Soda līdz 40 (!) auto vienā izsaukumā! Pie “Stradiņu” jaunā korpusa šoferi bez mitas pārkāpj noteikumus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Daudzi autovadītāji katru dienu, aizmirstot ceļu satiksmes noteikumus, ignorē aizliegumu novietot spēkratus Ventspils ielā, pie Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa, par ko naski soda Rīgas pašvaldības policija.

Ventspils ielas posmā gar Stradiņa slimnīcas jauno korpusu uzstādītas ceļazīmes ”Apstāties un stāvēt aizliegts”, tomēr Valērijs, kura darbavieta ir apkaimē, stāsta, ka daudzi autovadītāji neievēro aizliegumu.

Valērijs

Valērijs
brīdina šoferus

Ir dienas, kad šī iela ir pilna. Atliek vienam novietot automašīnu, pēc tam iela piepildās diezgan ātri.

Valērijs stāsta, ka šoferus maldina iebrauktuve slimnīcas teritorijā. Tā atgādina krustojumu, jo ir gana plata, tai pāri iekrāsots gājēju pārejas horizontālais marķējums. Domājot, ka iebrauktuve ir krustojums, autovadītājiem šķiet, ka aiz tās ceļazīmes ”Apstāties un stāvēt aizliegts” darbība beidzas.

Valērijs

Valērijs
brīdina šoferus

Esam mēģinājuši glābt autovadītājus, sakot, ka tā ir iebrauktuve, nevis krustojums, ka zīmes darbība aiz tās nebeidzas. Cilvēki, kad tiek uzrunāti, mēdz būt neizpratnē, jo nesaprot, par kādu zīmi ir runa, rāda un saka, ka tas ir krustojums. Rāda uz uzzīmēto ”zebru”, kas nav raksturīga iebrauktuvei. Tas viss cilvēkus ļoti maldina, viņi nesaprot, ka tas nav krustojums.

Ventspils ielā neatļautā vietā automašīnas novieto arī slimnīcas jaunā korpusa apmeklētāji. Slimnīcas teritorijā esošajā auto stāvlaukumā bez maksas atstāt spēkratu var vien stundu, par katru nākamo pusstundu jāmaksā 1 eiro, par auto novietošanu ilgāk par 10 stundām jāatvadās no 20 eiro. Stradiņa slimnīcas apkaimē atrast bezmaksas stāvvietu nav viegli. Valērijs pieļauj, ka slimnīcas apmeklētāji, izbraucot no ārstniecības iestādes teritorijas un novietojot spēkratus ilgstošai stāvēšanai neatļautā vietā, piemirst par aizlieguma zīmēm, kas uzstādītas tālāk Ventspils ielā.

Valērijs pat izvietojis paštaisītas informatīvās plāksnes, kas izvietotas gar brauktuvi un skaidro autovadītājiem, ka posmā gar slimnīcas jauno korpusu spēkratus novietot nedrīkst. Tomēr arī šāda informācija ne vienmēr līdz, jo, kā novēro ”Bez Tabu”, šoferīši turpina novietot automašīnas neatļautā vietā.

Policija soda pēc izsaukumiem, Satiksmes departaments sola palīdzēt ar papildu ceļazīmēm

Rīgas pašvaldības policijā stāsta, ka soda šoferus, kas atstājuši automašīnas konkrētajā apkaimē vien tad, ja saņemti izsaukumi.

Toms Sadovskis

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Nav mūsu interesēs par katru cenu sodīt, īpaši slimnīcas apmeklētājus. Uz šo vietu izsaukumus saņemam regulāri. Ir nedēļas, kad izsauc katru dienu. Ir bijušas reizes, kad mūs izsauc kāds iedzīvotājs un nākas noformēt protokolus aptuveni 30-40 autovadītājiem. Iespēju robežās esam turpat izvietojuši ekipāžu, kas stāvēja apkaimē visu dienu, lai šos autovadītājus brīdinātu, tādējādi novēršot pārkāpumu preventīvi.”

Rīgas domes Satiksmes departamentā stāsta, ka nav pieņemts izvietot papildu zīmi arī pēc izbraukšanas no blakus teritorijas, ja reiz tā neatceļ aizliegumu apstāties un stāvēt, tomēr pēc ”Bez Tabu” iesaistīšanās šoferu glābšanas nolūkā konkrētajā apkaimē pieļaus atkāpes no normas.

Ilze Dimante

Ilze Dimante
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve

”Te nav runa par dažiem pārkāpumiem, tāpēc esam pieņēmuši lēmumu uzstādīt papildu zīmes, lai būtu nepārprotami, ka tur nedrīkst stāvēt un apstāties. To darīsim ārpus visiem reglamentiem, lai pievērstu autovadītāju uzmanību. Lai šādas situācijas neatkārtotos, izbūvējot ielu, izbūvēsim arī dzeltenus bortakmeņus, kas norāda, ka stāvēt konkrētā vietā nedrīkst. Tas ir viens no risinājumiem, ko paredzam nākotnē. Šobrīd to nav iespējams izdarīt, jo laikapstākļi neļauj uzzīmēt dzelteno horizontālo marķējumu.”