Sods pēc soda! Invalīds regulāri iekrīt policijas nagos, lai gan auto atstāj pie savas kāpņutelpas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

14 komentāri

Vakaros pēc darba dienas beigām daļai iedzīvotāju rodas satraukums, jau iedomājoties par to, ka atkal jāatrod vieta, kur novietot automašīnu. Tad nu braukājam ap kvartālu un meklējam, kur atstāt savu spēkratu. Tiesa, daļa no dzīvojamo māju stāvvietām ir atjaunotas, pat ierīkotas katram dzīvokļa īpašniekam, tomēr vēl aizvien ir mājas, kur tādas ekstras nav. Līdzīga situācija ir galvaspilsētas esošajā Iļģuciema rajonā, kur dzīvo Sergejs.

Sergejs jau 20 gadus dzīvo daudzdzīvokļu mājā Iļģuciemā. Nekad problēmas ar automašīnas novietošanu nav bijušas. Viņš vienmēr savu spēkratu turējis konkrētā vietā. Taču kopš šā gada maija situācija ir mainījusies.

Kādu dienu Sergejs nogājis pie savas automašīnas un redz, ka pie tās stāv policists. Policists apskatījis spēkratu un pateicis, ka konkrētajā vietā to var turēt. Tomēr pēc mēneša, turot automašīnu tajā pašā vietā, logā dzeltenā kvīts – jāmaksā sods 30 eiro apmērā.

Sergejs ir invalīds ar kustību traucējumiem – lai pārvietošanās būtu ērtāka, viņam nepieciešams spēkratu novietot pēc iespējas tuvāk namdurvīm. Lai izcīnītu stāvvietu, vīrietis vēršas pie “Rīgas namu pārvaldnieka”.

“Rīgas namu pārvaldnieks” paziņojis, ka vīrietim jāapstaigā visi dzīvokļi un jāprasa kaimiņiem atļauja par atsevišķas autostāvvietas ierīkošanu.

“Rīgas namu pārvaldnieka” viedoklis:

Pēc parakstu vākšanas atbildīgās iestādes par stāvvietas iekārtošanu klusē kā ūdeni mutē ieņēmušas. Kārtības sargi gan kļuvuši par biežiem viesiem Iļģuciema dzīvojamās mājas pagalmā. Dzeltenās kvītis rakstītas uz urrā!

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola informē par iemesliem, kāpēc pie konkrētās mājas nedrīkst novietot automašīnas.

Una Ahuna - Ozola

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Iela ir ļoti šaura. Tai ir neatbilstošs platums, lai varētu novietot transportlīdzekļus ielas malā. Savukārt, ja automašīnas tiktu tur novietotas, būtu izbraukāta zaļā zona.

Sākumā Sergejam piedāvāta alternatīva – stāvvietu izbūvēt kvartālu tālāk – Lilijas ielā. Kustību traucējumu dēļ vīrietim šī ideja nešķiet pieņemama. Satiksmes departamenta pārstāve aicina situācijā iesaistīt mājas apsaimniekotāju.

Una Ahuna-Ozola aicina Sergeju vērsties pie sava dzīvokļa apsaimniekotāja ar lūgumu rast iespēju šajā privātajā teritorijā, kas ir ārpus sarkanajām līnijām, izbūvēt autostāvvietu.

Una Ahuna - Ozola

Una Ahuna-Ozola
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

Stāvvietas izbūve varētu nebūt pat tik sarežģīta. Tā varētu būt vienkārši nobruģēta ceļa zona, Latvijas Valsts ceļos saskaņojot attiecīgo ceļazīmi par iespēju konkrētajam transporta līdzeklim apstāties un stāvēt konkrētajā stāvvietā.

“Rīgas namu pārvaldnieks” solījies veikt atkārtotu iedzīvotāju aptaujāšanu par stāvvietas ierīkošanu. Ja 70% kaimiņu nobalsos par labu tās ierīkošanai, situācija atrisināsies.

TOP komentāri

 • JanisT
  +11 +11 0

  JanisT

  Nekas tik labi neuzlabo RD ierēdņiem pašsajūtu, kā iespēja paņirgāties par invalīdu.
  Nožēlojami!
 • Ieva Kukure
  +5 +4 -1

  Ieva Kukure

  Vai sižetu redzējāt, cilvēkam rokās bija pa prāva čupiņa ar sodu kvītīm. Maz ticams ka ugunsdzēsēji tik bieži piebraukā uz šo adresi. Jo tādā gadījumā spec dienests konstatē faktu un izsauc pašvaldības policiju Bet pēc stāsta var secināt kā mašīnu novieto uz iebraucamās daļas tā pašvaldības policija klāt. šeit ir viens mazs noslēpums mājā dzīvo kāds nelabvēlis kurš pazvana ik reizi uz pašvaldības policiju.
 • Andis Feldmanis
  +5 +3 -2

  Andis Feldmanis

  Cien. Ieva Kukure! Gribētu vērst Jūsu uzmanību uz to, ka neviens nevar paredzēt, kad operatīvajiem dienestiem būs nepieciešams piebraukt pie konkrētās kāpņu telpas. Katrā dežūrā viens un tas pats - aparatūras stiepšana un pacientu transportēšana uz mašīnu n-desmit metriem tālu. Kad laiks iet uz sekundēm, tad šo a/m īpašniekiem tiek veltīti ļoti sulīgi epiteti. Kamēr pašus tas neskar, tikmēr nevienam jau netraucē.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl