”Swedbank” atsakās izmaksāt kompensāciju avārijā cietušam motociklistam

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

13 komentāri

Andris ir motocikla vadītājs jau 15 gadus, pagājušā motosezona viņam beidzās gana ātri, jo galvaspilsētā iekļuva ceļu satiksmes negadījumā.

Motobraucējs raidījumam “Bez Tabu” stāsta, ka pēc darba pa Valdemāra ielu devies Pārdaugavas virzienā. Centra virzienā bija izveidojies sastrēgums, automašīnas uz priekšu virzījās ļoti lēni, tādēļ Andris nolēma tās apbraukt.

Pēkšņi no Valdemāra ielas 53. nama pagalma izbrauca “BMW” markas automašīna, kas aizšķērsoja Andrim ceļu.

Andris
Motobraucējs

Pretī neviens nebrauca, tādēļ braucu pa ielas vidu, apbraucu sastrēgumu, lai nonāktu pie luksofora. Braucu pa galveno ceļu, kad man priekšā no pagalma izbrauca automašīna. Ietriecos tajā, ātrums nebija liels, turpat nokritu, mašīna pārbrauca pāri. Zināju, ka esmu uz galvenā ceļa, tāpēc neaizrāvos ar liecinieku meklēšanu. Galu galā apdrošinātāji atsakās izmaksāt moča zaudējumus. Kā tas var būt, ja policija mani neatzina par vainīgu? Tad uz notikuma vietu nav jēga saukt policiju, ja pēc tam apdrošinātāji pieņem pretēju lēmumu?

Sākotnēji policija gan nolēma Andri sodīt un piesprieda 60 eiro soda naudu par to, ka ietriecies pretī braucošā automašīnā. Andris lēmumu pārsūdzēja un policija sodu atcēla. Vīrietis norādījis, ka automašīna vēl nebija izbraukusi savā joslā, lai to varētu uzskatīt par pretī braucošu.

“BMW” markas automašīnas apdrošinātāji ”Swedbank” norādījuši, ka Andra rīcībā saskatāma agresīva braukšana, tādēļ viņa atbildības pakāpe ir 100%.

Jānis Krops
”Swedbank” pārstāvis

Ja šis cilvēks uzskata, ka lēmums pieņemts nepareizi, viņam ir tiesības lēmumu pārsūdzēt. Arī Latvijas Transportlīdzekļu apdrošināšanas birojs izskatīja šo strīdu, un pieņēma tādu pašu lēmumu. Šajā gadījumā cilvēks bijis apdzīšanas procesā, otram spēkratam bija tiesības izgriezties no pagalma. Ņemot vērā, ka motocikls bija pretējā braukšanas joslā, sanāk, ka ir vainīgs.

Arī satiksmes drošības speciālists Oskars Irbītis, kurš arī ir kaislīgs motobraucējs, norāda, ka Andra rīcību tiešām var traktēt kā agresīvu braukšanu. ”Nevis braucam pa pretējo pusi, bet braucam pa savu pusi. Braukšana garām sastrēgumam pa pretējo braukšanas joslu visbiežāk tiek traktēta kā agresīva braukšana,” norāda Irbītis.

Irbītis norāda, ka apdrošinātāju lēmums, visticamāk, būtu citādāks, ja Andris atrastos savā joslā. Policija nenosaka, kurš ceļu satiksmes negadījumos ir vainīgs, likumsargu uzdevums ir konstatēt, kādi ceļu satiksme noteikumu punkti ir pārkāpti. Turpretī apdrošinātāji strādā saskaņā ar izstrādātu metodiku.

Andris norāda, ka, zaudējot motociklu, nācies zaudēt aptuveni divus tūkstošus eiro.

13 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds