Šoferim nospļauties, ka pieturā stāv māmiņa ar bērnu ratiem! Video atklāj Liepājas autobusu vadītāju attieksmi pret pasažieriem!

54 komentāri
Šoferim nospļauties, ka pieturā stāv māmiņa ar bērnu ratiem! Video atklāj Liepājas autobusu vadītāju attieksmi pret pasažieriem!
Foto: Ekrānuzņēmums

Sabiedrisko autobusu vadītāji Liepājā ignorē sievietes ar bērnu ratiem. Piedzīvojot bezatbildīgo šoferu attieksmi, māmiņas nereti izvēlas mērot tuvākus un tālākus attālumus kājām.

Šoferu attieksme ir briesmīga, jo mums nav iespējams iekļūt autobusā. Ir jābūt pazeminātam autobusam, līdz ar to jāiekļūst viegli. Viņiem jānolaiž grīda, lai būtu vieglāk iekļūt, bet šoferi nereaģē, līdz ar to piekļuve nekāda. Māmiņām jāiet kājām – tas ir necilvēcīgi! Arī es gāju kājām, jo nevarēju iekļūt.

Stāsta liepājniece Arita, kurai ir smagi dvīņu rati. Modernie autobusi, aprīkoti dažādām funkcijām, Liepājas ielās brauc jau gadu. Uz tiem manāmi apzīmējumi, kas liecina, ka draudzīgi invalīdiem un cilvēkiem ar bērnu ratiem. Redzot, ka autobusā grasās iekāpt sieviete ar bērnu ratiem, šoferim jānospiež poga, kas aktivizē grīdas pazemināšanos, tādējādi atvieglojot iekāpšanu.

Savukārt autobusa salonā ir poga ar bērnu ratu apzīmējumu, kuru nospiežot vadītājs saņem signālu, un viņam jāreaģē – jānolaiž grīda, lai palīdzētu izkāpt.

Tomēr, kā pārliecinās Bez Tabu, realitātē daudzi šoferi ignorē šo instrukciju, pat gadījumos, kad autobusa salonā nospiesta poga un skaļā balsī lūgts palīdzēt.

Man tas nav jādara! Es kāpšu no šofera kabīnes, atstāšu naudu?

Pēc Bez Tabu pieprasījuma palīdzēt sašutis ir šoferis. Izrādās, viņš un daudzi citi nemaz nav informēti, ka panelī iestrādāta poga, ar kuras palīdzību iespējams pazemināt grīdu.

“Kā es varu nolaist to grīdu? Man nav tādas opcijas. Kas to dara – šoferis? Un vispār, kā es varu zināt, ka kāds grib, lai nolaižu,” ar nezināšanu izceļas cits šoferis.

Foto

Bez Tabu eksperimentā atklājās, ka sievieti ar bērnu ratiem ignorē četri no sešiem autobusa šoferiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Māris Ārbergs, Liepājas autobusu parks izpilddirektors

Varbūt viņi kaut ko nav apguvuši apmācības ceļā, varbūt pieredze nav tik liela. Domāju, ka tā nav ļaunprātība, drīzāk paviršība vai neuzmanība. Kārtība uzņēmumā nav mainījusies, un viņi [šoferi] zina, kā jārīkojas. Viņiem ir amata apraksts, nebrauc pirmo dienu. Protams, ka viņiem ir jādara viss, kā pienākas. Mēs tomēr strādājam ar pasažieriem, un pasūtītājs mums ir uzlicis zināmus pienākumus.

Sabiedriskajā transportā uzrunātie pasažieri atklāj, ka problēma ar iespējamo šoferu nolaidību ir samilzusi. Redzējuši, ka apgrūtinoši iekļūt arī invalīdiem.

”Draudzenei mamma ar kruķiem. Viņa nevar izkāpt. Arī nospiež pogu, lai pazemina, bet šoferis to nedara – ārā netiek,” stāsta pasažiere.

Cits pasažiere stāsta, ka ”māsa ar bērnu ratiem brauca autobusā, iespieda durvīs. Pēc šā gadījuma pilsētas autobusos vairs nebrauc, jo bail.”

Video

54 komentāri