Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

24 komentāri

Ikvienas valsts un tās iestāžu pienākums ir rūpēties par savu pilsoņu labklājību un drošību. Jā, iespējams, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji, šo padzirdot, sāk skaļā balsī smieties, jo ir zaudējuši ticību Latvijas pārvaldītājiem. Iespējams, ka šiem cilvēkiem var pievienoties kāds kungs, kurš uz savas ādas izbaudījis, kā pats saka, – absolūtu nejēdzību saistībā ar CSDD un tiesību apmaiņu.

Iedomājieties situāciju – jums ir labs darbs ārzemēs. Jūs tur dzīvojat, strādājat un esat deklarējies. Saprotat, ka jums tūlīt beigsies termiņš Latvijā izdotai autovadītāja apliecībai, kuru apmainīt nolemjat dzimtenē, jo esat Latvijas pilsonis.

Atbraucat, aizejat uz CSDD, bet tur jums saka – “tiesības” nemainīsim, brauciet uz turieni, kur esat deklarēts, un mainiet tur! Pieļaujam, ka arī daudziem, kuri šo lasa, nupat neizpratnē saraucās piere. Jā, tas nav sapnis vasaras naktī. Tā ir patiesība.

Kas par murgu?

Šādu, tautas valodā sakot, “sviestu” uz savas ādas izbaudījis Raimonds, kurš darbu atradis Anglijā. Viņš stāsta:

Biju nozaudējis savas “tiesības” un gribēju tās atjaunot. Kad ierados CSDD (Liepājā), saņēmu atbildi, ka – lai braucu, no kurienes esmu atbraucis. Uz Angliju. Jo tur esmu deklarējis savu dzīvesvietu.

Pag, kas tad tā par kārtību? Latvijas pilsonis, autovadītāja apliecība arī izdota Latvijā, bet viņu sūta prom? Varētu jau ātri deklarēties atpakaļ Latvijā, bet te cita ķibele. Pēc tā vismaz pusgads te ir jādzīvo, tikai tad varēsi apmainīt dokumentu. Vīrietis painteresējies, vai līdzīga kārtība ir arī pasei vai ID kartei. Nē, šos dokumentus nāc maini!

Kas tā par kārtību? Kāpēc vajadzīga šāda muļļāšanās?

Izrādās, ka šāda kārtība ir spēkā visā Eiropas Savienībā. CSDD pārstāvis Juris Teteris paskaidro, ka
norma ieviesta, lai novērstu tā saucamo vadītāju apliecību tūrismu. Ko tas nozīmē? Ir ļaudis, kuriem nepieciešams iegūt papildu kategoriju.

Piemēram, tālbraucējiem šoferiem 95 kods. Apsviedīgi cilvēki izpēta, kurā Eiropas Savienības valstī attiecīgā kategorija iegūstama ar mazāku mācību laiku un lētāk, dodas turp, to iegūst, atgriežas dzīvesvietā un strādā, kaut gan mācību ilgums un nopietnība katrā valstī atšķiras.

Izrādās, ka, ja esi atbraucis uz Latviju, te apmainījis “tiesības”, aizbraucis atpakaļ, bet autovadītāja apliecības maiņas laikā bijis deklarēts citur, tavas “tiesības” attiecīgās valsts iestādes var uzskatīt par nederīgām. Tātad liekam aiz auss, ka, ja esat Latvijas pilsonis, bet dzīvesvieta deklarēta kādā citā Eiropas Savienības valstī, autovadītāja apliecības maiņa, papildināšana ar kategorijām vai citas darbības ir veicamas tikai un vienīgi tajā zemē, kur dzīvojat.

Foto

TOP komentāri

 • Pats
  +7 +7 0

  Pats

  Tad jautājums ;Kādēļ vai KĀPĒC CSDD Latvijā nodarbojas ar TA , Jo citās valstīs to dara Auto un moto servisi ? Latvijas CSDD ir monopols un tāpēc arī dara kā ienāk prātā ! Kaut kā par daudz liekēžu uz nodokļu maksātājiem , nepieminēju ceļu nodokli , kāpēc tad to nepievieno degvielas cenai ?
 • Lola
  +6 +6 0

  Lola

  Ir ari dzirdets ka pasu dala pasaka lai deklarejas ara no lv ja dzivo cita valsti.un pasi taisa taja valsti kur dzivo.tas atkarigs no ta kurs trapas no konsultantiem.pati lv dzen prom savu tautu.kauns.
 • mes
  +6 +6 0

  mes

  Mes dzivojam Somija un vaditaja tiesibas jau sen ka nomainijam uz Somu un nu var drosi braukt nakamos piecdesmit gadus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl