3 komentāri

Gadalaiks, kad Latvijas autovadītāji kļūst nervozāki un neapmierinātāki ar dzīvi, ir pavasaris. Kādēļ? Jo ir sajūta, ka līdz ar kūstošo sniegu daudzviet izkusis ir arī asfalts un ceļa segums ir katastrofālā stāvoklī. Bet! Jāuzmanās ir arī šajā laikā, jo nekad nevari zināt, kas tevi sagaida uz ceļa.

Labdien. Ar Bez Tabu starpniecību vēlos pabrīdināt citus šoferīšus, kuri ikdienā izmanto Dienvidu jeb zelta tiltu. Braucot uz to no Pārdaugavas puses, uz brauktuves ir atvērta, nenorobežota aka, kuru tumsā ir grūti pamanīt. Man tikšanās ar to beidzās bēdīgi un rodas jautājums – kurš man atmaksās skādi?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skatītāja pieminētā uzbrauktuve uz Dienvidu tiltu no Ziepniekkalna ielas puses. Pamatīgs “korķis” rīta agrumā, jo zem pārvada saskrējušās trīs automašīnas. Iemesls? Ceļa sašaurinājums, jo mazu gabaliņu uz priekšu ir draudīga, atvērta kanalizācijas aka.

Šobrīd tā ir norobežota, bet bremzēšanas pēdas liecina par to, ka no iebraukšanas tajā ir mēģinājis izvairīties ne viens vien autovadītājs. No sadursmes nav spējis izvairīties Bez Tabu skatītājs, kurš par šo vietu ziņoja.

Viņam paveicās, jo sadauzīts ir tikai auto riteņa disks un riepa, bet viss varēja beigties daudz bēdīgāk.

Nezināmas izcelsmes objekts

Aka atvērta ir jau vairākas dienas. Dīvaina šķiet Rīgas domes Satiksmes departamenta atbilde uz jautājumu: kam šī aka pieder?

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola stāsta, ka akas vāks ir reģistrēts Rīgas ūdenī, bet aka tiem nepieder. Departamentā sākta izmeklēšana, kam šis objekts ir piederīgs. Vai tiešām projekta papīros tā nekur nav atzīmēta?

Dīvaini gan. Kā tad bezsaimnieka aka radusies salīdzinoši jaunā objektā? Dzirdam, ka, ja saimnieks nepieteiksies, aku, visticamāk, aizbērs.

Kurš maksās?

Kā tad ar zaudējumiem, kuri nodarīti automašīnai, kura trāpa atvērtā akā, bedrēs? Ja ir KASKO un tā paģēr atlīdzību par šādiem bojājumiem, tad vēršamies pie saviem apdrošinātājiem. Ja ir tikai OCTA, tad būs grūtāk.

Jānis Abāšins, Latvijas apdrošinātāju asociācijas prezidents

Tas, ko cilvēks var darīt šādā situācijā, ir vērsties pie ceļa saimnieka un prasīt kompensēt zaudējumus. Šis ceļš vienmēr ir iespējams.

Tas, ko var ieteikt cilvēkam, jebkurā gadījumā šo lietu vajag fiksēt. Vislabākais, ja var izsaukt pašvaldības policiju, kas piefiksēs šo lietu, ka tā skāde ir tieši no šīs bedres, akas, akas vāka, tilta un tamlīdzīgi.

To, ka policija ir jāsauc, dzirdam arī Satiksmes departamentā, jo tur sarunās par iespējamo atlīdzību ielaižas tikai tad, ja negadījums pieteikts likumsargiem. Dzirdam, ka šogad galvaspilsētas brauktuvju uzpasētāji ir saņēmuši vien sešas sūdzības.

Foto

TOP komentāri

 • soģis
  0 0 0

  soģis

  droši vien kad komisija jādibina...savādāk jau akai vāku nevar aizvērt,bet zīmes gan laiks bija uzlikt...kas bija vieglāk un ātrāk???
 • Dax
  0 0 0

  Dax

  Uzlieciet,tak vāku tai akai,idioti!Stulbuma kalngals-saliek konusus,sašaurina ceļu,provocē jaunas avārijas-tā vietā,lai UZLIKTU VĀKU!Nē-tiktāl nevar aizdomāties,meklē īpašnieku,jopcik!
 • bezde
  0 0 0

  bezde

  feins nosaukums tai departamenta pārstāvei - jana ahūnā ozola...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl