2 komentāri

Ikdienā šo krustojumu šķērso simtiem skolēnu, taču tajā nav uzstādīts ne luksofors, ne ierīkota gājēju pāreja.

Vietējie iedzīvotāji nobažījušies par mazo gājēju drošību, jo avārijas šajā krustojumā notiek regulāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kantora un Upesgrīvas ielas krustojums atrodas Rīgas pilsētas nostūrī, nieka 30 metru attālumā no Mārupes novada. Apkārtējo māju iedzīvotāju iemūžinātajos attēlos redzams, ka visbiežāk sadursmes bijušas no sāna.

Ilustratīvs foto

Ilustratīvs foto

Avārijas, visticamāk, izraisa autovadītāji, kuri no lielveikala “Spice” brauc pa Upesgrīvas ielu uz Mārupi.

Agnese, kura dzīvo blakus bīstamajam krustojumam, novērojusi: “Kopš 2015. gada otrās puses mēs esam piefiksējuši 8 avārijas. Esam vērsušies Rīgas domē, taču saņēmām atbildi, ka krustojumā nav pietiekama satiksmes intensitāte, tajā nav cietis neviens gājējs, tādēļ luksofors vai gājēju pāreja netiks ierīkota.”

Oficiālā negadījumu statistika neuzrāda patieso ainu, jo ne visi autovadītāji vēršas policijā. Latvijā pastāv iespēja aizpildīt saskaņoto paziņojumu, kā rezultātā likumsargu rīcībā nenonāk informācija par negadījumu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Normunds Krapsis, Valsts policijas pārstāvis

Upesgrīvas iela ir gara, daudzos krustojumus tā ir kā galvenā iela, tikai krustojumā ar Kantora ielu mainās tās nozīme. Tur jādod ceļš tiem, kuri pārvietojas pa Kantora ielu.

Šis garais posms iemidzina autovadītāju, kurš paliek neuzmanīgs. Autovadītājiem jāseko ceļazīmēm.

Rīgas domes Satiksmes departamentā uzskata, ka krustojums neatšķiras no līdzīgas intensitātes krustojumiem, tādēļ tam nav gaidāmas būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas.

Beāta Dambīte, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Esam veikuši satiksmes intensitātes skaitījumu, kas ir viens no rādītājiem, pēc kuriem var paredzēt luksofora objektus.

Šobrīd šie rādījumi nav pietiekami, lai ierīkotu luksoforu, līdz ar to šobrīd ne projektējam, ne plānojam to ierīkot. Pēc sarunām ar Mārupes novada domi mēs nākamgad plānojam projektēt neregulējamu gājēju pāreju.

Foto

TOP komentāri

 • Es
  +2 +2 0

  Es

  Galvenā ceļa darības beigas zīme. Punkts.
  Šoferi - dulburi neievēro, avarē, raud. Punkts.
  Jāmaina normāls, loģisks krustojums, lai mudakiem vieglāk? Emm..nē.
 • KP
  0 0 0

  KP

  Ja palasa ko Mārupieši raksta paši, tad rodas iespaids, ka tur dzīvo atpalikuši cilvēki. Tur katrs krustojums viņiem ir bīstams, visur apļus vai luksaforus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl