2 komentāri

Valsts policijas auto nomas iepirkums – viens no šogad skandāliem apvītākais. Nupat Bez Tabu rīcībā nonākusi informācija, ka glaunās Opel Moka automašīnas brīdī, kad tās prezentēja Valsts policija, nemaz neatbilda prasībai par auto aplīmēšanu ar policijas atpazīšanas zīmēm.

Svinīgais brīdis bija uzreiz pēc Jāņiem, kad sabiedrībai tiek atrādīti spēkrati, kurus turpmāk izmantos Latvijas policija. Likumsargu priekšniecība smaidot izmēģina jaunos spēkratus un ir lepni.

Bet neviens tajā brīdī nepievērš uzmanību tam, ka daļa no trafarētajiem likumsargu dzelzs rumakiem neatbilst noteiktajiem standartiem!

Šā gada jūnijā spēkā ir Latvijas Valsts standarti, kuri nosaka, ka uz noziedznieku tvarstītāju transporta aizmugures ir jābūt uzrakstam – POLICIJA.

Bet tā nav. Tātad spēkrati neatbilst prasībām!

Ints Žukovskis, Valsts policijas galvenās administrācijas pārvaldes priekšnieka vietnieks

Policija ir tikai lietotājs. Transporta līdzekļi pieder komersantam, viņš tās atbilstoši mūsu un Latvijas Valsts standartu prasībām aprīko, un mēs saņemam jau gatavu produktu kā lietotāji.

Vai tad iepirkuma procesu nav jāuzmana, lai piedāvātais produkts par visiem 100% atbilstu prasībām? Iepirkumu uzraudzības birojā uzsver, ka ir gan! Galu galā par šiem nomas līgumiem tiek maksāts no Valsts budžeta līdzekļiem, tātad – nodokļu maksātāju nauda.

Šis ir pēdējā laika lielākais policijas auto iepirkums, likumsargi tiks pie 775 jauniem spēkratiem, par kuru nomu turpmākos piecos gados paredzēts maksāt 22 481 971,20 eiro bez PVN.

Likumsargu pārstāvis Bez Tabu nevar atbildēt uz jautājumu, kāpēc policijai piegādāti spēkrati ar tam brīdim neatbilstošu trafarējumu.

Foto

Bez Tabu pamazām rod atbildes. Izrādās, ka laikā, kad notiek policijas auto iepirkums, paralēli tiek domāts par tā brīža Latvijas Valsts standartu grozīšanu. CSDD pārstāvis saka, ka izmaiņu iniciators ir Valsts policija.

Izmaiņas, kuras, ja uz auto nav vietas uzrakstam, pieļauj, ka tā nav, spēkā stājas šā gada 1. septembrī. Tā varēja jau jūnijā lepni atrādīt jaunos auto, kuri jau marķēti, bet neatbilst standartam?

Foto: LETA

Foto: LETA

Jānis Aizpors, CSDD pārstāvis

Ņemot vērā, ka tie ir Valsts policijas transporta līdzekļi, tos reģistrēt ierodas Valsts policijas pilnvarots pārstāvis!

Šinī gadījumā CSDD izvērtējot visus apstākļus un ņemot vērā to, ka mēs uzskatījām, ka sabiedrības interesēs būtu, lai Valsts policija ātrāk sāk braukt ar jauniem transporta līdzekļiem, nevis formāli gaidīt mēnesi, pusotru kamēr formālais standarta process tiktu veikts, šos transporta līdzekļus reģistrējām.

Un ko tad saka iepirkumā uzvarējušais SIA Auto Blitz? Neko. Atbildes nav. Taču te vietā atgādināt, ka šis uzņēmums ietilpst Mūsa Motors grupā, kurā vadošu amatu ieņem Solvitas Āboltiņas vīrs.

Savukārt pati Solvita Āboltiņa ir iekšlietu ministra Riharda Kozlovska partijas biedre. Var tikai brīnīties, ka mūsu valstī vieglāk mainīt Valsts standartu, nevis iepirkuma noteikumus un uzraudzību.

TOP komentāri

  • Taxi
    0 0 0

    Taxi

    Man lūdzu skati nākamreiz arī bez aizķeršanās, kā nekā savu auto izmantoju sabiedrības labā un vēlos CSDD būt tikai informēts par bojājumiem kas radušies auto.
    Mēs nevaram gaidīt buksīšu iepirkumu, sabiedrībai jānāk pretī.
  • Vita

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl