Šoferiem aizdomas, ka pašapkalpošanas automazgātavās “šmaucas” ar laika atskaiti; “Bez Tabu” veic eksperimentu!

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

78 komentāri

Šoferiem radušās aizdomas, ka automazgātavas “Puto” laika atskaite, saņemot pakalpojumu, ir neprecīza. Tiekot zaudēti vairāki desmiti sekunžu apmaksātā mazgāšanas laika. “Bez Tabu” dodas pārliecināties!

“Bez Tabu” dodas uz pašapkalpošanās automazgātavu Deglava ielā, kur, kā pamanījusi skatītāju modrā acs, pavisam iespējams, notiekot krāpšana. Kā norādīts uz kases automāta, lai mazgātu automašīnu vienu minūti jeb 60 sekundes, jāiemet 50 centu monēta. Par divtik lielu summu, proti, vienu eiro, esot atļauts mazgāt nevis divtik ilgi – 120 sekundes -, bet gan tikai simts sekundes.

Automazgātavā sastaptie šoferi gan lielākoties nav ievērojuši kādas nepilnības. Natālija pārbaudījusi, ka apmaksātais laiks beidzas precīzi, “nenozogot” apmaksātās sekundes. Sergejs uzticoties automātiskajam aprēķinam, norādot, ka kases automāta ekrānā attēlotas nevis laika vienības, bet gan balles, no kurām mazgāšanas laikā notiek atskaite.

Dzintars
Uzskata, ka jāveic eksperiments

“Es diži nepievēršu uzmanību, vai tās ir sekundes, nekur nav atspoguļots, vai tās ir sekundes. Ja šeit būtu uzrakstīts, ka viena vienība ir viena sekunde, tad okei, Principā tad jāstāv ar hronometru un jāmēra, cik tad ir viena vienība.”

Veicam nelielu eksperimentu – iemetam automātā vienu eiro un pārbaudām, vai tiešām mazgāšana ilgst 120 sekundes. Divas minūtes paiet nemanāmi, un, kā liecina hronometra rādītājs, ūdens strūkla no pistoles pārstāj šļākties precīzi laikā! Top skaidrs, ka nelielajā ekrāniņā virs kases automāta skaitīts tiek nevis atlikušais laiks, bet gan naudas vienības, ko apstiprina arī “Puto” klientu servisā, kurā piebilst, ka laika vienības nekur netiek uzrādītas.

Lūk, arī izskaidrojums: pamanām, ka vienā no kabīnēm pazudis naudas vienības uzraksts, kas, šķiet, sajaucis klientu prātus. Par to informējam arī “Puto” klientu servisu. Apbruņojušies ar hronometru, dodamies pārbaudīt, cik priekšzīmīgi pakalpojumus nodrošina konkurenti. Gan “Carwash”, gan “Carwash Service” pašapkalpošanās automazgātavās laiks tiek ievērots precīzi, dažreiz pat uzdāvinot pāris “ekstra sekundes” darbu veikšanai. Tāpat norādījumi pie tablo ir nepārprotami.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne stāsta, ka līdz šim neesot saņemtas sūdzības par “Puto” un citām automazgātavām. Taču kādu būtisku nepilnību tomēr pamanām – nevienā no trim automazgātavām par pakalpojumu nesaņemam čeku!

Jānis Skulte
VID Digitālo datu nodaļas vadītājs

“Normatīvais regulējums nosaka, ka gadījumā, ja tirdzniecības automāts nodrošina šādu iespēju – darījuma apliecinošu dokumentu -, tad tas ir jāizsniedz, bet tirdzniecības automātos, ja nav šāda iespēja un konstrukcija nenodrošina, tad darījumu apliecinošu dokumentu neizsniedz. Ja klientam ir nepieciešams darījuma apliecinošais dokuments, tad viņš var vērsties pie pakalpojuma sniedzēja, kurš noformē darījumu apliecinošu dokumentu grāmatvedības normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.”

Neizsniegt čeku ļauts arī cita veida automātiem, piemēram, konfekšu vai kafijas automātiem.