Šoferis invalīds: Jūrmalā sēž likumu ģenerators, kurš izdomājis, kā iekasēt jaunu soda naudu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

22 komentāri

CSDD izsniegtā atļauja ļauj bez maksas iebraukt arī Jūrmalā, kur par caurlaidi citiem jāmaksā divi eiro. To paredz Jūrmalas saistošie noteikumi, taču nule saņemtais uzaicinājums ierasties policijā radījis pamatīgu uztraukumu.

Sazvanot kūrortpilsētas likumsargus, tie norādījuši, ka gaidāms 100 eiro liels naudas sods. Respektīvi, sods pienākas par to, ka pilsētas teritorijā iebraukts, neveicot maksājumu. Par katru neapmaksātu iebraukšanu pienākas 50 eiro liels sods. Jāatgādina, ka cilvēkiem ar kustību traucējumiem iebraukšana Jūrmalā ir bezmaksas.

Marsels

Marsels
Neizpratnē par Jūrmalas ierēdņu rīcību

Noskaidroju, ka Jūrmalas pilsētā tagad ir numuru fotofiksācija. Policija fotogrāfijās neredzot, ka uz paneļa stāv CSDD atļauja, tāpēc liek sniegt paskaidrojumus.

Viņi izraksta 1000 kvītis, puse atbrauks skaidroties, pārējiem piemēros 50 eiro soda naudu, kopā tie jau ir 25 000 eiro.

Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite skaidro, ka pašvaldības saistošie noteikumi nav mainīti, mainījusies tikai kārtība, kādā tiek reģistrētas automašīnas, kas iebrauc pilsētā.

Zane Leite
Jūrmalas domes pārstāve

Informācija par izmaiņām bija publiski pieejama. CSDD izsniegtās atļaujas izsniedz cilvēkam, nevis konkrētam transportlīdzeklim. Invalīds var braukt ar vairākām automašīnām, tādēļ nepieciešams reģistrēt iebraukšanu pilsētā. Ja tas izdarīts, tad iebraukšana joprojām ir bez maksas.

Sanāk, ka invalīdiem no visām Latvijas pilsētām bija jāzina, ka šogad pēkšņi Jūrmalā sākusi darboties elektroniska numuru reģistrācija. Par to Jūrmalā netika izvietots neviens paziņojums. Arī mājaslapā redzamā vietā neizdodas atrast informatīvus rakstus. Leite norāda, ka šobrīd par iebraukšanu pilsētā nav jāmaksā, tādēļ arī informācija mājaslapā vairs netiek izcelta.

Pašvaldības pārstāve aicina vērsties Jūrmalas pašvaldības policijā, lai paskaidrotu iemeslus, kādēļ pārkāpti saistošie noteikumi.

TOP komentāri

 • Imka ImkaSm
  +14 +14 0

  Imka ImkaSm

  Ja jūrmalnieku menti ir nobildējuši a/m numuru, tad viņiem ir jābūt bildei ar logā ievietotu atļauju. Viss. Strīds atrisināts. Ja menti nevar uzrādīt bildi ar priekšējo stiklu ... tad lai iet pupās.
 • Valentīna Vizule
  +11 +10 -1

  Valentīna Vizule

  Piefiksējot numuru,var ieskatīties reģistrā un redzēt,ka a/m pieder invalīdam...kārtējā nejēdzība...un " futbols"😠😠😠😠
 • Andris Imants Kokenbergs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl