2 komentāri

Ikdienā šo krustojumu šķērso simtiem skolēnu, taču tajā nav uzstādīts ne luksofors, ne ierīkota gājēju pāreja.

Vietējie iedzīvotāji nobažījušies par mazo gājēju drošību, jo avārijas šajā krustojumā notiek regulāri.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kantora un Upesgrīvas ielas krustojums atrodas Rīgas pilsētas nostūrī, nieka 30 metru attālumā no Mārupes novada. Apkārtējo māju iedzīvotāju iemūžinātajos attēlos redzams, ka visbiežāk sadursmes bijušas no sāna.

Ilustratīvs foto

Ilustratīvs foto

Avārijas, visticamāk, izraisa autovadītāji, kuri no lielveikala “Spice” brauc pa Upesgrīvas ielu uz Mārupi.

Agnese, kura dzīvo blakus bīstamajam krustojumam, novērojusi: “Kopš 2015. gada otrās puses mēs esam piefiksējuši 8 avārijas. Esam vērsušies Rīgas domē, taču saņēmām atbildi, ka krustojumā nav pietiekama satiksmes intensitāte, tajā nav cietis neviens gājējs, tādēļ luksofors vai gājēju pāreja netiks ierīkota.”

Oficiālā negadījumu statistika neuzrāda patieso ainu, jo ne visi autovadītāji vēršas policijā. Latvijā pastāv iespēja aizpildīt saskaņoto paziņojumu, kā rezultātā likumsargu rīcībā nenonāk informācija par negadījumu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Normunds Krapsis, Valsts policijas pārstāvis

Upesgrīvas iela ir gara, daudzos krustojumus tā ir kā galvenā iela, tikai krustojumā ar Kantora ielu mainās tās nozīme. Tur jādod ceļš tiem, kuri pārvietojas pa Kantora ielu.

Šis garais posms iemidzina autovadītāju, kurš paliek neuzmanīgs. Autovadītājiem jāseko ceļazīmēm.

Rīgas domes Satiksmes departamentā uzskata, ka krustojums neatšķiras no līdzīgas intensitātes krustojumiem, tādēļ tam nav gaidāmas būtiskas satiksmes organizācijas izmaiņas.

Beāta Dambīte, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Esam veikuši satiksmes intensitātes skaitījumu, kas ir viens no rādītājiem, pēc kuriem var paredzēt luksofora objektus.

Šobrīd šie rādījumi nav pietiekami, lai ierīkotu luksoforu, līdz ar to šobrīd ne projektējam, ne plānojam to ierīkot. Pēc sarunām ar Mārupes novada domi mēs nākamgad plānojam projektēt neregulējamu gājēju pāreju.

Foto

TOP komentāri

 • Es
  +2 +2 0

  Es

  Galvenā ceļa darības beigas zīme. Punkts.
  Šoferi - dulburi neievēro, avarē, raud. Punkts.
  Jāmaina normāls, loģisks krustojums, lai mudakiem vieglāk? Emm..nē.
 • KP
  0 0 0

  KP

  Ja palasa ko Mārupieši raksta paši, tad rodas iespaids, ka tur dzīvo atpalikuši cilvēki. Tur katrs krustojums viņiem ir bīstams, visur apļus vai luksaforus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl