrata šoferis, vecākais autovadītājs un reģionālā centra atbildīgā persona par spēkratiem.

“Riepas atlikums bija 4,5 milimetri. CSDD normatīvs nosaka, ka var būt 1,6 milimetri, bet ātrās palīdzības iekšējie noteikumi nosaka, ka var būt ne mazāk kā 3 milimetri, ” stāsta Raimonds Sils. Tāpat noliedz, ka būtu problēmas ar finansējumu. Nauda visam pietiekot. Šobrīd automašīnas riepas jau ir nomainītas, taču tam neesot nekāda sakara ar to, ka riepas savu laiku nokalpojušas.