1 komentārs

Ja ir noticis ceļu satiksmes negadījums, uz ko cer vadītājs, kurš nav vainīgs? Jo sevišķi, ja ir skaidrs, ka vainīgais ir alkohola reibumā. Protams, ka uz ātru un taisnu tiesu, zaudējumu atlīdzināšanu. Bet ne vienmēr cerības attaisnojas, un tad cilvēkam sirds pilna ar aizvainojumu.

Ceļa posms no Limbažiem uz Tūju. Pa to viena otrai pretī brauc divas automašīnas. Viena no tām līkumā iestūrē pretējā braukšanas joslā, otra cenšas izvairīties, bet tomēr notiek sadursme. Ir divi cietušie.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze, cietusi avārijā

Mēs redzējām, kā sieviete no mašīnas izkāpa rāpus. Pienāca mums klāt un sākumā mēģināja pasniegt to, ka mūsu auto jau bija sasists.

Atbrauc ceļu policija, noformē protokolus, avāriju izraisījusī sieviete no visām alkohola pārbaudēm atsakās.

Tas nozīmē, ka viņai tiks piemērots maksimālais sods, kuru var piespriest par auto vadīšanu dzērumā, kas var būt brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, atņemot auto vadītāja apliecību uz laiku līdz septiņiem gadiem.

Cietušajiem dīvaini šķiet tas, ka vainīgajai kopš jūnija sākuma, kad notika avārija, nav atņemtas “tiesības”.

Sintija Gulbe, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve

Mūsu valstī joprojām pastāv nevainības prezumpcija, kamēr nav stājies spēkā tiesas spriedums, kamēr lieta nav nonākusi tiesā un persona nav sodīta, viņa vēl skaitās nevainīga.

Cietušie līdz šim brīdim nav varējuši savest kārtībā sadauzīto auto, jo, ja apdrošinātājiem lieta liekas piņķerīga, tie var gaidīt policijas izmeklēšanas beigas un tiesas spriedumu.

Kāpēc viss ieildzis? Problēmas esot ar tiesu ekspertīzes mediķu rakstīto atzinumu, kuru likumsargi nesaprot un ir spiesti lūgt uzrakstīt nevis ar roku, bet datorrakstā. Policija apstiprina, ka tā tas ir, bet sola, ka tuvākajos mēnešos lietu novedīs līdz loģiskam iznākumam, vainīgais stāsies tiesas priekšā un saņems pelnīto sodu.

Foto

TOP komentāri

  • ak, jel...
    0 0 0

    ak, jel...

    Nevainība drīzāk ir fizioloģiska kategorija. Krimināltiesībās runā par nevainīguma prezumpciju.
    Tiesu medicīnas eksperts, kas atzinumu 21.gadsimtā raksta ar roku, gan nav redzēts. Pieļauju, ka runa ir par eksperta nespēju izburtot ārsta "vistas kājas" rokrakstu pacienta medicīniskajā kartē un tāpēc ārsts tiek lūgts ierakstus atšifrēt datordrukā ;)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl